Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Buji Kablosu Hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Motosikletimin buji kablosu tek halde satılmıyor, buji kablolarını değişebilmem için 2 adet ateşleme bobinlerini değişmem gerekiyor yani 100-150 liralık parça için toplam 928 tl tutan 2 adet bobin almam gerekiyor, bobinlerimde problem bulunmamakta ama kablolar senenin verdiği eskimeye boyun eğmiş ve açıklıklar var buji kablolarını bobin almadan nasıl değiştirebilirim? Metre ile satılan kablolardan randıman alabilir miyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    saat yönünün tersine kabloyu çevirerek çek çıkar kablo ayrılır.
    oto sanayide tamircileri dolaş hurdaya attıkları buji kablolarından illaki biri sağlamdır. al kes tak bedava.
    Motoseverrr bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saat yönünün tersine kabloyu çevirerek çek çıkar kablo ayrılır.
    oto sanayide tamircileri dolaş hurdaya attıkları buji kablolarından illaki biri sağlamdır. al kes tak bedava.
    Elimde çıkma sağlam buji kabloları mevcut ama hepsi arabalardan çıkma büyük ihtimal kalın geleceklerdir diye düşünüyorum, almışken 0 kablo olsun istiyorum ölçülerine göre kessem o kablolardaki yiv ne durumda olur aklıma bu takılıyor? Motosikletim arızalı bir parçası olduğunda paraya kıymam ama böyle durumlarda alternatife kaçmak daha mantıklı geliyor.

SerdarC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon
    n11 tarzı siteler de metrelik buji kablosu satılıyor, kalitelerini bilemem ama alıp deneyebilirsiniz. motosiklet buji kablosu yazın çıkacaktır.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimde çıkma sağlam buji kabloları mevcut ama hepsi arabalardan çıkma büyük ihtimal kalın geleceklerdir diye düşünüyorum, almışken 0 kablo olsun istiyorum ölçülerine göre kessem o kablolardaki yiv ne durumda olur aklıma bu takılıyor? Motosikletim arızalı bir parçası olduğunda paraya kıymam ama böyle durumlarda alternatife kaçmak daha mantıklı geliyor.
    kabloda yiv yok. bobinde ve piponun içinde metal vida gibi yiv var. kabloyu takıp saat yönüne çevirince yiv kablonun içine girip hem elektrik temasını sağlıyor hem de kabloyu tutuyor.

çıkma otomobil buji kablosu tavsiyemin sebebi sıfır aldığın metrelik kablolardan daha kaliteli olması.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Buji kablonuzda sorunmu var yani neden değiştiriyorsunuz kolay kolay bozulmaz buji kablosu.her iki ucunu 1.5 cm yan keskiyle kesin tekrar takın pippoya ve ateşleme bobinine eğer arızalı olduğunuz düşünüyorsanız.Genelde uç kısımları yıpranır gibi olur.Arkadaşların dediği gibi parça buji kablosu satılıyor alıp kullanılabilir.Hatta eski tip buji kabloları daha iyidir rezistans (etrafa enterferans parazit-radyo frekansı yaymasın diye) olmuyor yapılarında.örnek mz mobilet java motorların buji kabloları.Zaten bujilerdeki R rezistans dirençli olduğunu ifade eder.

Motospartandada varmış buji kablosu.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kabloda yiv yok. bobinde ve piponun içinde metal vida gibi yiv var. kabloyu takıp saat yönüne çevirince yiv kablonun içine girip hem elektrik temasını sağlıyor hem de kabloyu tutuyor.

çıkma otomobil buji kablosu tavsiyemin sebebi sıfır aldığın metrelik kablolardan daha kaliteli olması.
    Ben buji kablolarının içinde yiv olduğunu sannediyordum ama öyle değilmiş, kalınlık farkı problem olmaz mı? Birde buji pipolarına ve ateşleme bobinine uyumu nasıl olur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji kablonuzda sorunmu var yani neden değiştiriyorsunuz kolay kolay bozulmaz buji kablosu.her iki ucunu 1.5 cm yan keskiyle kesin tekrar takın pippoya ve ateşleme bobinine eğer arızalı olduğunuz düşünüyorsanız.Genelde uç kısımları yıpranır gibi olur.Arkadaşların dediği gibi parça buji kablosu satılıyor alıp kullanılabilir.Hatta eski tip buji kabloları daha iyidir rezistans (etrafa enterferans parazit-radyo frekansı yaymasın diye) olmuyor yapılarında.örnek mz mobilet java motorların buji kabloları.Zaten bujilerdeki R rezistans dirençli olduğunu ifade eder.

Motospartandada varmış buji kablosu.
    Uçlarında bozukluk yok direkt olarak kablonun ortası soyulmuş ve elektrik bandı ile yeniden orayı sarmışlar bende eski bandı çıkartıp idarelik yeniden sardım (elektrik bandına pek güvenmiyorum ısınınca kendini salıyor), kablolarımın hiçbirinin aktarımında problem bulunmamakta en büyük korkum benzin kaçağı oluşursa yangın tehlikesi bulundurması yoksa gidişinde ateşlemesinde hiçbir problem bulunmamakta tek derdim güvenlik.
    bassturbin bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Evet aynen öyle şaseye ark yaparsa çok sıkıntı.

Hayır kalınlığı sorun olmaz amacı esnek bir yapıda ve iç direnç ömür olarak farklı yapıda üretilmiş sadece geçecek yüksek akımı bujiye aktaracak bir kablo.Yani kalın olursa iyi ince olursa kötü diyemeyiz.İçi kablolu olandan almanızı tavsiye ederim araba buji kabloları tevsiye edilmiş fakat çoğunlukla karbon fiber iplik gibi bir malzemedende oluyor arabalarınki.O yükden esnek silikon gibi dış kısımları var.Bakır tel olanı tavsiye ederim motorları çoğunlukla bundan kullanır zaten sertliğindende anlaşılır.

https://www.speednik.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2020/04/are-you-using-the-best-spark-plug-wires-for-your-application-2020-04-14_14-09-21_269786.jpg
    Aprilia RS 250 GP Nº1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)