Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj kaçırması hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar , otomatik şanzumanlı motosikletlerde , debriyaj kaçırması olayını açıklayabilir msiniz ; bildiğim kadarı ile debriyaj kaçırması gazı verdiğin halde motorun o oranda hızlanamamsı ; etiketleri araştırdım bununla ilgili bi topiğe raslayamadım eğer böyle bi topic varsa linkini atın lütfen

Bi de debriyaj kaçırması motorun max. hızını düşürür mü ; yoksa sadece ivmelenmesini mi yavaşlatır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    şöyle açıklayabilirim sana ....ikitane cam su bardağını iç içe koyarsın yaa...
    yada iki tane kovayı içi içe koyarsında sıkışır yaa.işte otomatık motorlarda da arka tekerın yanında kavrama sistemi var.sen gaz verdığin zaman orada kı iki parça bir birini kitlemeye çalısır.kıtlendığı zamanda tekere hareket verır..yalnız bu durumda orada zamanla aşınan bir parça var oda balata.zamanla aşınır ver kaçırmaya başlar hatta daha ileriki günlerde tamamen sıyırırarak motor hareket edemez hale gelebilir...bu durumda motorun çekişi ve ani durumlarda permormansı düşer...
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı kozalak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle açıklayabilirim sana ....ikitane cam su bardağını iç içe koyarsın yaa...
    yada iki tane kovayı içi içe koyarsında sıkışır yaa.işte otomatık motorlarda da arka tekerın yanında kavrama sistemi var.sen gaz verdığin zaman orada kı iki parça bir birini kitlemeye çalısır.kıtlendığı zamanda tekere hareket verır..yalnız bu durumda orada zamanla aşınan bir parça var oda balata.zamanla aşınır ver kaçırmaya başlar hatta daha ileriki günlerde tamamen sıyırırarak motor hareket edemez hale gelebilir...bu durumda motorun çekişi ve ani durumlarda permormansı düşer...
    Teşekkür ederim , anladığım kadarı ile sadece çekiş düşüyor, maks. hızda bi değişim olmuyor; kendi motorumda debriyaj kaçırmasından şüpeleniyorum ; zaten kalkışlarımda titreşim var ama bazen seri kalkışlarımda oluyor işte böyle kalkışlarda 20-30 km/s e kadar gayet seri hızlanıyor ama 40-50 km/s aralığında aynı serilik kalmıyor ve motor o ara çok az gaz yiyor hissi uyandırıyor bende ve hafif te bi ses değişimi de söz konusu oluyor ; sanırım debriyaj kaçırması

Motosikleti
    honda falcon nx4 ve kardeşi today
    arakdas senin dedigin olay motor akssamındaki kayıstan da olabilir kayıs yaglan mış vee arada sırada kaçırıyo olabilir bence değiştirisen kayısı veya temizletirsen rahatlar sın
    Honda Falcon NX4
    Honda Today

Motosikleti
    mz 251
    debriyajdan olabilir kalkışa ve max surata engel olur ama sanki bana subab ayarında bir sorun varmış ğibi geldi

Motosikleti
    Ybr125
    Bu hafta sonu kısmetse motosikletin arka varyatörünü full yeniliycem ; debriyaj balatası , debriyaj yayı , kapağı falan var ; soruyorum size beat bws den daha az seri bi motor ama bana kafa tutabiliyor hatta daha seri hareket edebiliyor ; amacım milletle kapışmak değil ama altımdaki scooter ın gücünü ve yapabileceklerini bildiğimden ama yapamadığımdan üzülüyorum ; yine sorunu çözemezsem muhtemelen bws mi satacağım

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Kozalak,ustada senin anlatımına benzer bir yol ile bana anlatmaya çalışmıştı bu olayı
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kozalak,ustada senin anlatımına benzer bir yol ile bana anlatmaya çalışmıştı bu olayı
    senındemı balata kaçırıyordu.??sen ne yaptın değiştirdinmi?*
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Yok benim balata kaçırmıyormuşta ben ondan şüphelenerek gitmiştim.

Motor soğukken ilk kalkışı çok yavaş yaptığımda biraz titreme oluyor.

Bunu sormak için gitmiştim ama hafif kalkışta titreme var deyince uısta motorun nasıl hareket ettiğini tarif etti.

Debriyaj zamanla biraz azaldığı için ilk günkü olamayan titreme zamanla biraz olabilir dedi.(motor 4500'de iken sormuştum)

Motor soğukken bir titreme oluyor ya o da stop edecek derecede az gaz verince oluyor.(gerçi otomatik olduğu için stop etmiyor,kalkışa örnek vermek için dedim.)

Motosikleti
    Ybr125
    Yok benim balata kaçırmıyormuşta ben ondan şüphelenerek gitmiştim.

Motor soğukken ilk kalkışı çok yavaş yaptığımda biraz titreme oluyor.

Bunu sormak için gitmiştim ama hafif kalkışta titreme var deyince uısta motorun nasıl hareket ettiğini tarif etti.

Debriyaj zamanla biraz azaldığı için ilk günkü olamayan titreme zamanla biraz olabilir dedi.(motor 4500'de iken sormuştum)

Motor soğukken bir titreme oluyor ya o da stop edecek derecede az gaz verince oluyor.(gerçi otomatik olduğu için stop etmiyor,kalkışa örnek vermek için dedim.)
    Aynı sorun bende de var , kavrama ile ilgili bişey , ben inşallah yarın değiştircem toptan ; nerden baksan benim ki 26 binlik balata arada arka varyatörüde değiştircem zaten bu sco.larda titreme hep problem

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Problem değil aslında ya benim gibi pimpirikli iseniz problem

Ben öyle bir araya denk getiriyorum ki motor 3-5 km/h hız ile gidiyor ve titreme oluyor.

Hani dik bir yokuşta durursunuz ve kalkmaya çalışırsınız ya o kadar ağır kaldırırken oluyor. (marifet bende yani)

Ama zamanla debriyaj balatası bitiyor tabi.

Aslında geç kalınmamış mı yav balatanın değişilmesi için?(26 bin km büyük bir rakam scooter için)

Motosikleti
    Ybr125
    Problem değil aslında ya benim gibi pimpirikli iseniz problem

Ben öyle bir araya denk getiriyorum ki motor 3-5 km/h hız ile gidiyor ve titreme oluyor.

Hani dik bir yokuşta durursunuz ve kalkmaya çalışırsınız ya o kadar ağır kaldırırken oluyor. (marifet bende yani)

Ama zamanla debriyaj balatası bitiyor tabi.

Aslında geç kalınmamış mı yav balatanın değişilmesi için?(26 bin km büyük bir rakam scooter için)
    Bugün arka varyatörü full değiştirdim ama titreme geçmedi Ben çok pimpirikliyim bu konuda benim ki kalkışta çok titriyor ; haftaya da ön varyatörü değiştircem , yine olmazsa bilmiyorum ne yapacağımı

Ulan ne bu çektiğim balata , varyatör , debryajlardan Debriyajdan önce ben kafayı sıyırmazsam iyidir artıkl

Motosikleti
    suzuki burgman AN 400
    Aynı sorun bendede var fakat benim max hızda .ok düştü.Bende komple varyatörü falan hepsini yeniliycem.Malissonun varyatörünü kayışını almaya niyetim var ama hiçbirşekilde bilgiye ulaşamadım benim motoruma uyar veya uymaz diye.Bilen arkadaş varsa yardımcı olsun lütfen.Yoksa hasta edicek bu motro beni

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler