Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ruhsattaki aracin muayenesi bolumleri doldu.Ne yapsak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF-R1
    Aracin ruhsatini uzerime almadim ayni zamanda da muayene zamani geldi ama muayene yerlerinin 3 ü de dolu.Ek-1 kagidini muayene istasyonuna onaylattim.Sizden ogrenmek istedigim,Trafik tescilden,ruhsat bana ait olmasa dahi(ruhsat sahibi il disinda gelemeyecek) tescil belgesinin yenisini cikartabilir miyim.Yoksa illa ruhsat sahibini mi isterler.Sonucta ruhsatta hicbir degisiklik yok sadece eskisini alip bana bo$ muayene yeri olan tescil belgesini vermelerini rica edecegim.Parasi neyse veririz.
    2.soru:Satis icin vergi borcu yokturu artik Turkiyenin 4 biryanindan alabilecekmisiz yeni kanun degisikligine gore,peki satis icin vergi borcu yokturunu almak icin illaki ruhsat sahibi mi alabiliyor,yoksa herhangi biri arac sahibinin ruhsatini alip satis icin borcu yokturunu alabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    2. sorunuzu cevaplamaya çalışayım

aracın tescil yeri il dışı ise biraz gecikmelide olsa alırsınız

araç ruhsat sahibi olmanıza gerek yok ruhsat ile giden herkez temiz kağıdı alabiliyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Vergi daireleri birbirine online bağlandı anında borcu yok belgesi alınabiliyor.

Bir takipçiye verin hemen halleder.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    YZF-R1
    1.ve 2. sorularimin cevaplarini bugun buldum.Ruhsat sahibi veya vekili olmadan hicbir seyi halledemiyorsunuz.Bilgi.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aracıya ver halleder 20-30 ytl bi para alır senden o kadar.. git gel yapmaya bürokrasinin içinde bu sıcaklarda erimeye hiç gerek yok
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    TC kimlik numarası uygulanmaya başladıktan sonra EK-1 formuna yazmak gerekiyor.Trafik evrakları teslim alırken kim lik kontroluda yaptığından başkasının bu işi yaptırabilmesi için vekalet gerekir.Trafik belgesi 25.- lira
    BBRR kardeşim herhalde masraflar hariç demek istiyor.İstanbul Üsküdar'da Muayene Harç makbuzu yanımda yok diye işlem yapmak istemediler,illaki göreceğiz dediler.Uzatmayalım belgeyi almaya geldiğinde göster dediler.
    Emin olmak için ilgili trafik tescil şubesine gidip ilan panosuna bak veya o bolümün müracaat memuruna sor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)