Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plastik Boyama

Motovento
    REKLAM ALANI
    batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    eve gelen beyinsiz boyacılar fırçaları kamyonete yüklerken motorumun üstü nokta nokta boya olmuş ben bu sırada evde yoktum. boyacı ispirto veya tinerle çıkar dedi. bende tinerle sildim evet şimdi siyah olan arka çamurluğum beyaz beyaz oldu tiner plastiğin renginide götürdü yani..
    şimdi plastiği neyle boyarım veya güsel bi çözümü olan var mı?
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kendin ne kadar uğraşırsan uğraş bir zaman sonra plastik üzerinden atar boyayı. En güzeli sök çamurluğu götür bir oto boyacıya, ilacını adam gibi katsın boyaya on numara olur (plastik boyamak için boyaya bir katkı koyuyorlar) Hatta gövde renginde boyatırsan daha güzel olabilir...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Plastige asla tiner sürülmez.Tiner plastigi eritir.Mazot veya Asetonlada cıkarabilirdin.Onlar kesinlikle zarar vermezdi..Senin motorun kaportasını araba gibi metal sanıp o yüzden tinerle geçer dediler herhalde elemanlar..Neyse..

Plastigi cok kaliteli bir sprey boya ile söküp vidalarından düz bir alanda boya.Yok beceremem dersen ve daha kalıcı kaliteli bir cözüm arıyorsan hazır elin deymişken boyatmak istediğin parçayı sök götür bir oto fırın boyacısına düz siyah renge 20 milyona cıncık gibi boyar.Yorulmazsın hemde çok uzun ömürlü olur.(Öyle 2-3 yıl düşünme.Plastik hareketli ve esneyen bir parça olduğu için eninde sonunda o boya atacaktır asla o plastik eskisi gibi olmaz..)

batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    sonuçta yarın karabağlara giderken parçayı yanıma alcam gibi peki aynı renk yapabilirler mi?
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

imported_Huseyin Aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1100 RS
    peki aynı renk yapabilirler mi?
    Bilsayarda özel boya yaptırırsan aynısı olur
    Hayatı seviyorsan,zamanını boşa harcama ! Çünkü zaman hayatın ta kendisidir...

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ÖNCELİKLE GECMİŞ OLSUN.BEN NALBUR OLDUGUM İÇİN VE DENEYIMLERİMDEN YOLA cıkarak sana bilgi vereyım.sürdügün tiner plastik nesneyi tahrip etmiş.istedigini yapsanda o beyazlık gitmez.torpido parlatıcı sür ve ayakkabı süngeri iile sil.bir süre sim siyah gezersin.ama parca yıkanınca veye parlatıcının özelligi gidince yine beyazlar..kesin cözum parcayı degistirmen.üzgünüm

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boya işine gelince orjinali gibi olmaz..

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    boyatmaya giderken boya numarasını da yanına al bu durumda farklı olması olanaksızdır ama eğer plastiğe tiner sürdüysen bu plastiğin özelliğini kaybetmesi demektir bu durumda boyayı tutmayacaktır. boya yapmadan önce güzelce zımparala çamurluğunu sonra bir katkı maddesi var normalde boyaya katılıyor fakat sen boyaya katmadan önce çamurluğa sür ondan sonra boyat kendin fırçayla boyamaya çalışma beceremessin olmaz yani naparsan yap
    çamurluğun boyandığı belli olacaktır bunu biraz anlayan adam rahatlıkla görür kolay gelsin
    bir dahaki sefere dikkatli ol nede olsa kimyasal önce danış zararı olurmu diye
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    metal plastik aksamlardaki boya ve zifti temizlemenin en garanti yolu gazyağıdır ayrıca boyayı besleyici özelliğide vardır boya kullanım ömrünü uzatır.aynı problemi bende ziftle yaşadığımda bu çözümü oto yıkamacıdan öğrenmiştim şimdi periyodik olarak hem motoruma hem arabama uyguluyorum tavsiye ederim

ecel666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    seyhan 125
    gazyağı bu konuda çok etkili bir çözüm hem boya çıkarma hemde temizlik amçlı kullana bilirsiniz biraz zaman ayırırsanız motorunuz ilk aldığınız gibi oluyo. Ben 3-4 saat uğraşımdan sonra motoruma tekrar aşık oldum diyebilirim
    ozgurluk saclarında ruzgari hissetmektir

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    bence mazot daha etkili şöyle en V-POWER ından bizim arabanın üstünede dut falan düşmüş ağaçtan gaz yağıyla uğraştımuğraştım çıkmadı mazotu döktüm on dk sonra bi sildim tamam dır pırıl pırıl oda biraz besliyo boyayı ama parlatmıyo gaz yağı gibi
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow

Re: Plastik Boyama

Alıntı batucan adlı üyeden alıntı
    eve gelen beyinsiz boyacılar fırçaları kamyonete yüklerken motorumun üstü nokta nokta boya olmuş ben bu sırada evde yoktum. boyacı ispirto veya tinerle çıkar dedi. bende tinerle sildim evet şimdi siyah olan arka çamurluğum beyaz beyaz oldu tiner plastiğin renginide götürdü yani..
    şimdi plastiği neyle boyarım veya güsel bi çözümü olan var mı?
    adam tiner derken sentetik demeyi unutmuş galiba selulozik tinerler hem boyayı hemde plastigi bozar .eger sentetik tiner surup biraz bekleseydin boya cıkardı plastıgede zarar vermezdi.plastik boyasına gelince evet piyasada plastik zeminler için üretilmiş boyalar mevcut eger boyanacak parca ufaksa kendın boya buyukse boyayı alıp bir boyacıya boyat .
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler