Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor kasması

Motovento
    REKLAM ALANI
    kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    sabit hızla giderken örn 50-60 motora biraz gaz verdiğimde motorda kasma oluyor hızlanma yerine motor fireni yapıyor gazı biraz daha actığımda motor harekete gecip hızlanıyor. sizce sorun nedir ve nerdedir?
    bir iki kişiye sordum kapış denen bir parcadan söz ettiler bu kapış nedir?
    problem nasıl çözülür?
    yardımlar için şimdiden tesekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kapış devresi motora bir anda yüklenirsen gaza ek olarak benzin takviyesi yapar.proplemin büyük bi ihtimalle karbüratördendir.kapış pompasına baktırmalısn eskimiş yırtılmış delinmiş yolları tıkanmış olabilir.

Motosikleti
    Dabanvay 125cc
    arkadaşım bu benim eski 50 cc lik mondialim dede oluyordu motor çok güzel rolanti ii kaçış mükemmel düz yolda hatta tatlı rampa yukarı rahat 70 km ile gidiyordu ama belli belirsiz herhangi bi devirde giderken gaz açık olmasına rağmen motor freni yapıp kapaklanıyordu. servise götürdüm yok ole bişi dediler
    ::sigara:: 35 NAC 79 ::tutkuy::
    AL Bİ YBR, BİN GEBERE GEBERE :cat:

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    benim motorda gaz acıkken değil sabit hız ve gazla giderken az bişey actıgımda kasma yapması ve kafa kaldırmaması, yoksa gazı kokleyince gidiyor ama cok yakıyor..

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de karbüratöeden olabilir diye düşünüyorum, belki pislik fln da kaçmış olabilir. Motorda herhangi bir elektrik problemi var mı bir de? Mesela benim eski scooterda konjektör bozulmuştu bi kere, başta orjinalini takmadıkları için elektrik beslemeyi yeterli yapamıyordu ve dediğin problem bende de oluyordu, sonra orjinal konjektör takılınca problem ortadan kalkmıştı. İki durum da aklında bulunsun

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    balatalarınızda sıkısma olmasın
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Hareketlerini iyice incele belki gazı vermeden önce gazı bırakıyor olabilirsin, eğer böyleyse motor freni devreye girer ki bu da normaldir. Aynı şey yokuş aşağı veya düz yolda gazı bırakmış giderken gaz vermeye kalktığında da olur.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    motor şişmiş olabilir yağ yakıyormu motorun egzostan motor ısınıncada duman atıyormu
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Atlas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hareketlerini iyice incele belki gazı vermeden önce gazı bırakıyor olabilirsin, eğer böyleyse motor freni devreye girer ki bu da normaldir. Aynı şey yokuş aşağı veya düz yolda gazı bırakmış giderken gaz vermeye kalktığında da olur.
    bana da böylesi mantıklı geldi,benim motorda yapıyor ama problem olarak algılama
    kompresör devreye giriyor gaz verdiğinde teker dönüş hızıyla motor devri farklı olduğunda yapıyor.bence

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    bence karbiratör bide avans calışıyomu
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

bende 3 defa oldu karburatorden oluyo su an elımde 5 adet karburator var her arzada yenısını aldım :D

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    çok geçmiş bu sorunun üzerinden, sanırım artık çözülmüştür
    geçmiş olsun diyeyim yine de
    Poturdak

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    bu bir sorun değil. bütün scooterlarda olur. burgmanda bile oluyordu. eğer motor yokuş aşağı gidiyorsa veya gaz vermeden kendi hızıyla gidiyorsa siz gaz açtığınızda burçlar açılıyor ve kavrıyor fakat motorun hızıyla aynı devirde olmadığı için biraz kasıyor. arabada giderken de debriyaja basıp deviri düşürdükten sonra ayağınızı debriyajdan çekerseniz şanzımana yük biniyor ve aynısı oluyor. bahsettiğiniz şey bundan ibaret gibi geldi bana.

hava filtresini temizlee

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı asabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresini temizlee
    +1
    ayrıca kabüratör fakir karışım yapıyosa ondandır, karbüratör ayarıyla çözülür ama sana bi sıkıntı vermez benzin ayarını açmana bakar ama o zamanda yakıt tüketimin artar
    gazı az açtığın zaman verdiği hava bol ama benzin yetersiz olduu için kasılma yapıyodur
    bende yaşadım zamanında mondial 151 rs imle bu sıkıntıyı
    GKN MOTORS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)