Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2006 ZX6R ile ilgili birkaç soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçen hafta 2006 ZX6R motorumu aldım nihayet.İlk farkettiğim birkaç problemin çözümüne dair yardımlarınıza ihtiyacım var.

1-Arka fren çok kullanldığı için balata yemiş.Tavsiye edeceğiniz arka fren balatası markası modeli?
    2-Yağın değişmesi gerekiyor artık.Castrol 10W-50 uygun olarak gözüküyor.Ama racing kullanan bir arkadaşım 15W 40 almamı tavsiye etti.Açıkcası aralarındaki farkı tam anlamadım.Tavsiyeniz?
    3-Lastikler artık değişmeli.Metzeler düşünüyorum ama m1 ve m3 tam olarak nası fark ediyor bilgisi olan var mı?
    4-Akü değiştireceğim.Yuasa aküyü çok methettiler.12 voltluk kuru bakımsız akü almayı düşünüyorum fikirleriniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

fren , yag ve aku makinanin can damarlaridir bence...
    eger yeniysen sende benim gibi motosiklet konusunda en yakin servise gir derim...
    [COLOR="DarkOrange"][B]L a T i F[/B][/COLOR] :bounce:

Motosikleti
    Ducati
    1.Balata: serti var; yumsagi var! sertler diski yer; diskte yumsagi yer...Bence orjinali ikisi arasindaki en iyi secim. Sürüs stillin ve malzeme secimi yapacagin tecrübeye ve mopedinle arandaki ahenkge bagli... Bu yüzden de bir tavsiyede yapamiyacagim
    2.Yag: Bu konuda bir hayli uzun oturumumuz var! Teknik Bilgiler Forum sayfasinin basinda Önemli baslikli.
    Mopedler icin gecerli olan yagin Jaso siniflandirilmasi MA debrijas muakavemeti iyi olan, viskosu 10/50 yada 10/40 fark etmez, ama Japon su sogutmali yüksek randimanli motorlarda daha cok ince yani 10/40 tecih edilir.
    3.Lastik Metzeler Sportec M3: M1`rin zayif noktalari giderilerek M3 piyasaya sürüldü! Tek mahzurlari sakiz gibi eriyor
    4.Akü: Yuasa seckin ve kaliteli! Kuru yani jelli akülere gelince BMW mopedlerde cabukcak bosaldigindan yakinanlar oldu. Özel bir sarz cihazi ile bakimlamak gerekiyormus...

tderida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '99 Blackbird; '03 Blackbird; 02 Gsx750F; '93ZZR60
    yağ olarak Motul tavsiye ederim ancak digerlerinden pahalıdır
    Bir mum diger bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bildiğim kadarıyla 15-40 gibi rakamlar yağın özelliğini yitirmeden çalıştığı sıcaklık aralığını gösteriyor.

Bu durumda 10-50 özellikte olan 15-40'tan iyidir diyebilirim.

Gerisi hakkında pek fikrim yok, bu yazdığımdan da emin değilim zaten.

Güle güle kullan, hayırlı uğurlu olsun
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

canabien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2002 cbr 600 f
    balata lucas orta sert yağ shell 15w50 advance vsx lastik m3

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    hayırlı olsun kardesim ALLAH kaza bela vermesin..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)