Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

at taklidi yapan metaL

Motovento
    REKLAM ALANI

herkese merhaba,

motorum 2500 km' de vn 800. motor sogukken- ilk çalıstırma anında- jikleyle motoru rölantide calıstırdıktan bir müddet sonra stop ediyor. daha sonra tekrar marşa bastıgımda çalısmıyor. tekrar çalıstırmak için gazı biraz daha açıp rölantide de sürekli gaz vermeye devam ederek( manuel jikle ) motorun çalısmasına devam etmesini saglıyorum, yine de bazen tekrar durmasına engel olamıyorum. bundan sonraki denemelerimde egzosttan ateş cıkıyor, ve yüksek sesli patlamalar duyuyorum. motor ısındıktan sonra bu tarz bir problemle karsılasmadım. problem her zaman mı başıma geliyor, hayır arasıra.

nacizane fikirlerim,motor sıcakken problemsiz çalısması,her zaman problemın tekrar etmemesi, bujilerde sorun olmadıgını gösteriyor, dogru mu?. platin meme yapmıs olabilir mi? bir de egzosttan cıkan ateş zannımca yanmamıs çig benzinin dısarda patlamasıdır. bunların ötesinde problem sadece benzin istasyonunun benzine su karıstırma seanslarında; ayarı biraz kacırmasından mıdır? 98 oktan kullanıyorum, sebeb olabilir mi?

herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    benzini 95 oktan kullan.buji kablolarına buji tırnak ayarlarına( uzak ihtimal ama yinede kontrol et bujilerin numarası el kitabcıgındakilerle aynımı farklı numara bujide olabılır) ve platin ayarlarınada iyi bir ustaya baktır..jiklede tam acmıyor olabilir kontrol ettir.motorunu güle güle kullan arkadasım kazasız belasız .
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Abiii bu nasıl başlık üstüme alındım bir an neyse sorunun konusunda pek bir bilgim yok ama inşallah en kısa sürede bir çare bulur ve motorunu sorunsuz biçimde kullanırsın...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    MeTaL, ben de başlığı gordüğümde sen aklıma geldin.

Ben, sorunun 98 oktan benzinden kaynaklanacagını dusunmuyorum. Buji ve platini kontrol ettir iyi bir ustaya tavsiyesine katılıyorum.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Motosikleti
    Honda Shadow
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı
    Abiii bu nasıl başlık üstüme alındım bir an neyse sorunun konusunda pek bir bilgim yok ama inşallah en kısa sürede bir çare bulur ve motorunu sorunsuz biçimde kullanırsın...
    Vallahi bende başlıgı gorunce "bizim MeTaL" motorla veliefendideki yarıslaramı katıldı yoksa dedim bir an

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    shadow-vt
    +1
    Arkadaşım psychokiller, Şadov'un (Türkçemiz ) dediklerini uygula yeter bence, hem kendisi de cruiser e biniyor hemde dedikleri her motor için geçerli. Sorun büyük ihtimalle 98 oktan ve bu bujini de bozmuş olabilir. Önce benzin ve buji yi hallet platini ve jikleyi en son bakarsın (eğer olmazsa).

cenkmenderes kardeş eğer sende 98 kullanıyorsan kesinlikle vazgeç, çünkü senin motorun (daha doğrusu sıkıştırma oranı 12:1 den az olan her motor) 98 oktanı tam olarak yakamaz (yada tam olarak sıkıştırmadan yakar) ve tam bir patlama gerçekleşmeden aşağı inen piston krank ve segmanlara zarar verir (diye biliyorum)
    Bildiğim kadarıyla 95-98 farkını anlatayım, tabi ustalar daha iyi anlatır ama bu iş ciddi, bir an önce önlem almalı. Teknik olarak anlatamam ama özetle şudur ; (yanlışım varsa lütfen düzeltin)
    95 oktan benzin 98 oktana göre daha kolay yanar, yani sıkıştırma oranı 8:1 - 9:1 - 10:1 gibi olan motorlar 95 oktanı rahatça sıkıştırıp yanacak hale getirirler. Ama bu motorlara 98 oktan verirsen yeteri kadar sıkışmadığı için yanma tam olarak olmayacaktır. Tam tersi olarakta sıkıştırma oranı12:1 gibi olan motorada 95 oktan koyarsan sıkıştırma güçlü olduğu için henüz buji ateşlemeden patlama olacaktır. İşin özü şu; sıkıştırma oranın düşükse 98 kullanma, yüksekse 95 kullanma
    sadece bildiklerim, yanlışda olabilir.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

eyong bildiklerin dogru bir küçük nokta hariç ki; o da hata degil..

manuel de 95( yada 91) ve ustu yazıyodu sanırım. bu durumda 98 'de tavsiye edilenlerin arasına giriyor. servisle de gorusmemde ülkede 98 oktanların 95 kıvamında oldugu konusunda ısrarlı oldular. ne kadar dogru bilinmez tabiki. ama sıkıstırma oranları hakkındaki yazın dogru..

teşekkur ederim ilgine ve diger arkadasların ilgilerine.

ozyrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    psychokiller,

Sorunun büyük ihtimalle Eyong'un dediği gibi 98 oktandan kaynaklanıyor. Yüksek oktanlı benzin, düşük oktanlı benzinden daha yavaş yanar. Yani eğer yanlış yakıtkullanırsan silindirlerde yanlış zamanlarda meydana gelen ateşleme ve tutuşmalardan dolayı problem yaşanılabilir. Bu olay aslında çok önemli bir konudur, aynı benzinli araca dizel yakıt koymak gibidir. İkiside benzin dememek lazım.

matraks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    eyong +1
    Bende 98 aldım performansa etki eder diye gecen gün,ilk gun bişey hissetmedim,hatta hızlandı gibi geldi ama daha sonra ne sabahları motor calıstı nede gaz yedi.Şuan normal kursunsuz attım ve bu sorunların hiç biri kalmadı !!!
    [b]Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı. [/b]

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Ben geçen gün Shell den benzin aldım ama hiç dikkat etmedim 98 mi yoksa 95 oktan mı diye.Motor tam gaz giderken gazı kesiyor ve eksozdan patlamalar geliyordu benimde sorunum aynı olablir mi ?Hazır başlık açılmışken konuda benden bahsederken bende sorunumu söyleyim...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    MeTaL, kendin demişsin zaten benzin aldıktan sonra olduğunu. Büyük ihtimalle 98 oktandandır. Bu sorun sadece bu tip motorlarda değil, aynı 98'i Şahin'e yada Broadway'e de koysan sorun yapar, bence
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Eyong ama bir tane YBR ve bir Tane Aprilla SR 50 vardı onlarda sorun olmadı.Neyse kardeş saol ben yinede bi 95 oktan alıp deneyim bu gün

matraks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    Metal Benzincinin sen soylemeden 98 oktan koyması acayip çünkü eyong'unda dediği gibi eski otomobillerde bile sorun yarattıgını duymuştum,herkese yaramıyor
    [b]Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı. [/b]

ruzgarinoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cgl 125
    arkadaşlar egzosdan patlama felan diyosunuz bnm motorda da bu var
    ama dikkat ettim de genellikle motor freni yaparken oluyor ÇaaaaAAaaaAaT diye bi ses gelio hatta ilk bu sesi duyduğumda azkalsın düşüyodum ödüm kopptu nooluyo lan diye

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    Evet benim motor için de adam hemen söyledi daha anahtarı teslim almadan sakın 98 koyma,hep 95 kullan dedi.
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    abi o ses motoru güzel modifiye edilmiş yarış arabalarında da çıkıyo kompresöre bindirince motoru hatta devir yüksekse peş peşe paaaaaat paaaat pat pat pat diye çıkıyo hastayım o sese ben
    şimdi motor alınca beniminkindende çıkarmı o ses
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

Motosikleti
    Honda Shadow
    Alıntı cuk_o adlı üyeden alıntı
    abi o ses motoru güzel modifiye edilmiş yarış arabalarında da çıkıyo kompresöre bindirince motoru hatta devir yüksekse peş peşe paaaaaat paaaat pat pat pat diye çıkıyo hastayım o sese ben
    şimdi motor alınca beniminkindende çıkarmı o ses
    cıkar canım bir depo benzine 1 bardak su koyacaksın o kadar masrafsızdır

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    shadow-vt,

ya 98 le olmaz mı su sonradan sorun yapıyo çalışmıyo falan
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

ecel666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    seyhan 125
    yaw millet siz benim aklımdan geçenimi okuyosunuz benzinle ilgili aynı soruyu ben soracaktım motoru aldığımdan bu yana ilk gün hariç oda pet şişeye süper tabancası girmediği için kurşunsuz koydum daha sonraları hep süper.şu 95 oktanı bende deniyeceğim ama depoyu iyice sıfırlamam gerek ki farkı tam olarak anlıyalım.
    ozgurluk saclarında ruzgari hissetmektir

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    98 sakın kullanmayın başıma gelenleri başka başlıkta açıcam ilerde
    ve motorunun markası ne?
    başlığı okuyunca bende koptum
    ERASER WİLL COME BACK

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler