Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
39. sayfa BirinciBirinci ... 293738394041 ... SonuncuSonuncu

MT-ATÖLYE İşi olmayan giremez!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    v max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zx636r ninja
    ustaların ustası şenol abi
    ''KARANLIĞA IŞIK TUT''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Fotoğrafları görünür yapayım.

rm125 ve anılgan bunu beğendiler.
    Gökhan YAŞDAL

Bu kadar çok motordan anlayan abileri gorunce sorayım dedım saygılar.BENDE çelik martiam 150 jxt scooter var.Motorda onceden 100 -110 yaprdı suan 60 70 zor goruyor karburator sıfır piston silindir saglam daha ne sorunu olabılır yardım.
    şimdiden tesekkurler.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    debrıyaj balatası,,,
    kayış,,,
    tahrik misketleri,
    şimdilik bunlar görünüyor,,,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

abi ama benım motor scooter 150 martian jxt vitessiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Pardon abi bu dediğin parçaların fiyatları ne kdardır

sıralı 2 silindir'de subap ayarı nasıl oluyor Volant'ta t'ye getirdiginizde 4 subap'ıda ayarlıyormusunuz ?yoksa 1 silindir emme yaparken diger silindir egzoz yaptıgında sıralama 1-3,2,4 olarak'mı subap ayarı yapılıyor.Ikı silindir için (ayrı ayrı)iki defa volant T'ye getırılıyor yanı.?

KAYA28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QM250
    arkadaşlar ürün ismi tortu ve pislik tutucu ölçüleri 1/2" ve 3/4"ve üzeri 2 tarafıda iç dişli dir.
    demem o ki depo ile yakıt musluğu arasına takılabilir. her nalbur ve mekanik tesisat satan yerlerde bulunur.

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    motorda boya yaparken özellikle sprey boya yanlıslıklabaşka yere mi fıslattınız gaz yağı ile ovdunuzama sonuc olumsuzmu , hemen bir süngere selülozik tiner döküyoruz siliyoruz 5 dk bekleyıp aynıişlemı bır daha yapıyoruz ve boyadan eser yok arkasından kalıtelı bır sabun kullanrak köpükkü su ile yıkıyoruz ışıl ışıl

Not: fabrikasyon fırınlı boya degılse yaaani , sonradan boyanmış bir aksamda olusmusssa boya lekeleri selülozik tiner alttakı boyayıda kaldırabılıyor
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

evet zeda sana katiliyorum.urunun kalitesinden cok alinan ampulun amperine bakilmasi gerekiyor.eger orjinalindan dusuk amper ise malesef surekli patliyor.buda benden

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    amper demişken bende yazayım. motorun elektirik sisteminde arıza var ise ve motor devirlendikçe konjektor vazifesini yapmıyor da voltajı yükseltiyorsa. bu durumda da ampüller tek tek patlamaya başlar.
    rm125 bunu beğendi.

doganugursen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight ve keeway supershadow
    sevgili arkadaşlar size danışmam gereken bir durumum var
    geçen gün zincir attı motorda arka dişliye baktım sallanıyordu takozlar bitmiştir diye düşündüm gidip aldım... fakat arka dişliyi sökmeye çalışırken farkettimki 4 saplamanın ikisi içerden kırılmış ve ayrıcada yalama olmuş ne kırık olan saplamalar çıkıyor yerinden ne de arka dişli çıkıyor... mecburen taktım tekrar çaresiz lastiği... fikriniz varmı bu konu hakkında?
    motor keeway s. shadow 250

Motosikleti
    YAMAHA WR125R, UTV150
    şimdi bakın arkadaşlarım benım saat 12:30 ve kafamdaki soru şu gy6 yani 4 zamanlı scooter motoru yw ben bu egzantrik milini nasıl ayarlayıp takıcam yaw..????

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

kardeşim arka debriyajı değistir yda baktır bi bitmstir bu brinci sebep birde motorun pistonu subapları temizlet subap ayarı yaptır silindir içindeki tortular silindir hacmini düşürür bujini sık sık temizle hava filtrenide tabi yagnı kontrol et motor sıkışmasın en fazla 1500km kullan yagı temiz olsun bunlar extra bakımlar sen git motorunu temızlettir subap ayarı yaptır debryajı deıştır motor kalkısta titreme yapıyosa debriyaj bitiyo demktir saygılar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

debriyaj dediğimiz baskı balata gbi bisey devir artnca kavrar cvt şanzuman yani otomatk 50 lradan fazla deıldir yokturda belki sen cebine 100lra koy tanıdıgın motorcuya git temizlet debryajı deıstır tamam
    Çevir Gazı Yanlasın..:queen:[570][/570]

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Benimde aklımı kurcalayan bir konu var, bir çok yerde araştırdım, videolar izledim fakat o detayı ya atlıyorlar yada öyle birşey yok benim ön dişlimde sorun var :/

Bir hafta kadar önce ön dişli muhafaza kapağını temizlemek için açtım ve ön dişlimin motora ve bana doğru 1-2 mm oynaklığa sahip olduğunu gördüm.

Teknik anlamda bi bilgim olmasada acaba deyip her iki somunuda sıkmak için yokladım fakat zaten sımsıkılar. Zincirin hareketli yapısına uyum sağlasın diye herhalde o oynama payı bırakılmış diye düşündüm.

Bu normal birşeymidir yoksa sorun ne olabilir

not: ( motosikletim 4500 km de )
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde aklımı kurcalayan bir konu var, bir çok yerde araştırdım, videolar izledim fakat o detayı ya atlıyorlar yada öyle birşey yok benim ön dişlimde sorun var :/

Bir hafta kadar önce ön dişli muhafaza kapağını temizlemek için açtım ve ön dişlimin motora ve bana doğru 1-2 mm oynaklığa sahip olduğunu gördüm.

Teknik anlamda bi bilgim olmasada acaba deyip her iki somunuda sıkmak için yokladım fakat zaten sımsıkılar. Zincirin hareketli yapısına uyum sağlasın diye herhalde o oynama payı bırakılmış diye düşündüm.

Bu normal birşeymidir yoksa sorun ne olabilir

not: ( motosikletim 4500 km de )
    Ön dişli oynar, zaten ön dişliyi şanzıman miline kilitleyen pul dişliyi mile sıkı sıkıya bağlayabilecek bir pul değil. Dişlinin belli bir bölgenin dışına çıkmasını engelliyo sadece.
    ferdinandd bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön dişli oynar, zaten ön dişliyi şanzıman miline kilitleyen pul dişliyi mile sıkı sıkıya bağlayabilecek bir pul değil. Dişlinin belli bir bölgenin dışına çıkmasını engelliyo sadece.
    Bu bilgi içimi çok rahatlattı, öğrenmemek ayıp deyip araştırıyorum hiçbir yerdede bahsedilmiyor bu durumdan

Somunların sımsıkı olduğunu görünce kendimi kandırdım herhalde normal bişey diye ama aklımdan çıkamamış kaçgündür ki bu başlığı görünce sorayım dedim.

Bi yandan somunlar sımsıkı, acaba içerde bi dalaveramı dönüyor diyede şüphe vardı kafamda, çok saol Mengu valla içim çok rahatladı
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bilgi içimi çok rahatlattı, öğrenmemek ayıp deyip araştırıyorum hiçbir yerdede bahsedilmiyor bu durumdan

Somunların sımsıkı olduğunu görünce kendimi kandırdım herhalde normal bişey diye ama aklımdan çıkamamış kaçgündür ki bu başlığı görünce sorayım dedim.

Bi yandan somunlar sımsıkı, acaba içerde bi dalaveramı dönüyor diyede şüphe vardı kafamda, çok saol Mengu valla içim çok rahatladı
    Rica ederim ben de ön dişliyi ilk gördüğümde bu ne böyle laçka demiştim ama biraz inceleyince fark ettim zaten çok sıkı bağlanamayacağını.

Motosikleti
    YAMAHA WR125R, UTV150
    arkadaşlar bu egzantrik mli nasıl ayarlanıp takılıo sente ayarıda denir gy6 motorlar için söylüyorum scooter motoru yani..
    Çevir Gazı Yanlasın..:queen:[570][/570]

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    YAMAHA

Motosikleti
    hd xl883c
    Merhabalar;
    2005 hd sportster için açık egzos ile açık hava filtresi ve dynojet kit kullanmak zorunlumudur? servisler bizleri yolunacak kaz gibi gördüğünden artık güvenemiyorum ve bu 2 parçaya yaklaşık 1.000 tl fiyat çıkartınca açık egzostan vazgeçme noktasına geldim. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    rm125 bunu beğendi.

rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    Alıntı walker12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    2005 hd sportster için açık egzos ile açık hava filtresi ve dynojet kit kullanmak zorunlumudur? servisler bizleri yolunacak kaz gibi gördüğünden artık güvenemiyorum ve bu 2 parçaya yaklaşık 1.000 tl fiyat çıkartınca açık egzostan vazgeçme noktasına geldim. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    bunu konu olarak okumuştum ama bu konu hakkında bilgim olmadığı için malesef cevap yazamadım

REKLAM ALANI
39. sayfa BirinciBirinci ... 293738394041 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)