Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

YENİ AKÜ (Kullanıma Hazırlama)

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...., bahsettiğim şekilde ilk şarjı yapılan 98 model Africa Twin hala üzerindeki aküyü kullanıyor
    Bilgi için teşekkürler paşam..

Bilmemek değil öğrenmemek ayıp..Demi.. Tşkler..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paşam fiyatı 35 ytl..

İstersen @AKKUŞMOTOR Ahmet'le irtibata geçeriz yarın..
    Abi benim akünün durumuna bir bakayım. Şarjla falan kendine gelmezse ya da Ankara'dan makul ve kaliteli birşey temin edemezsem sizinle özelden bir irtibata geçerim artık.

Bilgilendirme için teşekkürler.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    amperi kaç oluyor bunların? ben motora extra aydılatma olarak 35w'lık spot takcam. bütün farları açınca akü daha mı çabuk azalırki?

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genelde motosikletler için olanları 12 volt 7.2 amper olması gerek kanımca..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    jinlun 250 cc marauder ve jawa 350 twinsport

mrb abim

abicim paylaşım için tşkler benim motor da jinlun 250 fakat motor arkadaş ta yani ankara da o da motordan hiç anlamıo ben oradayken bi defa marşa bastım çık çık etti basmadı yani hiç çevirmedi motoru marş dinamosu akü dedi ler ama ben de motor ustasıyım dizel motor akü den se eğer neden far ve korna görevini tam yapıyordu onu anlamıom.inş motorda sorun yoktur aküdendir
    aklıma takıldı.

Konuyu hortlattım çünkü gerekli bişey ellerine sağlık muratgergerli

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Şimdiki akülerde hazırlık mazırlık yok..... Alıyorsun takıyorsun.... Kuru tip...Hem daha uzun ömürlü hemde daha ucuz..Bakım gerektirmiyor...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiki akülerde hazırlık mazırlık yok..... Alıyorsun takıyorsun.... Kuru tip...Hem daha uzun ömürlü hemde daha ucuz..Bakım gerektirmiyor...
    Tüm avantajlarıyla kuru tipten üstün bir akü çeşididir. Kullanımında dikkat edilecek tek husus dışarıda şarj ederken yavaş şarjla(normal veya hızlı değil yavaş şarj cihazıyla) doldurulmalıdır.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    arkadaşlar dün tamirciden bi akü aldım abus marka jel akü turuncu bise önceki aküm kuruydu oda abus marka idi. bunun icnde svı gbi bise göremedim ben ama cok güzel masalah :D bi motordan söküp aldık . bunun jelini değiştirme gibi bise söz konusumu

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    konuyu hortlatmak istiyorum izninizle çünkü jel aküler hakkında çok fikir sahibi değiliz hala..

örneğin;abus marka turuncu kutuda olan jel akuler cıkmış,hatta kullanan arkadaşlarımız var burada..fakat ilk kullanımda şarj edilmesi gerekiyormu?edilecekse de bildiğimiz akü şarj cihazları ile mi yapılıyor?kaç saat kalmalı ilk şarjında?

bunlara da yanıt verebilirse bilen kullanan arkadaşlarımız çok iyi olur diye düşünüyorum..

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    daha öncede motorcuda parça beklerken görmüştüm ama bunu doldurduktan sonra 2 saatmi ne beklemek gerekiyor yanılmıyorsam
    ana şarj işlemini bilmiyorum

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu hortlatmak istiyorum izninizle çünkü jel aküler hakkında çok fikir sahibi değiliz hala..

örneğin;abus marka turuncu kutuda olan jel akuler cıkmış,hatta kullanan arkadaşlarımız var burada..fakat ilk kullanımda şarj edilmesi gerekiyormu?edilecekse de bildiğimiz akü şarj cihazları ile mi yapılıyor?kaç saat kalmalı ilk şarjında?

bunlara da yanıt verebilirse bilen kullanan arkadaşlarımız çok iyi olur diye düşünüyorum..
    Resimdeki akünün aynısında geçen sene aldım,aldığım zaman hiç şarj ettirmedim,kışında motorumun üzerinden söktüm bu ay geri taktım aynı söktüğüm gibi hiç eksilme falan olmamış.Ayrıca sivasın kışını bilen bilir özellikle Trabzonsporlular :D baya soğuktur.

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    o soğuklarda bile düzgün marş basıyorsa bu jel aküler iyi birşey demek ki evet 2 saat kadar beklemek gerekiyormuş iyonlaşıp jel halini alıyormuş,fakat ilk kullanmda şarj gerekli mi acaba o hala muamma..

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Motosiklet akülerini pek ettiren yok ama araba aküleri mutlaka edilmeli.

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    ben 1 ay evvel aldm aynı aküyü asidini içine doldurduk 15dk sonra motora taktım ve direk çalıştırdı. Herhangi bir şarj işlemi yapmadım. Çokta güçlü şekilde motor çalışmasa bile ışıklarda zayıflık olmuyor. 1 aydır da ilk kontakta motorum çalışıyor sorunsuz şekilde.
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

korsanXXX ve parton_58 abuş marka akülerden memnunmusunuz?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)