Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motul zincir yağı hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bugün motul factory line sprey zincir yağı aldım. üzerindeki uyarıları okurken zincirin sadece içten yağlanması gerektiğini özellikle dıştan uygulanmaması gerektiğini okudum. bana söylenen hem içten hem dıştan sprey uygulanıyor. bu konularda acemi olduğum için doğrusu nedir acaba size sorayım dedim. saygılar.

oğuzhan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle içten uygulamak gereklidir.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    İçten derken tam olarak neresi? Zincirin dişliyle birleştiği yer mi? bende hem içten hemde dıştan yağlıyordum. hatta en son biraz abartmışım damlamış yere ön tekere bulaşmış. Yatırıyodum motoru son anda topladım.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçten derken tam olarak neresi? Zincirin dişliyle birleştiği yer mi? bende hem içten hemde dıştan yağlıyordum. hatta en son biraz abartmışım damlamış yere ön tekere bulaşmış. Yatırıyodum motoru son anda topladım.
    arkadaşım biraz abartın gibime geldi fazla yağalamanın nasıl ön tekere kadar varıyo doğurusu çok merak ettim yani.
    motosiklete binmeden once yağalaman gerekiyosa zinciri içten yağalarsın ama spreyin en sağılıklı yağalama şekli içten veya dıştan fark etmez yağalarsın ve en az bir saat durması gerekirki yağı ozaman çok iyi bi şekilde kendi kendine yayılır ve hareket ettiğin zaman sıçramaz ve daha uzun süre kalır zincirde.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    Ducati
    selam.A.,
    zincir spray kutusu iyice calkalandiktan sonra, takili degil ise uzun yag cubugu takilir ve besigine kaldirilmis haldeki mopedin, bir el ile tekerlek yavas yavas cevirilirken, spray memesi(cubugu) zincirin ic kismina elemansal disliden 10cm uzaktan, tasarruflu bir sekilde bir tur cevrilene kadar yaglanir.

kolay gelsin

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oficime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam.A.,
    zincir spray kutusu iyice calkalandiktan sonra, takili degil ise uzun yag cubugu takilir ve besigine kaldirilmis haldeki mopedin, bir el ile tekerlek yavas yavas cevirilirken, spray memesi(cubugu) zincirin ic kismina elemansal disliden 10cm uzaktan, tasarruflu bir sekilde bir tur cevrilene kadar yaglanir.

kolay gelsin
    Paşam doğrusunu detaylı bişekilde yazmış..Bilgiler için tşkler...
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 2007
    Arkadaşlar selamlar..

Zincir yağının hangi zaman ve ya km aralığında tekrarlanması gerektiği hakkında bilgi sahibi olan varsa paylaşabilir mi?

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı FazerKing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar..

Zincir yağının hangi zaman ve ya km aralığında tekrarlanması gerektiği hakkında bilgi sahibi olan varsa paylaşabilir mi?
    Kesin bir km vermek yanlış olur ama en az 300 ve en fazla 500 km'de bir yağlama genel kabul görür.

Yağlama zamanı yağın kalitesine, genelde katedilen yolun asfalt veya topraklı vs olması durumuna göre değişir. Dolayısıyla, zincirin durumu zaten herhangi bir km beklenmeden sıklıkla kontrol edilmelidir, böylece yağlama gerekip gerekmediği kolaylıkla belirlenebilir..

Motosikleti
    Yamaha Fazer 2007
    Bilgilendirme için teşekkürler Levsy kardeş..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler