Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gidiyorum Ama Duramiyorum :):):)lütfen Yardim

Motovento
    REKLAM ALANI
    cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    direk debriyaj sıkıp frene asılmak muhtemelen arka tekerı kılıtleyıp kaymana sebep olur gazı keserek motoru kompresyona bındirebilirsın en azından kaymayı kontrol edebılecegın bır hıza dusene kadar ondan sonra debrıyaj ve vıtesle ugrasıp durmaya yada durumdan kurtulmak ıcın kacacak yere dogru hızlanmaya nıyetlenebılırsın ama bu ıslemler bazen bırkac sanıye ıcınde yapılması gerekebılır bu da motorunuzu cok ıyı tanımanız , tecrube ve soguk kanlılıkla mumkun olacaktır. ( bir ara bir programcı arkadasım her fırsatında kod yazardı cay bahcesındekı pecetelere bıle ne kadar cok yazarsan pratıgın artar derdı sanırım bunda da gecerlı )
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bugün burda yarın şurda ertesi gün kimbilir nerde
    Motosikleti
    33 ACJ 92 ve 33 R 2170
    dün akşam üstü kuzenle çalıştık biraz yine, ama arkama binip sürekli '' öle yapma ,şöyle yapma '' diyip elimi ayağımı dolaştırıyor.dün dur kalk çalıştık sadece,ikinci vitese attırmadı yine,kuzene kalırsa 1 ay böle yavaş yavaş sürecem ben... kuzen dururken debriyajı sık diyor, aradan biraz zaman geçiyor bu defa '' olm bırak debriyajı sıkma,arka frene bas ''diyor,iyice karıştırıyor aklımı,kendi biliyor ya sürmeyi artis artis emir verir gibi konuşmalar falan...ama benden daha iyi motor süreceksin sen diyor...

bide ön fren tek başına kullanılmazmış,tehlikeliymiş

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    ve bunların yanında ihtiyacın olan en büyük şey; ZAMAN...
    GKN MOTORS

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Zormuş ya acaba sco. yu bırakmasak mı

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    frenleme olayının en sağlıklısı arka tekerin oraya ayakkabımızın alt tabanını hafifçe sıkıştırıp yavaşlamaktır küçükkene arkadaşlarım bisiklette öyle yaparlardı
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    33 ACJ 92 ve 33 R 2170
    eskiden motoGP'yi izlerken motosikletten düşünce motoru tek başlarına yerden kaldıramadıklarını görünce '' pehhh şunlara bak , bi motoru 3 kişi kaldırıyolar '' diyip gülerdim ama gerçekten alet baya ağırmış,özellikle dururken hafif yana doğru yatırınca geri düzeltene kadar içim dışıma çıkıyor.yaklaşık 170-180 kg falan galiba...

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    ben bu sabah 210 kg olanıyla bayaa bi cebellestim sol bacak hala agrıyo
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Motorun iyiliği için (balataları ısınır) 15 saniyeden fazla debriyajda bekleme..
    Hem zaten elin yorulur
    -turgut
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    33 ACJ 92 ve 33 R 2170
    debriyaj çok sert zaten,15 sn dayanamam

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    http://www.kalfaoglu.com/motosiklet/surus.html 'den alıntı:
    Frenleme
    Bir motosikleti durdurmak için iki fren birden kullanılmalıdır. Yani hem ön fren (sağ elcik tarafından idare edilir) ve arka fren (sağ ayaktaki pedal tarafından idare edilir). İki fren aynı anda kullanılmalıdır. Ön frenler daha güçlüdür ve genelde durmanın %70-%90'unu ön frenin hareketi sağlar. Yeni sürücüler genelde ön freni sıkmaktan çekinirler, ama motor her yavaşladığında yada durduğunda kullanılması gereklidir.

Hızla yavaşlama anlarında ağırlık ön tekerleğe aktarılır. Bu da motorun arka kısmının hafiflemesine sebep olur. Bu olduğunda, arka tekerlek durabilir ve kaymaya başlayabilir. Sürücü bu durumda arka freni basılı tutmaya devam ederek motoru gitmek istediği yöne sürmeye devam etmelidir. Motorun arkası kaymaya devam edecektir, ama motor hala bu durumda sürülebilir.

Ön tekerleğin kilitlendiği durumlarda, sürücü ön frendeki gücü azaltmalıdır. Bu yapılmazsa ya motor kontrolden çıkıp devrilebilir yada sürücüyü üzerinden atabilir. Bu kilitlenmeye mani olmanın en iyi yolu, frene yavaş yavaş artan bir hızda basmaktır.
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    örnek saatte 80 km hızla gidiyosunn ve durman gereken yere yaklaşmaya başladınn, sağlıklı durabileceğin mesafede vites düşmeye başlıyosunn, aynı zamanda %30 arka %60 ön frene basarak motoru duracak kadar yavaşlatıyosun ,sonrada sağ ayağın arka frende sol ayağın yerde elin debriyajda motor birinci viteste aynaları kontrol ederek bekliyosunn, sakın boşa atıp bekleme çünkü arkandan hızla gelen dingilin biri duramayıp sana vurabilir o yüzden devamlı kalkışa hazır bekle, Tekerin düz bassın
    %10 u ne yapsın

çakmaktaşlar gibi sol ayağını yere sürtsün bence
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sürücü kursu gibi olmuş bu topik

hocam ben duramıyorum ne yapmalıyım

düşünce elbet durursun, çok kolay, korkma sakın

siteye üye olmak ücretsiz dediysek bu kadar da değil

togepi sen başlattın konuyu , öde bakalım ücreti , her soru 1 YTL

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    sitenin sahabısı olan arkadaş ta geldi sonunda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sitenin sahabısı olan arkadaş ta geldi sonunda

kimmiş o

Forumdan Uzaklaştırıldı
    togepi
    Motosikleti: yokkiiiii ama olacak yakında
    Kan Grubu: O Rh+

nası yani buna rağmen sana motor teslim eden var mı?

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    valla aslında arkadaşlarında varsa vitesli motor arada iste bin 4e 5e at hızlan ve durmayı dene. benim burdan tanıştığım arkadaşlar var il grublarından.saolsunlar arada benzinleri oldukça müsade ediyorlar deneyim oluyo. yakında ybr alcağım için arada kullanıyorum ;)

Motosikleti
    250 mct
    bu tip şeyleri anlatmaya gerek yok bence herşeyden önce bi motor sahibi ol ve kullan.ondan sonra ne yapman gerektiğini yaşayarak öğrenirsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    33 ACJ 92 ve 33 R 2170
    kendi motosikletim yok ama kuzenimin motosikleti var.Boş zamanlarında sürekli geliyor yanıma ve öğretmeye çalışıyor sağolsun(her ne kadar annem karşı çıksada). motosiklet sürmeye yeni başlamama rağmen herhangi bi sorun yok.herkes küçük hacimli bir motosikletle başlamam gerektiğini söylüyor ama benim çalıştığım makina 1000cc'lik bi yamaha.henüz 2.vitesi görmedim ama kuzen yavaş yavaş diyor...banada koyun gibi ''tamam'' demek düşüyor.
    merak ettiğim şeyleri de burda soruyorum,kuzene de soruyorum ama o ''sürdükçe alışırsın zaten,anlatmayla olmaz'' diyor. bence önce dinlemek sonra uygulamak daha yararlı olur.bu akşam saat 5 te yine marinada buluşacasss.
    sorularım devam edecek daha,kaçmak yok biraz soru düşüneyimm

Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabınız için teşekkürler

Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla aslında arkadaşlarında varsa vitesli motor arada iste bin 4e 5e at hızlan ve durmayı dene. benim burdan tanıştığım arkadaşlar var il grublarından.saolsunlar arada benzinleri oldukça müsade ediyorlar deneyim oluyo. yakında ybr alcağım için arada kullanıyorum ;)
    kesinlikle vitesli motosiklet kullanmayı öğrenmelisin abi, scooter'cılar kusura bakmasın ama scooter'lar tam motosiklet değil bana göre... bu arada bizim il grubu da ortada yok...topluca firar etmişler forumdan galiba... yakalasam bi iki tanesini yapışacam zaten

Alıntı umut35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tip şeyleri anlatmaya gerek yok bence herşeyden önce bi motor sahibi ol ve kullan.ondan sonra ne yapman gerektiğini yaşayarak öğrenirsin
    kesinlikle haklısın abi...........

hadi ben antremana kaçar, gece gece sürelim bakim nası oluyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    33 ACJ 92 ve 33 R 2170
    cumartesi akşamı saat 17.30'dan 18.30'a kadar 1.viteste baya bi sürdüm motoru yine.Akşam akşam sürmek çok güzeldi,birde akşam sürünce daha hızlı gidiyormuş gibi geliyor insana....
    pazar günü sabah 1.5 saat ,öğleden sonra da yaklaşık 2 saat sürdüm yine ve ilk defa 2. vitese attım ve bu defa kuzen arkama oturmadı...Artık tek başına sürebilirsin diyor.Bana kalsa trafiğe de çıkacam da kuzen izin vermiyor.Haftaya çıkacam trafiğe.Ama ehliyet yok.Trafik dediğim de 3. çevre yolu,fazla araba geçmiyor.
    Dur kalk konusunda artık sıkıntı çekmiyorum,baya alıştım....Ehliyeti almam lazım en kısa sürede......................

Alıntı togepi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes küçük hacimli bir motosikletle başlamam gerektiğini söylüyor ama benim çalıştığım makina 1000cc'lik bi yamaha.henüz 2.vitesi görmedim ama kuzen yavaş yavaş diyor...banada koyun gibi ''tamam'' demek düşüyor.
    merak ettiğim şeyleri de burda soruyorum,kuzene de soruyorum ama o ''sürdükçe alışırsın zaten,anlatmayla olmaz'' diyor. bence önce dinlemek sonra uygulamak daha yararlı olur.
    pazar günü sabah 1.5 saat ,öğleden sonra da yaklaşık 2 saat sürdüm yine ve ilk defa 2. vitese attım ve bu defa kuzen arkama oturmadı...Artık tek başına sürebilirsin diyor.Bana kalsa trafiğe de çıkacam da kuzen izin vermiyor.Haftaya çıkacam trafiğe.Ama ehliyet yok.Trafik dediğim de 3. çevre yolu,fazla araba geçmiyor.
    Dur kalk konusunda artık sıkıntı çekmiyorum,baya alıştım....Ehliyeti almam lazım en kısa sürede......................
    Trafiğe çıkma istersen şimdilik, hele binlik makine ile hiç düşünme bile. Küçük cc makine ile başlamanın amacı hatalarını daha rahat telafi edebilmektir. Allah göstermesin bu durumda en ufak kazada hem kendini hem de mal sahibi yakarsın.
    Fren konusunda internette yeterli sayıda kaynak bulabilirsin. Ayrıca OMM'un "Motosiklet Yol Sanatı" ve Donald Duck'ın "Motosiklet Teorisi" kitaplarını okuman faydalı olur. Doğrudur, bu işi en iyi pratik yaparak öğrenirsin ama teorik kısmın eksikse pratikde yaptığın yanlışlar başına çok iş açabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)