Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rölanti vidası söküldü olsada motor stop etmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Forumdaşlar merhaba cup50 bir motor sahibiyim motor orjinal ellenmemiş sorunum karbüratör üzerindeki rölanti vidasını tamamen söksemde motor stop etmiyor ve çalışır haldeyken rölanti 2000 devirde sabit kalıyor, ayrıca motor yüksek devirde yani 8-9 bin devirde öksürme yapıyor gidiyorken.... yalnız bu öksürmeyi orta ayakta motor boştayken denedim yapmıyor. Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Konu güncel mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Sorusu olan arkadaşlar özelden ulaşabilirler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı PowerLed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rölanti vidasını tamamen söksemde motor stop etmiyor
    Bunun ana nedenleriden biri karbüratörün emiş kısmından hariç başka yerden hava almasıdır...

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    manifolt yırtık olabilir.

Açık hava filtresi sebep olabilir mi buna

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun ana nedenleriden biri karbüratörün emiş kısmından hariç başka yerden hava almasıdır...
    Açık hava filtresi sebep olabilir mi buna ama açık hava filtresini çıkartıp elimi takıldığı yere koyunca motor stop ediyor yani bu başka yerden hava almadığının göstergesi değil midir.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Açık hava filtresi sebep olabilir mi buna

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Açık hava filtresi sebep olabilir mi buna ama açık hava filtresini çıkartıp elimi takıldığı yere koyunca motor stop ediyor yani bu başka yerden hava almadığının göstergesi değil midir.
    Hayır değildir, orada oluşan kaçak çok büyük olmadığı için elinizle kapattığınız zaman boğulup kalır.

Hayır değildir, orada oluşan kaçak çok büyük olmadığı için elinizle kapattığınız zaman boğulup kalır.
    Peki bu öksürmeyi neden motor orta ayaktayken yapmıyorda giderken yapıyor orta ayağa alıp motoru 11bin devire kadar gaz veriyorum birşey olmuyor, yolda giderken 8-9 bin devirde öksürmeye başlıyor işte ben buna anlam veremiyorum.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Peki bu öksürmeyi neden motor orta ayaktayken yapmıyorda giderken yapıyor orta ayağa alıp motoru 11bin devire kadar gaz veriyorum birşey olmuyor, yolda giderken 8-9 bin devirde öksürmeye başlıyor işte ben buna anlam veremiyorum.
    Motor boştayken ve yük halindeyken farklı çalışır. Hava alma problemini çözdükten sonra hava ayarını, subap boşluklarını ve ateşleme sistemini kontrol edin yüksek ihtimalle bahsettiğim kısımlarda problem var...

Motor boştayken ve yük halindeyken farklı çalışır. Hava alma problemini çözdükten sonra hava ayarını, subap boşluklarını ve ateşleme sistemini kontrol edin yüksek ihtimalle bahsettiğim kısımlarda problem var...
    Çok teşekkür ederim dediklerinizi gözden geçireceğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)