Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

MT-ATÖLYE İşi olmayan giremez!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    SelamLar. Arkadaşlar yeni katılıyorum aranıza. Bir sorum olacak. 12 v 6A aküm var(sulu). sabahları calıştırırken 2-3 marşa basınca marş motorunu hareket ettirecek kadar gücü kalmıyor. Asit seviyesine baktım normal. gectigimiz günlerde sis lambası taktım 10 watt lık 1 çift te mavi park lambası taktım. acaba bunlar etkilermi aküyü. Normal far ampulunun Gücü 12 v 35/35 w. şididen tşklr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    Alıntı Mehmet-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SelamLar. Arkadaşlar yeni katılıyorum aranıza. Bir sorum olacak. 12 v 6A aküm var(sulu). sabahları calıştırırken 2-3 marşa basınca marş motorunu hareket ettirecek kadar gücü kalmıyor. Asit seviyesine baktım normal. gectigimiz günlerde sis lambası taktım 10 watt lık 1 çift te mavi park lambası taktım. acaba bunlar etkilermi aküyü. Normal far ampulunun Gücü 12 v 35/35 w. şididen tşklr
    malesef etkiler.. zaten bi sıkımlık elektrik akımı var onunlada anca marşa basıyo bence lambaları söküp tekrardan normal baglantı yap.. yada daha büyük bi akü al (:
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    jesse yorumun için tşklr. 9 yada 10 Amperlik bir akü yeterli gelirmi acaba? yada ekstra bir akü daha baglasam alternatör şarj edermiki? sis lambalarına gelince içindeki ampüller 10 watlık park ampülü pek memnun degilim. 15 20 watt lık bulabilirsem degiştirmeyi düşünüyodum. Ama bugun sanayide sordum sis farkları 55 watlık hep.10 watlıgı kaldırmayan akü 55 i hic kaldırmaz ozaman
    07-gєηçℓιк

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    jesse yorumun için tşklr. 9 yada 10 Amperlik bir akü yeterli gelirmi acaba? yada ekstra bir akü daha baglasam alternatör şarj edermiki? sis lambalarına gelince içindeki ampüller 10 watlık park ampülü pek memnun degilim. 15 20 watt lık bulabilirsem degiştirmeyi düşünüyodum. Ama bugun sanayide sordum sis farkları 55 watlık hep.10 watlıgı kaldırmayan akü 55 i hic kaldırmaz ozaman
    herşeyin cevabı basit aslında .. orjinalden şaşmamak lazım dimi
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    tabiki öyle ama gece Farımdan pek memnun degilim.Bi gün biyere dolup gidecem diye korkuyorum.sis lambası takmamk geldi aklıma. Aydınlatma konusunu cok araştırdım. Sanayide bi motor var mondial151 Hs mi rs mi adam motoru lunaparka cevirmiş. abi buna bi akü yetiyomu dedim 2 akü var dedi. bende 2 akü baglasam Alternatör yanarmı acaba?
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    mehmet kardeşim,bu işi kendin yapma elektrikçiye götür yapman gerekeni anlat bağlayacağın ekstra lambaların gücünü watını söyle oda alternatörünü çıkış gücünü çektiği gücü hesaplar sana söyler olur yada olmaz diye sonra motoru yakarsın

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    benimkindede iki akü var hiç bişi olmuyo ama benim lambalara gene yetiştirmiyo ne yapacam bilmiyorum bi tane orj. 7ah bide yeni aldım 9ah ama yok bide burada adamın birini gördüm adam motorun akü bitirmesine çok kızmış bi tane çıkma kamyon aküsünü koymuş ortaya 150 ah asya ya koymuş canavar gibi yakıyo herşeyi 18watt orjinal ampüller adam 100/90 watt beyaz ampül takmış canavar gibi yakıyo
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

secretplay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkindede iki akü var hiç bişi olmuyo ama benim lambalara gene yetiştirmiyo ne yapacam bilmiyorum bi tane orj. 7ah bide yeni aldım 9ah ama yok bide burada adamın birini gördüm adam motorun akü bitirmesine çok kızmış bi tane çıkma kamyon aküsünü koymuş ortaya 150 ah asya ya koymuş canavar gibi yakıyo herşeyi 18watt orjinal ampüller adam 100/90 watt beyaz ampül takmış canavar gibi yakıyo
    yakmasına yakarda benim motorun orjinal far lambaları 30 35 w idi 55 60 w lık lambalardan taktık içini eritiyodu zor kurtardım farın reflektörünü onun ki nasıl dayanıyo acaba

Motosikleti
    HONDA CGL 125
    Motosiklete kamyon aküsü bağlamak mantıksız sonuçta o aküyü şarj edecek olan o ufacık alternatör. ilave aküyü ilk taktığınızda farlarınız vs. çok güçlü yanacaktır ama bir süre sonra şarj dinamosu akülerin dolumuna yatişemeyecektir. orjinal akünün bir büyüğünü takmaktan başka yapılabilecek birşey yok bence.

Motosikleti
    Arkadaşlar acaba motordaki 35/35 far ampülünü cam boyasıyla maviye boyasak çakma xneon yapabilirmiyiz.? yani biraz beyazlarmı yoksa heptenmi kör olur? bide sis farı ampullerinin 55 watt tan aşagısı yokmu piyasada? sormadıgım yer kalmadı. en sonunda bulamazsam arabalardaki stop ampüllerinden alıp 15 yada 21 watlık öyle bişeyler yapmaya calışacam. yada elektronikcilere 12 voltu yükseltecek bi aparat yaptırabilirmiyiz 55/55 watı calıştıracak kadarR?
    07-gєηçℓιк

merhaba arkadaşlar.
    geçen gün ufak bi kaza geçirdim.resimlerde gösterdeğim yerler çizildi ve kırılanda var.
    1+komple ön far
    2+farın alt bölgesi
    3+ön çamurluk(olmasada idare ederim)
    4+alt yan çıtalar
    hepsini resimde gösterdim bunlar ne kadar tutar bilen varmı.ankarada oturuyorum.yiba çarşısına gitme fırsatım olmadı.hafta sonu giderim anca.bilen varsa hemen yazsın
    resimleri koyamadım. ama msnden isteyene gösteririm fiyat vermeleri için
    tyfn_40@windowslive.com

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    Alıntı karakan40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.
    geçen gün ufak bi kaza geçirdim.resimlerde gösterdeğim yerler çizildi ve kırılanda var.
    1+komple ön far
    2+farın alt bölgesi
    3+ön çamurluk(olmasada idare ederim)
    4+alt yan çıtalar
    hepsini resimde gösterdim bunlar ne kadar tutar bilen varmı.ankarada oturuyorum.yiba çarşısına gitme fırsatım olmadı.hafta sonu giderim anca.bilen varsa hemen yazsın

resim mi göremiyorum??
    motorun marka ve modeli nedir acaba?
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

asya 150 t 19 a
    resim ekleyemedim

Motosikleti
    sanırım max. 100 ile 120 lira arası halledebilirsin

Motosikleti
    Arkadaşlar aküdeki 12 volt sabit cıkmıyor diye duydum. bir bilgisi olan varmı? gaza basınca 12 volt yükselirmi? ledli aydınlatma yapıcam bu bilgi önemli benim icin.
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    Arkadaşlar aküdeki 12 volt sabit cıkmıyor diye duydum. bir bilgisi olan varmı? gaza basınca 12 volt yükselirmi? ledli aydınlatma yapıcam bu bilgi önemli benim icin.
    anladığım kadarıyla parklara ya da farlara ledli ışık bağlayacaksın artı olarak eğer motorun şarj dinamosundan geliyorsa elektrik sorun olacaktır.. çünkü gaza bastığında yani devirli kullanım sırasında 13.4 V kadar çıkıyor çıkan elektrik o yüzden ledler patlayacaktır. bende TVS Apache var ben takmıştım patladı eğer ledli aydınlatma yapacaksan aküden elektrik çekmelisin..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    gevşeyen vidalara yaylı somun öneririm
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Arkadaşlar acaba motordaki 35/35 far ampülünü cam boyasıyla maviye boyasak çakma xneon yapabilirmiyiz.?
    o kadar ugrasacagına cakma xenon al 5 ytl mı ne.. hem senin boyamandan daha iyi sonuc verir o kesin.
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Motosikleti
    burda Satılan beyaz ledler 1.5 voltmuş. Hesaplamalarıma göre gaza bastıgımda voltaj 13.6 a yükseldiginde seri 9 tane led baglarsam dirence gerek kalmıyor. dogrumudur. Bu konuda bilgisi olan varmı acaba?
    07-gєηçℓιк

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    12 volt ile çalıştırabileceğiniz ledler piyasada mevcut.Smd led diye sorarsanız bulma ihtimaliniz yüksek.bunların en güzel özelliği bırakın ıslanmayı suyun içinde bile çalışabilecek şekilde esnek bir silikonla yalıtılıp ,her şekle girebilen kendisinden yapışkanlığı bir yüzeyi olması. yani kıvrımlı bile olsa istediğiniz yere yapıştırın ve 12 volt akımı verin.çalışacaktır.

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)