Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Kaç km de yağ değişiyorsunuz, hangi yağı kullanıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    arkadaşlar bende bişiy danışcam,benim 150cc lik kuba racing kaç litre yağ alıyor bilen var mı acaba ? sormamın nedeniyağdeğişiminden sonra motor çok zor çalışmaya ve teklemeye başlamıştı bende bujiyi söktüm ve bujinin yağlandığını farkettim.sanırım gereginden fazla yağ koydukları için böyle bir sorun çıktı daha sonrada haznedeki yağın bir su bardağı kadarlık kısmını boşalttım.ama yinede için rahat deil bende diyorum ki acaba komple yağı boşaltıp,kendimyeniden yağ mı değiştirsem ? birde bu yağ göstergesi motor çalışırken mi yoksa çalışmıyorken mi kontrol ediliyor.çünkü çalışırken bakınca farklı kapalıyken farklı seviyede gösteriyor?
    yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    honda twister im var normalı 3000 km de bır yag degısımı ben 1500 km de bır degıstırıyorum ne de olsa mal benım malım temız bakmak gerekır CASTROL GTX 10-40 kullanıyorum servisin tercihi tavsiye ederım yag degıstıkten sora motorun calısması bıle fark edıyorr

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    kamsea motorunun kitapcığında ne kadar yağ alacağı yazar, elinde kitap yoksa aynı motoru kullanan başka bir markanın kitabınada bakabilirsin.

Ayrıca yağ kontrol ü motor çalışmazken yapılır, motoru stop edip 5 dakika kadar bekleeyip düz bir zeminde yağ ölçümünü yapabilirsin.

beetle65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BURGMAN AN 650 EXECUTİVE
    SUZUKI BURGMAN için ne öneriyorsunuz arkadaşlar ?
    [COLOR="Red"]HİÇ BİRŞEY HAYATINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT [/COLOR] ::pulp::

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    castrolun scooter isimli bir yagı var bir arkadasım kullanıyor cok memnun gidisi degişti diyor bende deneyecegim...

suzuki icin bişey diyemeyeceğim, ama kaliteli yag kullanılmalı ve önerilen km den 1000km erken yag değisimi yapılması motor acısından iyidir.
    sonucta az yağ alıyorlar ve sürekli aynı yağ devir dayim ediyor.
    scooterlarda motora direk hava girisi olmadığı için yağının fazla ısınması, yagın özelliğinin daha kısa zamanda kaybetmesine yol acabilir...
    yağ ölçümlerinde sadece seviye kontrolü yapmayin arkadaslar....

1. yağın seviye kontrolü (azmı, çokmu,normalmi. alt cizgi ile üst çizgi arasında ve ortadan birazcık yukarıda olmalı seviye )
    2. yağın rengi ve kokusu kontrol edilmeli (zift gibimi normal yağ rengimi.)
    3. mukavemet kontrolü (yağdan bir damla bas parmağınıza damlatın isaret parmağınızı yağın üstüne koyun ve esnekliğine bakın , kopmadan yarım santim esnemesi lazım)
    4. 3ncü madde yapıldıktan sonra bas ve isaret parmak arasında yağı ovuşturarak, yağın içinde yabancı madde varmı diye konrol edilmeli(demir tozu veya yağın sekerlenme yapması gibi)

kolay gelsin...

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Castrol TTS ve GPS kullanıyorum.GPS 1000km de bitio,GPS her1500 km de değişiyor
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    her kullanimda degistiririm, aymar kullaniyorum
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

speet34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet yağları motor ile birlikte kavramayıda yağlar. Yani motor ve şanzıman yağının özelliklerini taşır. Motor yağı kaymayı sağlar özellikleri buna göredir. Şanzıman yağı ise sonsuz basınca dayanıklıdır. Motosiklet yağları ikisinin karışımıdır. 10 - 40 her mevsim kullanılabilir. Ancak motoru çok devirli kullanıyorsanız; 10 - 50 önerilir. Yarışçılar genelde 10 - 50 veya 15 - 50 kullanırlar. Bilgilerinize..........
    atalays bunu beğendi.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2000'de bir... Shell SX4 15W50 kullanıyorum ben ... zaten servis de bu yağdan koyuyor
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    ben castol gtx magnatek 10-40 kullanıyorum 2000 km de değiştiriyorum.Motor yagından cok memlunum servislerde kalitesiz yağ koyuyorlar ayrıca magnatek te motor katkısı var ayrıca birşey koymaya gerek yok.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Motosikleti
    Çin İşİ CroS 200:)
    ben 750 km de bir deiştiriyorum
    [FONT="System"][/FONT] Kap Redbull"unu Gel GÜzelim::comico::

Motosikleti
    mr 250 destro
    grand eagle250 15-40 castrolgps.her 1000km de bır degıstırıyorum.bence motorun katalogunda ne yazıyorsa o incelikte yag kullanılmalı.

muratalidd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ybr si olanlar 3000 de bir demişler çin malı olanlar 1000kmde bir.Bende cross almayı düşünüyorum ama hava soğutmalı 2 motor arasında neden bu kadar fark var 2sindede hava soğutuyor yağı

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    benimkide kymco ck 125 2000 km de 10 40 castrol motosiklet yağı kullanıyorum.

Motosikleti
    ne istersen var :P
    haftada bir yağ dolduruyorum (300-400km),
    değiştirme yapamadan üzerine dolduruyorum

çünkü motorumun çözülmek bilmeyen bi yağ akıtma problemi var
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Hyosung'da her serviste değişiyor. Yani her 4000 KM de bir..
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Arkadaşlar okuduğum kadarıyla çoğunuz gereğinden erken yağ değiştiriyorsunuz. Kitapçıklarda ne zaman değiştirilmesi gerektiği yazar zaten.Bununda hiç bir faydası yok sadece kesenize zarar.Çok zenginsiniz anlaşılan.Bunun dışında motosikletler için üretilen yağlar dışında KESİNLİKLE başka yağ kullanmayın. Zaten üzerinde yazar "motosikletler için üretilmiştir" diye. Birde kesinlikle katkı maddesi ilave etmeyin. zaten katkı maddesi var birde siz ilave ederseniz şanzımanı gereğinden fazla yağlamış kaydırıcılığı artırmış olursunuz. Çok tehlikelidir şanzman için.Yani kavramayı da yağlamış olursunuz aman DİKKAT

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    XT 660 in yagi 6000 km bakiminda degisecek
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    ben selenia 15/50 koyuydum, castrol 15/40 koydum mobil 15/50 koydum ve suan petrofer olması lazım yanlış hatırlamıosam 15/40 koydum encok da bu yağdan memnun kaldım her 700 km de değiştirmeye özen eğer 1000 km gecerse motor çok vuruntulu sarsıntılı çalışmaya başlıor ve müthiş performans kaybı oluor

Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İlgi alanları
    sıfır ybr için 1000 de 3000 de 5000 de diye gidiyor.sonra sanırım 8000 ve 12000 diye gidiyor
    Motorize07.com Antalya Team

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler