Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CBF 150 cc performans eksoz u...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Arkadaşlar bu başlık 26-10-2006, 21:30 PM tarihinde açılmış fakat bende bir yorum yapayım.Ben GT250R için dahi performans egsoz konusunda kararsız kalıyorum.CBF150 ye takanı görsem gülerim açıkçası
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı Bicak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitlenen topicde sizin cevabınızı vermiştim sanırım...hatta cesaret edip cevap bile yazamadınız...

ne nasıl nerede ne zaman
    bişimi söylücektin acıklarmısın????
    Mustafa Kemal Atatürk

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim geçin bu saçmalıkları. CBF150 her ne kadar Honda'nın sitesinde Naked (çıplak) kategorisinde yer alsa da "commuter" - evden işe seyahat eden anlamına gelir - tipinde bir motordur. Motor performansı da bu iş için uygun. Eğer performansı yetmiyorsa bu işin doğrusu daha güçlü bir motor almanızdır. Piyasada satılan performans egsozlarının en babası 180 hp bir yarış motoruna çok ince ayarlarla 12-15 hp ekstra güç katmaktadır. Bu da %5-8 ekstra güç demektir. 11 hp gücünde bir motorda %5 ekstra güç almanız mümkün değildir çünkü performas egsozları yarış motorları için tasarlanır. Hadi diyelim ki %5 ekstra güç elde ettiniz, 11 hp gücündeki bir motorda bu 0,5 hp eder ki bunu hiçbir zaman hissedemezsiniz. 0,5 hp için uğraşacaksanız uğraşın derim ama sonuç dediğim gibi olacaktır...

..........aklın yolu bir arkadaşlarım,biraz düşünen biraz kafa yoran biliyor doğru cevabı ama bu yüreklililikle bu samimiyetle söylenmiyor
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    güç artmıyor arkadslar ben susturucuyu cıkartarak bunu gördüm son süratte az iyileşme oldu fakat gerek yok ama ses olarak araçlar daha çok farkediyor çünki orjinal hali çok ama çok sessiz...

Motosikleti
    yamaha R1 ve honda cbf150
    arkadaşlar ben egsoz olayını bilemem ama bendeki cbf 150 inin piston ve krankı değiştirdim iridyum buji taktım birazda silindiri taşladık tamam oldu şimdi basınca rahat rahat 120 km hıza ulaşıyor düz yolda iniş aşagı 140 km hızı aşıyor ama dengesiz bi hal eliyır yani motorları modifiyeye uygun değil herşeyi ayarlamış hesaplamış yapmışlar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler