Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz ön fren merkezi sorunu:S

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    91 etz mz im war..on fren merkezi pistonun kecelerınden yag kacırıyo:(
    yenı merkez kutusu aldım..2 takım kece degıstırdım yıne kacırıyo:S
    warmı buna bıldıgınız bı cözum??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,
    merkezi değiştirdin ama, balatalar da takımın içindemi? Balatalar değişmemiş ise ve fazla aşınmış ise fren merkezi pistonları fazla dışarı çıkar, keçeler tutamaz
    Poturdak

Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    hayır balataları degıstırmedım..ıyı durumdaydı bende degıstırmeye gerek gormedım..

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Kaçırma yağın dışarı akması şeklinde mi,yoksa maneti sıkınca yavaşça sonuna kadar gidiyor mu?

Yağın dışarı sızması basınç altındayken oluyorsa çizik var diyeceğim ancak merkezi de değiştirdiğinizi söylüyorsunuz.

Keçeleri doğru taktığınızdan eminmisiniz?
    Yeni diye taktığınız merkezde çok ince çizik olabilir.
    manetin ittiği piston eğri çizik vs olabilir.

Elbet sorunu çözeceksiniz,gözlem şart.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Balataların iç kısımlarında, yani diske basan kısımlarında eğer Renkli Çizgiler belirmiş ise bitmiş demektir??? Başka yorum yapamadım arkadaş kusuruma kalma
    İyi bayramlar
    Poturdak

Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    muzaffer balatalar ıyı gıbı gorunuyo.
    ıhıtyar abı kecelerı dogru takıyoz ondan emınız.pıston duzgun gıbı duruyodu bı daha ıncelemek lazım..ama merkezı takarken cızık olup olmadıgına hıc bakmadım.bayramdan sonra sökup merkezede bakıcam.

BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600
    Geçmiş olsun eren kardeşimm Allah kolaylık versin....Bu aradada tekrar hayırlı olsun
    insan kadar kendine guvenen bir aciz gormedim!
    insan kadar nankorunu bahsettiginiz kedilerde bile gormedim!........ Sagopa Kajmer

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı _Si_BeMoL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muzaffer balatalar ıyı gıbı gorunuyo.
    ıhıtyar abı kecelerı dogru takıyoz ondan emınız.pıston duzgun gıbı duruyodu bı daha ıncelemek lazım..ama merkezı takarken cızık olup olmadıgına hıc bakmadım.bayramdan sonra sökup merkezede bakıcam.

Binmiş olduğun alman mz in keçe lastikleri maalesef yok artık.... Yani sana değiştirdim veya sana satan kişi yalan söylemiş....

Yapılacak tek şey yeni model kare merkezlerden alıp dğiştirmek.... Yuvarlaklar tarih olmuş.... Bendede aynı sorun vardı...Biraz pompalayınca sorun kalmıyordu ama biraz daha sonra tekrar boşalıyordu fren....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    alıcam alp abey ..yenı merkez alıcam..bıde yenı depo almam gerekıcek:( depodada delıkler wardı tamıre werdım..yaptırdıgım USTA kontrol etmek ıcın depoya su doldurmus...ıcı paslanıyo deponun bıde yenı bı delık daha acıldı dun motor yatıyo sımdı bayramdan sonra bakıcam artık bısıler

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    öncelikle büyük geçmiş olsun abi.yağın kaçırması hakkında bi bilgim yok ama Alp abim

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Binmiş olduğun alman mz in keçe lastikleri maalesef yok artık.... Yani sana değiştirdim veya sana satan kişi yalan söylemiş....

Yapılacak tek şey yeni model kare merkezlerden alıp dğiştirmek.... Yuvarlaklar tarih olmuş.... Bendede aynı sorun vardı...Biraz pompalayınca sorun kalmıyordu ama biraz daha sonra tekrar boşalıyordu fren....
    demiş.

Abi benimki de Alman MZ 90 model ve fren merkez lastiklerini daha bu yaz değiştirdim.frenim tutmuyordu şu an canavar gibi tutuyo maaşallah.Özmert'den almıştım bir adet küçücük birde normal boyda merkez lastiği.ikisine 2 lira mı ne öyle bi ücret ödemiştim.yarın bi bakalım abi senn frene olmadı ayarlarız bişiler...
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı headhunter251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle büyük geçmiş olsun abi.yağın kaçırması hakkında bi bilgim yok ama Alp abim

demiş.

Abi benimki de Alman MZ 90 model ve fren merkez lastiklerini daha bu yaz değiştirdim.frenim tutmuyordu şu an canavar gibi tutuyo maaşallah.Özmert'den almıştım bir adet küçücük birde normal boyda merkez lastiği.ikisine 2 lira mı ne öyle bi ücret ödemiştim.yarın bi bakalım abi senn frene olmadı ayarlarız bişiler...
    O taktıkların muhakkak yan sanayidir... Eğer onu da bulabilmişssen ne mutlu... Ama sakın güvenme bence...

Demokrasilerde çare tükenmez... Mz bu..Mutlaka birşey uyar... Ama kalıcı çözüm bulmak lazım..Konu önemli....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    ahmet taktıgın lastıklere bıde ben bakıım olmadı bayramdan sonra alırız bı takım daha degıstırırız..olmazsa artık yenı merkez alıcaz..ama benım sorun tutmaması degıl durdugu yerde bıle yag kacırıyo..
    alp abı dogru dıyon walla mz bu illaki bisey uyuyo :D ama depo canımı sıktı ceza werdım bende motora yatıracam 1 ay :D

bence motoru değiştir eren sen en basit çözüm

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    başdan dedim alama mz fln die ama sakal yokya ondan dinlemedin
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    degistırmem:D
    el emegi goz nuru bu motor:D
    elımın degmedıgı yerı kalmadı..her cıvatasında her dıslısınde ayrı bı hatıram war:D
    imkanı yok satmam

Motosikleti
    Alıntı _Si_BeMoL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmet taktıgın lastıklere bıde ben bakıım olmadı bayramdan sonra alırız bı takım daha degıstırırız..olmazsa artık yenı merkez alıcaz..ama benım sorun tutmaması degıl durdugu yerde bıle yag kacırıyo..
    alp abı dogru dıyon walla mz bu illaki bisey uyuyo :D ama depo canımı sıktı ceza werdım bende motora yatıracam 1 ay :D
    Sibemol arkadaş,
    Durduğu yerde bile yağ kaçırıyor olması gerçekten açıklayıcı oldu. O Sealing Ring dediğimiz keçeler ya orjinal değil ya da ölçüleri yanlış hiç Keçe koymasan bile ancak öyle durduğu yerde yağ damlatabilir. Alp-Tunay arkadaş MZ nin bilirkişisi olarak yazmış, fren merkezini komple yeni modeli ile değişmek lazım. Fren bu şakaya gelmez bilirsin.
    Deponun delinmiş olması daha ilginç aslında Nasıl oldu ki
    Poturdak

Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    frenı degıstırcem artık kacarı yok..
    motoru ılk aldıgımda depodakı bıkac delık yuzunden tamıre werdım..tamırcı amcam delıklerı kaynattıktan sonra ıcıne su doldurup kontrol etmıs.. dune kadar saglamdı depo..ama dun ıgne ucu kadar bı delık acıldı we akıtmaya basladı..tahmınımce depo su yuzunden paslanmaya basladı paslanan yerlerdende delınıyo..boyuna delık tıkıcama yenı depo alırım heralde

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alacağın depo yeniyse düşünme al ancak eskiyse senin eski depoyo dikişlerinden açtır ve içini çinko kaplat sonra yine kaynattır.
    Ya da bildik bir galvanocu varsa depo içine anod sallayıp tüm deponun içini çinko kaplayabilir.

İyi bayramlar.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)