Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Elcik ısıtma yapalım veya topluca alalım diyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Arkadaşlar, kış geldi ve sizi bilmem ama benim ellerim ne yaparsam yapayım üşüyor. Bu yüzden elcik ısıtma için araştırmaya giriştim. En iyisi Saito marka gibi görünüyor. Louis.de sitesinde 2 modeli var. Aşağıda resimleri inceleyin lütfen

Bu model 34,95 euro. 3 kademeli ısıtması var. Başlangıç 40 Watt. Yüksek 20, alçak 10 Watt.

Buda 14,95 Euro. 2 kademeli ısıtması var.

Site yöneticileri ile yaptığım yazışma sonucunda belli bir kiloya kadar 27 Euro kargo parası ödemem gerektiğini belirttiler. Sanırım 4-5 taneye kadar kargo ücreti aynı olacak. Sonuç olarak demem odur ki bir kaç kişi birleşirsek oradan bu elcikleri ucuza getirtebiliriz. Sadece elcikde olmayabilir. Birinin çok istediği ama kargo ücreti yüzünden getirtemediği malzemeler olabilir.

Ürünlerin Türkiyede'ki satış fiyatlarına gelince....İlk ürün Türkiye'de yok. İkincisine ise 60-70 Euro fiyat veriyorlar. Yani kargo ücretine katlanıp Louis'den alsanız bile daha iyi.

Bu ilk teklifimdi. Şimdi ikinci bomba geliyor. . Ben bu ıstma işine kafayı takınca baya bi araştırma yaptım haliyle. Ve gördüm ki bu ısıtmalı elcik denen şey öle çok ahım şahım bişey değil. Bir arkadaşın F650 sinde inceledim olayı. elciğe ince çelik rezistans teli sarılmış ve sisteme birde voltaj anahtarı eklenmiş o kadar.

V= I X R
    W= V X I

Arkadaşlar bu iki formülü bilen bu ısıtmalı elciği yapar diyorum . Merak ettiğim kendisi elciğine böyle bir sistem yapan var mı ?. Çünkü ben bu akşam malzemeleri satan yeri buldum. Yarın gidip fiyat alacam. Bide teknik yardım rica edecem ...Hadi bakalım milet....ısıtalım elleri diyoruuuuummmm....
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TÜRETKEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL 150 ZAT
    ii güzel hoşta abicim ne kadar bu

pardon abicm gördm şimdi demin açılmadı yazılar
    [COLOR="Blue"][I][B]FENER[/B][/I][/COLOR][COLOR="Yellow"][I][B]BAHÇE[/B][/I][/COLOR] [COLOR="Red"][B][U]TÜRK'E KEFEN DİKENİN ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR!!![/U][/B][/COLOR] [COLOR="Blue"][I][B]FENER[/B][/I][/COLOR][COLOR="Yellow"][I][B]BAHÇE[/B][/I][/COLOR]

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    e alalım ama scooter da ne kadar gerekır bılemıyorum...

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    Bende Scooter kullanıcısıyım; uygulanabilirliği varsa tercih ederim.
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"][COLOR="Red"][B][I][U]Birol HALICI[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Alıntı Mel-a-ku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e alalım ama scooter da ne kadar gerekır bılemıyorum...
    22 mm elciği olan her motosiklet için uyumlu ürünler bunlar. sen scooter kulanırken elin üşümüyorsa yapcak bişey yok tabi
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

ya usuyor usumesıne, ama bızım alternator bu kadar watt ı kaldırcakmı o da var. ya farı kapatıcaz ya da elcik ısıtmayı :D yagmur dan etkılenme gıbı bırseyı olurmu bunların? yolda çarpılmayalım bır de elektrıkten. ve turkıyede satısı nerde yapılıyor. emınonunde ucuza bulmak mumkunmu?

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    ya usuyor usumesıne, ama bızım alternator bu kadar watt ı kaldırcakmı o da var. ya farı kapatıcaz ya da elcik ısıtmayı :D yagmur dan etkılenme gıbı bırseyı olurmu bunların? yolda çarpılmayalım bır de elektrıkten. ve turkıyede satısı nerde yapılıyor. emınonunde ucuza bulmak mumkunmu?
    yılın sorusu bende cok merak ettım
    doganugursen bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Motorun kitapçığına bakman lazım. Alternatörün belli bir devirde vereceği watt miktarını yazması lazım. Far, sinyal, arka stop falan filan hesaplayıp fazladan bi 40-50 watt varmı bakmak lazım...

Bu arada 12 V çarpmaz

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    İşte size bomba cevap.Elektrik malzemesi satıcıların da üzeri silikon izolasyonlu krom nikel rezistans telleri var,elektrikli battaniye imalatın da kullanılır belki göreniniz vardır bundan uygun boyda sararak çözüm bulabilirsiniz.

Not : sargının üzerine silikon sürüp yapıştırabilirsiniz.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

ihtiyar ;

bunun kaç watt çekeceginden haberin varmı senin :D

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    ihtiyar ;

bunun kaç watt çekeceginden haberin varmı senin :D
    Senin varmı evladım Motorunun gücü yetmezse bağlamazsın.

Sağ ve sol elciğe 20-25 şer watlık sarılabilir.sinyal lambalarımız 21 wat,Farlar yanıyorken ısıtma kapatılabilir veya seri bağlanıp güç yarıya düşürülebilir.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bu rezistanslar kaç wat olacak bu birinci sorum
    sarım sayısı arttıkça direnç değeri yükselmiyor mu bu ikinci sorum
    yada yarın gidip bunları elektronik hocama mı sorayım bu üçüncü sorum
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

ben artık susayım bırazda yazılanları okuyayım bılmıyorumda ekstradan 40 veya 50 watt yuklenme motor ıcın saglıklı olmaz gıbıme gelıyor. bıde marşa bastıgımızda boşalmış bır akuyle karşı karşıya kalmayalım sonra. serı baglayıp da aydınlatmadan feragat etmek bence pek akıl kârı deıl..

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Eğer motorunuzun diğer elektrik aksamından kalan güç yeterliyse (far, sinyal, arka stop lambası, gösterge ışıkları vb.) bir problem olmaz. Genelde motorlarda extra takılacak aksesuarlar için bir miktar gücün reserve olması lazım. Mesela benim motorumda uzun farlar, sinyaller açık, frene basılı ve arka stoplar yanıyor ve korna çalıyorken bile güç var...

Benim asıl merak ettiğim böyle bir teçhizatı motoruna daha önce takan var mı ? Montajı hakkında bilgi almak istiyorum. Yani rezizstans telini elcik altına sarıp sonra üstüne elcik geçirme falan...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    iyi fikir biraz bobin teli bide pot hepsi bu.
    Diz ısıtması da yapalım bari de hepimizin birer goldwing i olsun
    bu işlem için aküyü büyütmek gerekebilir yani en azından 7 a yerine 9 a taktırmamız gerekebilir. mantık elektrikli sobadakiler gibi onlar yüksek akım çekerler.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Arkadaşlar, Louis.de sitesinden 14,95 euroluk üründen 5 adet sipariş verdim. Kargo parası ne kadar isteyecekler denemek için. Eğer makul ölçülerde bir fiyat gelirse yanıma 4 arkadaş arıyorum malı almak için.

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    öle bi bağlantı yapıldıında eğer yeterli akım yoksa sadece genel elektrik gücü düşer + akünün bitmesi die bişi olamaz zaten (motoru durdurduktan sonra ısıtıcıyı kapattıınız sürece)

yapılmayacak bişi diil ama benim tavsiyem(tecrübe konuşuo bizim evi yakıodum )işi yeterince bilmiosanız tek başınıza yapmamanızdır
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

V= I X R
    W= V X I

ben biraz açam bunu:

potansiyel fark(voltaj)=akım şiddeti x direnç

güç= potansiyel fark x akım şddeti

doğrumudur

bide aklıma takıldı 30-40w lık bi yük sistemi nasıl etkiler?
    Kask tak!

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte size bomba cevap.Elektrik malzemesi satıcıların da üzeri silikon izolasyonlu krom nikel rezistans telleri var,elektrikli battaniye imalatın da kullanılır belki göreniniz vardır bundan uygun boyda sararak çözüm bulabilirsiniz.

Not : sargının üzerine silikon sürüp yapıştırabilirsiniz.
    abicim sen sar, bikaç gün sonra bize haber ediver. yaşıyosan saracam. yaşamıyosan rahmet okucam. nasıl teklif ama??
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

hakanyildirim28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1100 xx
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer motorunuzun diğer elektrik aksamından kalan güç yeterliyse (far, sinyal, arka stop lambası, gösterge ışıkları vb.) bir problem olmaz. Genelde motorlarda extra takılacak aksesuarlar için bir miktar gücün reserve olması lazım. Mesela benim motorumda uzun farlar, sinyaller açık, frene basılı ve arka stoplar yanıyor ve korna çalıyorken bile güç var...

Benim asıl merak ettiğim böyle bir teçhizatı motoruna daha önce takan var mı ? Montajı hakkında bilgi almak istiyorum. Yani rezizstans telini elcik altına sarıp sonra üstüne elcik geçirme falan...
    Benim bildiğim kadarı ile bütün tesisattaki akım ceken herseyi actıktan sonrası degil acma anındaki çektiği güçlerin toplamı önemli yani her seyi calıstır 100 w çeksin ama farı select ederken 115 e vurabilir mesela, bunu nasıl bilebiliriz. belkide bırakılan fazlalık bunu tolere ediyor olamazmı?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler