Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Temizlik faidelidir yaparsan...............

Motovento
    REKLAM ALANI
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bildiğiniz üzere önümüz yaz.Yine yollar asfalt yerine sıcak zift üzerine çakıl dökülüp,işte size yol denilerek kandırılacağız.Motorlarımız güneşte eriyen bu zifte bulanacak hatta bizde.
    İşte bu noktada çamur ve diğer kirleri temizleyebilirken zift vs lekeleri temizlemek zor olabilir.
    Ancak boş cam temizleme spreylerinin kutularına koyacağımız terebentini püskürterek motorumuzun boyalı ve plastik aksamına zarar vermeden (teorik olarak değil pratikte) temizlik yapmamız mümkün.
    Terebentin,zift,taze sentetik boyalar,yağ, katran vb kirleri çözüp akıtacaktır.
    Daha sonra sıvı sabun ya da şampuanla yıkayıp durularsak,motorumuz eskisinden daha temiz ve parlak olacaktır.
    Sıvı sabunu yine sprey kutusuna koyup püskürtürtüp bir süre bekleyip durularsak ovmadan dahi temizlendiğini göreceksiniz.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YZF-M1(el emegi maketi)
    yav kimse temizlik yapmıyomu hiç bişe yazmamışlar alahallah

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sıvı sabunu yine sprey kutusuna koyup püskürtürtüp bir süre bekleyip durularsak ovmadan dahi temizlendiğini göreceksiniz
    Abi nasıl bir sıvı sabundan bahsediyorsun burda? Tam olarak ne kullandığını yazabilir misin?

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya cam temizleyen camsil spreyleri varya onlar işte ..boşaldımı atmıyosun ..terebentin yerine gazyağıda olur..buda denemiştir..boyayı besler ve yumuşatır aynı zamanda ..zamanla güneşten ve hava şartlarından sertleşen boya bölece daha uzun ömürlü olur...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    tamam boş camsil şisesini anladıkda. terebentin nedir nerden bulunur onu açıklarsan tam züper olacak. teşekürler

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi nasıl bir sıvı sabundan bahsediyorsun burda? Tam olarak ne kullandığını yazabilir misin?
    Bildiğimiz ellerimizi yıkadığımız sıvı sabun,tabiki biraz sulandırıyoruz reçel gibi olunca cihaz püskürtmüyor tükürüyor.
    MT ATÖLYEye yazmıştım ellerimiz kirli-yağlı iken suya temas ettirmeden direk sıvı sabunla bolca ovalayıp sonra durularsak kirleri daha iyi çıkarır.Nedeniyse eller kirliyken suya sokunca kir suyla derimiz derinliklerine girip kalıyor yani suyla emiliyor,buradan yola çıkarak arabalarımın ve motorumun temizliğini yaparken boya tabancasına sıvı sabun koyup kompresörümle püskürtüyorum,bilhassa jantlar zor temizlenir onlar bile çözülüyor.

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya cam temizleyen camsil spreyleri varya onlar işte ..boşaldımı atmıyosun ..terebentin yerine gazyağıda olur..buda denemiştir..boyayı besler ve yumuşatır aynı zamanda ..zamanla güneşten ve hava şartlarından sertleşen boya bölece daha uzun ömürlü olur...
    Ben biraz çöpçü ve zihni sinir adamım,boş sprey kutularını değerlendiririm.Bir ilginç öneri daha,hani klozet temizleyici koyu kıvamlı çamaşır suları vardır bolca dokülür kıvamlı olduğu için yüzeyde kalır ve kiri çözer,işte ben o vc temizleyicisini sprey şişesine koyuyorum ve püskürtüyorum.Hem daha az tüketim oluyor hemde her yere ulaşıyor

Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam boş camsil şisesini anladıkda. terebentin nedir nerden bulunur onu açıklarsan tam züper olacak. teşekürler
    Tüm yağlı boya badana malzemesi satan yerlerde bulunur.
    -

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kompresorum olaydi ke$ke diyesim geldi
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kompresorum olaydi ke$ke diyesim geldi
    İşte kompresörün olmadığı durumlarda bu işe yarıyor.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Zifte mifte lafım yokta, bırakın tozu çamuru temizlemeyin motorunuzdan yahu Süslü SS lere bişey diyemeyeceğim ama enduro dedin mi çamur olacak kardeşim motorda..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    ben lastikleri biraz parlaması açısından, süngeri arap sabununa birz batırıp siliyorum.. cok da güzel oluyor.toz flan da yapışmıyor hemen..
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Aslında en güzeli bu Kolay Yıkama yapan yerlerdeki maddeden bulmak, hani fırçasız süngersiz Easy Wash diyolar ya

Adam püskürtüyo maddeyi arabaya motora, sonra veriyor suyu mis

Kaynağını bulsam alıcam bir bidon kendime

yzfomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondacbf150,Honda Today, MSX 125, YAMAHA DELIGHT
    teşekkürler paylaştığın için bi deneyelim bakalım bizde

________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında en güzeli bu Kolay Yıkama yapan yerlerdeki maddeden bulmak, hani fırçasız süngersiz Easy Wash diyolar ya

Adam püskürtüyo maddeyi arabaya motora, sonra veriyor suyu mis

Kaynağını bulsam alıcam bir bidon kendime
    Orhan hocaya teşekkürler, eskiden gazetelerin "püf noktası" köşesi olurdu pratik bilgiler veren, o tatda bi yazı olmuş.

Eyong'un bahsettiği gibi motosikletim çizilmesin diye, fırca değirmeden yıkamak için pratik bir "easy wash" benzeri çözümün var mı?

Not: Sizi sitenin Mc Gawyer'i yerine koymuş gibi olmadım inşallah

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    İhtiyar arkadaş, teee ne zaman açmış forumu olacakları görerek
    tecrübe konuşur işte.
    ama ben bu ACC-9 kimyasalından gemiden bir bidon beleşe kapayım da arkadaşlara sprey şişesinde dağıtayım. Süperdir
    Poturdak

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhtiyar arkadaş, teee ne zaman açmış forumu olacakları görerek
    tecrübe konuşur işte.
    ama ben bu ACC-9 kimyasalından gemiden bir bidon beleşe kapayım da arkadaşlara sprey şişesinde dağıtayım. Süperdir
    ACC-9 nedir hocam aman patlatmayalım topigi
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zifte mifte lafım yokta, bırakın tozu çamuru temizlemeyin motorunuzdan yahu Süslü SS lere bişey diyemeyeceğim ama enduro dedin mi çamur olacak kardeşim motorda..
    evet çamurlu olacak katılıyorum. ama zift filan olayına gıcık oluyorum..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    2004 Honda Twister
    hemen sipariş geçeyim muzaffer hocam bize 2 lt ACC-9, 1 lt zincir yağı 1 lt temizleyici sabun aslında bulabilirsen güzel olur. ben taşımana yardım ederim
    "İyiler Kazanır Kötülükler Kazınır Dediler, Mutlu Olmak İçin Mutlu Etmek Yeter Dediler" ...1 :cat:

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    cerrahi kardeşim, isminin afili olduğuna bakma, gayet zararsız süper bir madde. Patlamaz, akmaz, kokmaz
    Ayarlayacam vallah.
    Purak78,5 kardeşim, şipariş alındı, gemiye beraber gider alırız. Yarın gemi denetlemem var, aklıma gelir de unutmazsam muhakkak alacağım bir bidon
    (Yingemin Dişlerine iyi gelmez, O nu diyeyim.)
    Poturdak

________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT

Titiz arkadaşlara tavsiye edebileceğim ürünler:

KASK İÇİ TEMİZLEME VE HİJYEN SPREYİ

Kaskları temizlemek ve hijyen sağlaması amacı ile geliştirilmiştir.Bakteri öldürücü ve hoş kokuludur.Rutin temizliklerde kaskı sökmeniz gerekmez

TEMZİLEYİCİ - PARLATICI VE KORUYUCU SPREY

Motorsiklet temizliği için ideal olan ürün solvent ve çizici maddeler içermez. Kısa sürede ve kolayca temzilik sağlayan ürün mükemmel derecede boya üzerinde parlak ve koruyucu film tabakası oluşturur.

MOTORSİKLET YIKAMA DETERJANI

Motorsikletin tüm yüzeylerini temizleyici sıvıdır.Motor yüzeyine ve tüm aksama yapışmış tortu-leke ve kirleri temizler.Motor plastik ve lastik aksamı ile boyasına zarar vermez.Motorun krom bölgelerini de mükemmel temizler.Ürünü püskürtün ve basınçlı su ile yıkayın.Motor çok aşırı kirli ise temizlikte sünger yada fırça kullanın ve durulayın.

MOTOR DIŞ YÜZEY TEMİZLEME SPREYİ

Ürün gres,yağ,karbon tortusu ve herçeşit kiri motorsiklet,oto ve tekne motorlarından temizlemekte kullanılır. Sprey şeklindedir.

YÜKSEK YAPIŞKANLIK VE TUTCULUKTA SPREY SARI GRES

Mükemmel dayanıklılık ve tutuculukta bir grestir.Toz ve kir tutmayan gres yalıtım sağlayıcıdır ve akma savrulma yapmaz.Uygulandığı alanda film katmanı oluşturur.Kimyasallara,tuza ve basınçlı suya dayanıklıdır.Bilhassa motorsiklet ve makine zincirlerinde,yüksek hızda savrulma ve sıçrama yapmaz.

BÖCEK - LEKE ÇIKARICI ve YAPIŞMASINI ÖNLEYİCİ İLAÇ

Böcek ve yapışkan inatçı leke çıkarıcı sıvı .Cam ve boyalı yüzeylerde de kullanılabilir.Dengeli formulü ile yapışkan ve inatçı lekeler ile kirleri zahmetsizce temziler.Oto boyasına ve plastik aksamlara zarar vermez. Ayrıca lekeleri temizlemesinin yanısıra püskürtüldüğü yüzeye leke ve böcek yapışmasını önler.Araçlarda cam suyu şişesine ilave edilerek cam temizliğinde kullanım için mükemmelrdir

MOTORLAR İÇİN PARLAK VE KORUYUCU FİLM SPREYİ

Yat - tekne -motorsiklet ve oto motorları için kimyasal maddelere - suya ve neme karşı mükemmel bir koruma sağlayıcı ve parlak cam görünümü verici özel bir spreydir. Ürünün +600 derece ile -50 derece arasında koruma ve dayanımı vardır.

PATLAK LASTİK TAMİR SPREYİ / Tüm Motor ve Otolar için.

Delinme sonucu hava kaçıran lastiğin sibobundan içeri ara bağlantı aparatı yardımı ile püskürtünüz.Ürün lastikçiye gidene kadar ve geçici süreler için mükemmel randıman verir.Uzun süreli olarak patlak lastikle dolaşmayınız

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    abi ne olursa olsun lastiklere parlatıcı felan sürmeyinnnn ben dün sürdüm bugün dört beş kere virajlarda ölümden döndüm

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)