Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

power düğmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    as t1
    slm arkadaşlar sizlere merak ettiğim bir motosiklet özelliğini soracağım bazı motorlarda power düğmesi var bu power düğmesi nedir ve nasıl çalışır çalışma düzeneği nedir istenilen her motora takılabilirmi böylebir özelliğe neden gerek duyulur yorumlarınızı bekliyorum.
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her motorda yoktur genelde vitesli motorlarda olur ve genelde sağ tarafta olur.

motora giden elektiriği keser yani bujinin ateşleme yapmasını dolayısıyla motorun çalışmasını engeller ama diğer elektirikli uzuvlara etki etmez far, sinyaller çalışmaya devam eder.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    ne gerek varki boyle bıseye hırsızların calıstıramaması ıcınmı??

ugurcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 '99
    bilmeyen için bi engel oluyor tabe bi sure :D

Motosikleti
    as t1
    Alıntı ugurcuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmeyen için bi engel oluyor tabe bi sure :D
    yok abi engel olduğundan değilde birtek bujinin ateşlemesini mi keserbu motorun hızlanması için bişey yapmazmı?
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    BMW F650 '99
    yapar giderken onu kapatırsan motor hızlanmayı keser:D

Motosikleti
    Yamaha YZF R125 & Honda Activa
    Alıntı ugurcuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapar giderken onu kapatırsan motor hızlanmayı keser:D
    Harikaydı
    Yav altı üstü power(güç) düğmesi arkadaşlar sizde abartmayın ya çok şey beklemeyin o düğmeden
    :bounce:[B]тєк вαѕıηαℓıgıη уσℓ¢υѕυ тєк σℓυя...[/B]:bounce:

Motosikleti
    as t1
    Alıntı just_hmz_26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harikaydı
    Yav altı üstü power(güç) düğmesi arkadaşlar sizde abartmayın ya çok şey beklemeyin o düğmeden
    abi pek bi şeye yaramıyorsa niye koymuşlar ozaman hadi kırgızlara karşı bir yöntem olsa abi sağ aynanın orda ne işivar kırmızı bir düğme ilk göze çarpan düğme oluyor madem niye gizli biryere koymamışlar

tornado57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial SFC 100 Automatic
    Donald amcanın deyimiyle
    "acil stop düğmesi"
    bu düğmeden durdurmayı tavsiye ediyor...

Motosikleti
    as t1
    kontağı kapatarakta motora kompresör yaptırabiliriz peki onun için koymuş ta olsalar bunun motora bir zararı olurmu 80 - 90 km sürat ile giderken bastım bir zarar verirmi motora

Motosikleti
    BMW F650 '99
    su soğutmalı motorlarda fan çalışırken motorun elektiriğini kemeyin diyorlar. bu düğmede en çok ozaman işe yarıyor motordan ineceğin zaman fan çalışıyorsa eğer motoru çaılıştırmanın bi anlamı yok kapatıyorsun power düğmesini fan durana kadar o şekilde bekliyorsun.

Motosikleti
    as t1
    sağol abi ama benim motor hava soğutmalı yani fan yok

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    arkadaş nos düğmesi sanıyomuş heralde
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Valla illakı bı guvenlık gerekcesı ıle konmustur bosa koyacak degıller ya.Mesela bı Ornek Gaz takılı kaldı dugmeyı mı cevırmek mi guvenlı yyoksa elını dıreksıyondan cekıp kontaga uzatmak mı ?
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    sakın o düğmeye basma ön teker kilitlenir..

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    BBR açıklamış olayı.

Fakat bu düğmenin işe yaradığı başka bir yer var.
    Endurocular bilirler.
    Yoksa bilmezler mi?

Su geçişlerinde motoru bu düğmeden kapatarak içine su almasını engellersiniz.
    Yani bir nevi sigortadır aynı zamanda.

Fakat iddia edildiği gibi elektrik aksamını kesmez.
    Sadece motoru durdurur.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    bi çok özelliği yazılmış ta bana ne işe yarıyo diye yazılması garip geldi
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Yamaha YZF R125 & Honda Activa
    Püffff buna kafa patlatıyoruz en iyisi üreticiye soralım...Belki de orası boş kalmıştır doldurmak için öyle bir düğme koymuşlardırDaha hiç kullanmadım umarım kullanmamada gerek kalmaz...Çünkü bi kere rengi sakat renk;kırmızı peki bu ne demek acil durumla ilgili bişi demek o yüzden umarım kullanacak duruma gelmem,umarım kimse gelmez...Allah herkesi korusun ve o kırmızı düğmeye muhtaç etmesin
    :bounce:[B]тєк вαѕıηαℓıgıη уσℓ¢υѕυ тєк σℓυя...[/B]:bounce:

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    delinin biri kuyuya bir taş atıyor hadi çıkarın diyor,ondan sonra kenara çekiliyor arkadaşlar bana göre çok saçma bir soru pes diyorum.

Yarın biri çıkar bazı motorların ön diskin yanındaki tüp ne işe yarar diye sorarsa cevap: Motorla suya düşersen ordan okjijen almaya yarar diyeceğim
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    Artık Yok
    Bence saçma bir soru değil sadece merak etmiş ben bu düğmeyi motoru kısa süre park ederken kullanırım yani motoru çalışır durumda bırakmaktansa anahtar üstündeyken bir yere paket bırakıcaksam ve kısa süre ineceksem örneüin kuryeler eczanelere malzeme bırakırken günde 100-120 eczane dolaşıyorlar anahtar sok çıkart zor iş günde 120 kere bi düşünün Bide gizli kontak olarak kullanıla bilir hırsız düz kontak yapmaya çaışırken belki bu düğmeyi unuta bilir ben çok unutup marşa bastığım oluyo bi dikkat edilmesi gereken konu ise yanlışlıkla eliniz çarparsa yolda neden motor istop etti diye düşünürsünüz bu düğmeye dikkat

Kurye olan bir arkadaşım var honda cg kullanıyor anahtar sok çıkart yapmaktan yalama olmuş motor her anahtar ile çalışır hale gelmiş eczaneye malzeme bırakmak 20-30 sn bişey en fazla ecza deposuna gidiyor malzeme alıyor hızla yetiştiriyor yakın yerlerde 25 ykr pirim alıyorlar günde ortalam 100 eczane git gel yapıyo bu da bu düğmeyi işlevsel kılıyor bence kaşka bir özelliği varsa ben bilmiyorum varsa bilen arkadaşlar bizle paylaşıcaktır nekadar bilirsen bil yine bir bilene danış diye bir söz vardır

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)