Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial sfc 50 (110cc) debriyaj tası sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar forumda aranızda yeniyim en genç motosiklet kullanıcısı olarak 16 yaşındayım Mondial sfc 50 motorum var cup yağ dolum kapağında debriyaj oluyormuş sanırım motoru yeni aldım çok bilgim yok o kapaktan tık tik seslerler geliyor usta normal debriyaj sesi dedi size danışmak istedim o kapaktan öyle ses gelmesi normalmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Debriyaj tasından kronik olarak ses gelen daha büyük ve farklı motorlar da var. Endişe etmeyin, sesten kaynaklı rahatsızlık harici bir sorun yaratmaz.

Teşekürler abi aradığım cevap buydu gerçekten içimi rahatlattın motorcuda bir sorun yok normal bu debriyaj sesi dedi ama işte pinpirikli olunca böyle oluyor birde bu cuplarda şöyle kullan uzun ömürlü olur dikkat et dediğin bir nokta varsa bilgilerinizi almak isterim malum ilk motorum hiç bilgim yok

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    İzlenimlerime göre Cup motosikletlerde bu durum kronik, rölentide lokurtuya benzer ses yapar ben hemen hemen aynı debriyaj sistemine benziyen motosiklette ses şikayeti ve kavraması yanık olduğu için komple set halinde değişmiştim, sonuç olarak ses hala vardı ama debriyaj yeni olduğu için kavramam düzelmişti, yani kısacası dert edilcek bir problemin yok sıfır alsan taksanda aynı olacaktır. Cup motosiklette şanzıman, debriyaj, zincir ve dişlinin ömürlerini uzatmak için ani gaz açışlardan kaçın sebebiyse debriyajın sizin elinizde olmaması, birde yine şanzıman ve debriyaj sağlığı için vites düşürürken aragaz vermen, Cup motosiklette nasıl oluyor diye sorarsan vitesi düşürürken pedalı basılı tut ve gaz verip öyle düşür. Motosikletin hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanı dilerim.

Yanıtınız için çok teşekkürler gaz verip düşürünce artık silkeleme yapmıyor motor öğrendiğim çok iyi oldu yavaş yavaş çözecez inşallah

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600

Bu nedir acaba efendim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı DoğanayA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nedir acaba efendim
    Kulak tıkacı. Yani bu tıkaçları takarsan ses duymazsın demek istenmiş.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı DoğanayA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nedir acaba efendim
    Kulak tıkacı.
    Çok önerilen ama aslında çok da ihmal edilen çok gerekli bir ekipman.
    Bu konuda bu forumda da bir başlıkta konuşmuştuk, bir bakın derim. http://www.motosiklet.net/forum/fayd...anmaliyiz.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)