Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

cbf150'nin silindir bloğundaki çift hava girişi

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bir şey anlamadım malzemeden çalmış diyosun ama adamlar motor kısmından çaldığı malzemeyi galiba kasaya ilave yapmışlar böyle bir mantık olurmu öyle olsaydı minicik bir motor olurdu herhalde
    Arkadaşım ne diyon sen yaa.........

Kafamı buluyon akşam akşam..........
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    sistemi beğenmeyen arkadaşlar honda daha iyisini yapana kadar bununla idare edeceğiz (marka fanatikliği vay bee)

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet kardeşim her hava soğutmalı motorlarda hava kanalı var
    ancak benim sizlere anlatmak istediğim bu kanal ap ayrı
    size şu anda anlamsız gelebilir ama bu kanal direk rüzgara doğru tasarlanmış
    motorcular bilir bir hava soğutmalı motor ile 500km hiç dinlendirmeden 90 km hızla gidilemez şişmesi çok doğal.hava soğutmalı motorları yolda dinlendirirler.boşuna 1000cc motorları su soğutma yapmıyorlar
    biz burada polemik yapmaya çalışmıyoruz,bilgi paylaşmaya çalışıyoruz.
    motorcu olduğumuzdan..
    Ya arkadaşım birincisi silindir dediğiniz yer silindir kapağı
    İkincisi cbf 150 değil altımda şuan iyi bir cg 125 olsun 500 km yolu durmadan alırım hararette yapacağını sanmıyorum.
    Ayrıca çoğu motorun silindir kapağıda aynıdır yani senın o dediğin mavi yerde olan hava kanalı vardır..
    Ve son olarak bizde motorcuyuz daha önce görmesem o kanalı ağzımı açmıycam zaten..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşım birincisi silindir dediğiniz yer silindir kapağı
    İkincisi cbf 150 değil altımda şuan iyi bir cg 125 olsun 500 km yolu durmadan alırım hararette yapacağını sanmıyorum.
    Ayrıca çoğu motorun silindir kapağıda aynıdır yani senın o dediğin mavi yerde olan hava kanalı vardır..
    Ve son olarak bizde motorcuyuz daha önce görmesem o kanalı ağzımı açmıycam zaten..
    ,

Dur sözüne bir ekleme daha yapayım....

Arkadaşın motoru ilk olduğu için ona naked diye kandırmışlar zaten.... Bunu demesi normal.......

mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    motorcular bilir bir hava soğutmalı motor ile 500km hiç dinlendirmeden 90 km hızla gidilemez şişmesi çok doğal.hava soğutmalı motorları yolda dinlendirirler.boşuna 1000cc motorları su soğutma yapmıyorlar
    motorcu olduğumuzdan..
    Bizimde lafımız yok hondanın bu soğutma sistemine.Ama ortaya diğer hava soğutmalı motorlar şişer gibi bir fikir çıkmış sanki.Artı zaten bahsettiğimiz motorlar küçük cc'li motorlar.Yani onların yaptığı süratlerle 500 km boyunca dinlenmeden zaten gidemezsin.Motorun şişceğini kastetmiyorum yalnız vücudun dayanmayacaktır.Ve 1000 cc motor ile 150 cc motoru aynı kefeye koyma.Tabikide 1000 cc motor su soğutmalı olacak.Ürettikleri güç=ısı farkı çok büyük.Suzuki gs 500 mesela.500 cc lik makina hava soğutmalı ve uzun yolda bu makina asla şişmez.Alp_tunay ında dediği gibi motor şehir içinde şişer uzun yolda değil.Neyse seninde dediğin gibi polemik yaratmaya gerek yok.Bilgi paylaşımın için teşekkürler

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    burada kimse hondanın kalitesine laf atmıyor, ama sonuçta bu tek hondaya ait bir sistem değil deniyor,benim motorumda bu yaz izmirden marmarise hiç durmadan gitti,ve yanında gidende cbf 150 idi, ne honda ne benim motor şişmedi,uzun yolda motor şişmesi kullanana bağlıdır,500 değil 1500 km gitse şişmedimi şişmez,artık sistemler değişti,motor yataklarına bile yağ boşluğu binde lerle veriliyor, ve rodaj zamanı kısaltılıyor,kulaktan dolma bilgilerle kimse yanıltılmasın
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    motorcu48´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    motorcu olduğumuzdan..

Şimdi bazı eksikliklerini yazıyorum... Ama ters anlıyorsun....

500 km hiç durmadan gitmez demişsin ama nerden bu kanıya vardın? Veya araştıma kaynağın ne?....

Buna kendim cevap vericem...250 cc hava soğutmalı motorla 550 km yolu 6 saatte ,130 km hız ortalaması ile hiç durmadan gittim..Buna benzin almama da dahil... Ama şişmedi?....

1000 cc li motorları zaten havayla soğutamassın.... Yetmez.... İlaveten radyatör koymak lazım.... Hem devir hem güç istiyorsan ısıyı en çabuk şekilde azaltman lazım....

Bazı Harley davidsonlar da hava soğutmalı..Adamların parası var markanın adı var ama akıl edememişler bir kanal koymayı..Dediğin buna geliyor....

Açıklamalarımı motorcu olduğundan yaptım... Zaten başkasının işi ne ki burda....

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Babocan konuya adapte olup birazda araştırdıktan sonra konuya dalayım dedim ama arkadaş "offline"..
    1.si topicde silindir bloğu demiş.Resimde bize üstkapağı sunmuş ve yorum istemiş....
    Silindir bloğu:
    İç ve dış kısmına diğer motor parçalarının monte edildiği, motorun temel bölümüdür.
    Tüm silindirler ve krank muhafazası burada bulunur. ..

Ben yukardaki resimde göremedim....
    linkte bu animasyonlu olarak var..
    .
    http://www.obitet.gazi.edu.tr/animas...motorlar/4.htm
    .
    Daha araştırmam devam ediyodu ki arkadaş topici terki diyar etmiş..
    Son olarak biz motorcuyuz..Sucu ve havacı değil..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    yavv arkadaşlar bu motorun tutupta krank,pistonun içindemi bekliyorsunuz bu kanalı.hava giriş kanalları tutupta silindirin içinde olmasını beklemeyin.yoksa motor nasıl gidicek bu kanal sadece çevresinde olur
    tutupta birde animasyon koyana bile rastlıyoruz adam araştırıp araştırıp yazıcam diyor bide:D

oraya silindir bloğunda dedikye hala anlamıyanlar varr.gidin bir cbf150 nin silindirindeki ekzoz manifoltuna bakın yanında görüceksiniz.
    Mustafa Kemal Atatürk

iyi ki gelmişsin paşam
    şu işi bi çözelim yaw..

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yavv arkadaşlar bu motorun tutupta krank,pistonun içindemi bekliyorsunuz bu kanalı.hava giriş kanalları tutupta silindirin içinde olmasını beklemeyin.yoksa motor nasıl gidicek bu kanal sadece çevresinde olur
    tutupta birde animasyon koyana bile rastlıyoruz adam araştırıp araştırıp yazıcam diyor bide:D

oraya silindir bloğunda dedikye hala anlamıyanlar varr.gidin bir cbf150 nin silindirindeki ekzoz manifoltuna bakın yanında görüceksiniz.
    Hala slindir diyorsun arkadaşım asıl sen bilmiyorsun..
    Üzerine basa basa diyorum ki senin dediğin yer silindir kapağıdır..
    Eksoz manifoltu silindir kapağında bulunur 4 zamanlılarda
    Vede o kanal diğer çinlilerde de vardır...
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Yaw kardeşim...Senin topicinde " silindir bloğu..." diye yazmışsın..
    Ama resimde verdiğin şey "silindir ÜST-KA-PA-ĞIIIIIII... anladınmı?
    Yoksa biz mi anlatamıyoruz...

Animasyon diyorsun...Paşam, ikigözüm bu site de abilerin-kardeşlerin var..
    Gerçek motorcu ve motorcu olmaya niyetli olanlar var..
    Eğer burda bilgi paylaşılacaksa bu gerçek ve en ince ayrıntısına kadar olmalı..
    Üstün körü bilgiyi isteseydik.. ' teker binmesini bilen birini yoldan çevirir sorar veya söylerdik..
    Bunlar araştırma olmadan olmaz .Ben konuya yabancılık çekmeyeyim diye ve bilgimi tazelemek için araştırıp öyle yazdım.Böylede yapmaya niyetliyim..Sende bunu bir dene faydasını göreceksin..

Al işte yine "offline""...

Motosikleti
    ya şimdi kim motordan anlıyor kim anlamıyor görücez.fırsatını buldum ve kendi motorumun silindir bloğunu(motor bloğu)fotoladım.benle iddiaa laşan o arkadaşlar silindir kapağı diyenler,yok internetten bakıp bakıpta bu konu hakkında yorum yazıcam diyenler acaba ne diyebilecekler.offline mış.yav arkadaş ben burda 24 saat mi online olucam laf mı şimdi bu al şimdi sen offline sın.her neyse.
    anlamayanlara kolay anlaşılır dilden anlatım resimleri

Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    arkadaşlar bunda anlamıyacak birşey yok.
    cbf150 kullananlar bilir, silindir bloğunda içe doğru bir boşluk vardır
    işte bu boşluk(resimdede mavi olan yer, soğuk havayı silindirin haznesine alınan yerdir.)
    böylece daima çok daha başarılı bir biçimde motorun soğumasını sağlıyor.
    şaşırmanız çok doğal,anlıyacağınız honda yeni teknoloji kullanmış başka motorlarda yokkkk..

Sen bir kere ne anlatmak istediğini düşün ondan sonra yaz.... Bir bak şu yazdıklarına sonrada koyduğun resimlere..... Ondan sonra tekrar tartışalım.....

super_meke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varadero
    kardeş malesef söylediklerin doğruyu yansıtmıyor.bu sistemi metali fakirleştirmek için demişsin biraz gülünç olmuş
    bir çok çinlide var demişsin,ben daha görmedim varsa göster
    bu soğutma kanalı var çünkü su soğutmalı sistem yok cbf150 de
    vede cbf150 uzun yola gidenlerin motoru şu ana kadar hiç şişme yapmadı,sebebide işte bu başarılı sistem

ben cbf150 ıle istanbuldan izmir e gıttım geldım hıcbır sorun yaşamadım

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    peki değerli dostlar bana bi yardımcı olun o zaman...madem konu cbf hava soğutma sistemi...

yağmur çamur nedeniyle ön koruma demirini kapattım...işi çözdüm...fotolarda bir hava boşluğu var ama artık oda yok tamamen kapattım...bidon üzerine eski diz örtümü kesip kaplama yaptım...

günde 20 bazende kısa aralıklı 50 km yi asla geçmiyo...hava soğutmayı kasten kapattım...tüm kuryeler kışın bişey olmayacağını söyledi ...

ama sizlerdende fikir almak isterim...motoruma bişey olurmu...selamlar...bi limit koyabilirmisiniz...şu kadar gidersen durmaksızın şu olur bu olur diye...

saygılar...

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bence bu sistem ortalamanın üzerinde fazla bi işe yaramıyor sebebi motor eyer sıcak bi bölgede sürekli yol yapıyorsanız 50 derecelerde hararet yapıyor benimki yaptı ve şu an üst kapaktan yağ atıyor cbf 150 topiğine resimleri koymuştum çokta işe yarayan bi sistem deil arkadaşlar!

eee sonuç ne şimdi..............

Motosikleti
    ee ne oldu şimdi beyler iş anlaşılınca kimse konuşmaz oldu.bu konu hakkında benimle iddaa edenler ne oldu...ben size söyliyeyim fotoları koyunca mars oldular :DDDDDD
    Mustafa Kemal Atatürk

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Hee üstadlar mars oldu siz sampiyonn tebrıklerrr Bi kere tartısma üslubu yok sızde karsı fıkırlere kapalısınız.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler