Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

chopper/cruiser tarzı motorda cvt aktarma kayısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    arkadaşlar motomax ın getirdigi landcruiser modelinde aktarma HARLEY-DAVİDSON lardaki gibi cvt kayıs varmıs sizce nasil bisey zincirliden avantajı ve dezavantajı nedir

arkadaşlar yok mu? bi bildiginiz???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enis arkadaşım,Bildiğim kadarıyla Motomax Landcruiser'i hala getirmedi.Ben sadece geçen fuarda görmüştüm.Üzerinede binip iriliğinede hayret etmiştim.
    Aktarma için kullanılan kayışa gelincede;daha sessiz kullanım sağladığı ifade ediliyor.Dezavantajıysa daha çabuk bollaşıp çekişi düşürmesi belirtilmişti.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    .................
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enis arkadaşım,Bildiğim kadarıyla Motomax Landcruiser'i hala getirmedi.Ben sadece geçen fuarda görmüştüm.Üzerinede binip iriliğinede hayret etmiştim.
    Aktarma için kullanılan kayışa gelincede;daha sessiz kullanım sağladığı ifade ediliyor.Dezavantajıysa daha çabuk bollaşıp çekişi düşürmesi belirtilmişti.
    cevap için sagol arkadaşım scooterlarda'da aynı sistem kullanılıyor öyle degilmi? bollaşması belli kmlerde oluyordur... 3000km 5000km degilmi yoksa zırt pırt kayısmı sıkacaz

Scooter'larda aktarma organı (istisnalar hakkında bilgim yok) olarak kayış kullanılıyor.Belli kilometrelerde -motora bağlı- kayış değişimi şart.Bazı arkadaşlarımız geliştirme çalışmaları sırasında motorlarının kayışlarını daha iyi performans verenleriyle değiştirdiklerini yazmışlardı.Daha kaliteli bir markadan alınan kayış en azından güvenliği artıracaktır diye düşünüyorum.
    Oğuz

Motosikleti
    .................
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter'larda aktarma organı (istisnalar hakkında bilgim yok) olarak kayış kullanılıyor.Belli kilometrelerde -motora bağlı- kayış değişimi şart.Bazı arkadaşlarımız geliştirme çalışmaları sırasında motorlarının kayışlarını daha iyi performans verenleriyle değiştirdiklerini yazmışlardı.Daha kaliteli bir markadan alınan kayış en azından güvenliği artıracaktır diye düşünüyorum.
    Darkdıamond çok sagol cevap için...

okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    Selam arkadaşlar ben bu konuyu harley de çalışan birisina sormuştum.

nedir bu kayış nekadar gider falan demiştim.

dediğine göre bu kayışlar zincirden daha sağlam olduğunu söylemişti. bir kayış ile ortalama 40.000 ila 60.000 km. yol yapılabileceni ve herhangi bir bakım gerektirmediği dile getirmişti.

ancak bu keeway'inkinde geçerli olurmu bilmiyorum. yani her nekadar motorları sağlamda olsa okadarda değildir dimi.

yani benim tahminim en az 10000 km. gider. ki zaten bi zinzirde en fazla 15000 km. gibiyo sanırım. ben değiştimde ordan biliyorum.

Kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    .................
    Alıntı okanogur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar ben bu konuyu harley de çalışan birisina sormuştum.

nedir bu kayış nekadar gider falan demiştim.

dediğine göre bu kayışlar zincirden daha sağlam olduğunu söylemişti. bir kayış ile ortalama 40.000 ila 60.000 km. yol yapılabileceni ve herhangi bir bakım gerektirmediği dile getirmişti.

ancak bu keeway'inkinde geçerli olurmu bilmiyorum. yani her nekadar motorları sağlamda olsa okadarda değildir dimi.

yani benim tahminim en az 10000 km. gider. ki zaten bi zinzirde en fazla 15000 km. gibiyo sanırım. ben değiştimde ordan biliyorum.

Kazasız sürüşler dilerim.
    kaliteli olanlardan alınırsa bu japon kayısları diyorlar onlardan götürür elbet 20.000 üstü

Motosikleti
    honda cbr600 f
    kayış sistemi sessiz olur, biraz daha esnek kullanım sağlar aynı arabalardaki triger kayışı gibi belli kilometrelerde değişmesi gerekir değişim süresi motorun markasına kayışın malzeme kalitesine göre değişir ama zincir biraz sesli çalışır fakat ömür boyu dayanır...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Bmw F650CS kayışlı

30.000 km garantili satılıyordu.
    Hatta motosiklet fuarında kayışı koparabilene motosikleti hediye ediyorlarmış. Söyleyenlerin yalancısıyım.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Alıntı enis89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Darkdıamond çok sagol cevap için...
    Tam olarak açıklayıcı olmasada elimden geleni yaptım Enis arkadaşım. Diğer arkadaşlarımada açıklamalarından dolayı teşekkür ederim.
    Oğuz

Motosikleti
    Artık Yok...
    benim bildiğim arley klasiklerinde ve büyük hacimli bütün japon chooperlarda hayla zincir kullanılmakda kayış sonuçda ne kadar dayanıklı olursaolsun kaukçuk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler