Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GT250R ye korna montajı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Arkadaşlar, sonunda birkaç hafta önce hepsi-burada dan aldığım STEBEL NAUTILUS COMPACT FORMULA 1 HAVALI kornayı, GT250R ye taktım.

İş kolay gitti, grenajı çıkardım, içi ve hatta dışı leş gibiydi, deterjan ve süngerle canavar gibi oldu. Eski korna (ufacık söktüm, 2 tane metal parça tutuyor onu, onları çıkardım, yeni kornaya uysun diye deliklerini büyüttüm ve biraz büktüm (yoksa ön tekerlek hidrolik borusuna sürtebilir) ve yerine taktım.
    Sonra elektrik baglantısını yaptım (aküden bir hat çektim, daha dogrusu sigortadan sonra bir hat aldım), diğerleri zaten orada vardı -- ilginçtir, Hyosung'un kornasına iki kablo geliyor.. Yani şasiden almıyor akünün eksisini.
    Bu kabloları rölesine taktım, röleden de kornaya 2 kablo baglantısını yaptım ve canavar gibi oldu.

Birkaç deneme yaptım, ses çok komik - kamyon var falan sanıyorsunuz. Bi de bunu garajda yaptım, kapalı alan, insanın kulagı epey bir çınlıyor

PS: Resim çekip bu konuya eklerim..

Kornayı Tavsiye ederim
    -turgut
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nuwamda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayallere biraz ara...
    abicim yanlış anlaMa ama ne yapıcaksın kornayı iki kere gaza köklesen korna niteliğinde olurrr
    Lastiklerini yak Ruhunu AsLa...
    [MT Zonguldak]

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    acaba nereden ve kaça aldınız bu kornayı röleyi ayrıyetten mi taktınız yoksa kornayla beraber mi geldi bir de hat çektim demişssiniz eskisinin yerine direk bağlanmıyor mu teşekkürler...

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    resim isteriz resim
    ama anlatımlı...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Evet beyler ve bayanlar,

Sonunda biraz resim cektim, iş bittikten sonra çektim kusura bakmayın artık!

Bu resim, cep tel ön çamurluğun hemen üstüne tutulup oradan çekildi:
    (Evet, eğri duruyor, normaldir, alıcılarınızla oynamayınız, agırlık merkezi öyle kornanın!)

Yada bir başka resimle:

Bu da rölesi - motorun ÜSTÜNDEN çektim bunu.. bakın resimde SOL ön amortisörün tepesi görünüyor. röle hayal meyal gorunuyor aşagıda dimi?
    oradaki zaten olan bir kablo tutucuya "ekledim" röleyi.

Hemen her yerde, vidaların tepesine birer damla japon damlattım, gevşemeleri zorlaşsın diye..

Ok bastan alayım.. once "torpito gozu" yani artçı koltugunu soktum ve ondeki koltugu da soktum.
    sonra torpito icindeki sigorta kutusundan "sigorta sonrası" kablodan bir T çıkardım, o kabloyu motor boyunca ilerletip o röleye kadar getirdim, kablo tutucularla baglaya baglaya (zaten motorun solundan baya bi kablo gidiyo, onlara baglayabilirsiniz yenisini)..
    sonra, eski kornayı soktum (sonsuz dongude doner gibi bi zalaklıklar yapıyo vidası, ama sabırla çıkıyor)
    yerine yenisini taktım (vidası girmedi aynı metal parçaya.. metal parçayı söküp deliğini sabit matkabımda büyüttüm). sonra, yerine taktım, biraz eğdim o metali. sonra kabloları kornanın icinden cıkan şemaya gore yaptım (cok dandik bi şeması var içinde). en son da sallanan röleyi motorun şasi numarası plaketinin ordaki bir kablo tutucuya ekledim. Olay budur atladıgım biseyler varsa sorun nolur.. -turgut

Ha, hepsiburada'dan aldım kornayı.. tam ismini yukarda yazdım, o isimle ararsanız çıkıyo..
    Röle içinden çıkıyor zaten.. şemasında 20A sigorta takın diyor. ben takmadım. ne şemayı, ne sigortayı

Alıntı nuwamda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim yanlış anlaMa ama ne yapıcaksın kornayı iki kere gaza köklesen korna niteliğinde olurrr
    Yaf öyle deme, geçen gün ben yanında giderken bi 18-tekerlekli benim şeride geçiverdi..
    adamlar bizi duymuyo ve görmüyor. Normal de görememesi.
    Kamyon, tren gibi uzun. nasıl görsün.

-t
    ---

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    hayırlı olsun abi ne kadara almıştın kornayı bide sesini dinleme olanağımız var mı?
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Sesini duymak icin: http://www.stebel.it/stebel/index2006.htm
    adresine girin, PRODUCTS u seçin
    sonra ELETTROPNEUMATICS i seçin
    sonra NAUTILUS COMPACT SERİES e basın..
    sonra oparlor sesine

Fiyatı 50 YTL civarı idi..

Bilgi:

# Made In Italy
    # Tüm marka ve model otomobillere uygundur.Özellikle MOTORSİKLET lerde,motorun içerisinde yeterli yer olmayan araçlarda kullanıma daha uygundur.
    # Havalı kendi kompresörü üzerinde,yer kaplamayan boyutlardadır.Formula 1 yarışlarındaki otomobillerdeki sesi vermektedir.
    # 680 Hz.
    # 139 Db
    # 25 - +80 arası çalışma
    # 50.000 on/off
    # Sesleri dinlemek için www.stebel.it adresini ziyaret edebilirsiniz.
    # Paket içeriğinde 1 ad korna kuvvetlendirici röle bulunmaktadır.
    # Ölçüler : 11,2x11,2x 7 cm
    (250 watt elektrik çeker - 18 amper
    ---

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    cevabınız için çok teşekkür ederim zahmet ettiniz sayın tkalfaoglu saolun ... 250 watt çekiyormuş :( benim düldül 60 wattlık ampulü bile çalıştırmıyor aküsü 5A olmaz gibime geldi

Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı umutpoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabınız için çok teşekkür ederim zahmet ettiniz sayın tkalfaoglu saolun ... 250 watt çekiyormuş :( benim düldül 60 wattlık ampulü bile çalıştırmıyor aküsü 5A olmaz gibime geldi
    Selam! Belki çok kısa süre kullanılacağından yırtarsın.
    Birkaç saniye basılı tutuluyo zaten, yoksa herhalde her aküyü bitirir bu canavar..
    -t
    ---

Motosikleti
    hyosung gt250r
    hortlatıyorummm

ben de bu kornadan düşünüyorum da;
    aküyü çok zorluyor mu?

http://www.youtube.com/watch?v=8jnNPUiE37I

bu videodan izledim, kornaya basınca farlar sönüyo hareket halinde olmuyordur umarım???

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    benim anlamadığım konu niye herkes 250'lik canavar 250'lerin en kalite motoru Hyosung'un kornasını değiştirmeye çalışıyo...ben motorumda kornaya bastığımda otobüs kornası gibi ötüyo bazen beni bile rahatsız ediyo ses...GT250 korna sesini hiç dinlemedim ama en azından bunun kadar iyi olacağını tahmin ediyodum...sanırım yanılıyorum...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Hayır farlar sönmüyor, herhangi bir dezavantajı yok.
    Neden mi güçlü korna? Birkaç kere beni, üstüme şerit değiştiren
    kamyonlardan kurtardı da ondan :( Yoksa bizi görmüyorlar.. -t
    ---

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler