Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik patlaması ve tekerin sökülmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    superkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat
    Arkadaşlar benim motorum mondial 50 tt'nin lastikleri bilindiği üzere tubeless.Arka lastik patlayınca götürdüm tamirciye götürdüm tamirciye fitil yaptı.sonra daha 10 km gitmeden fitili attı lastik.Sonra dedim bunu söküp yama yapalım dedim adam bunlara yama olmuyo bide tekeri sökmesi bi sürü iş dei uğraşamam dedi.Sonra ben sökmeyi denedim harbiden sökemedim.Egzostdan tekeri çıkaramadım.Şimdi soru 1:Tubeless lastiklere sadece fitil mi yapılır?
    Soru 2: Ben bu arka tekeri nasıl sökebilirm.(not:tek amortisör)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aeon 180 cc ATV - 125 cc Dorado Scooter
    önce egzostu söküp sonra arka milin jantı tuttuğu somunu çıkarman lazım. arabalar için kullanılan bijon anahtarı işini görür gibi az önce bir arkadaşın 50tt sine baktım amortisörleri sökmene gerek yok. orta sehpaya aldıktan sonra sökebilirsin. bir başka arka teker sökme başlığında iki kişi ile yapıldığı yazıyordu frene basıp jantı sabitleyip sonra bijon anahtarı ile sökebilirsin. hazır sökmüşken yağlamasını ihmal etme. benim 125 lik scooter arka bilyalardan 6500 km de ses yapmaya başladı 7000 km de komple bakıma almayı düşünüyorum

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Yama yapılır yapılmasına da oto lastikçileri uğraşmıyolar bu işlerle. Mantar yama dedikleri yamadan yaptıracaksın. Geçen hafta sonu benimde ön lastiğim patlamıştı tekeri kendim söküp bisiklet tamircisine götürdüm 2,5 ytl ye işimi halletti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler