Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MONDİAL 125 ZNU - ARKA FREN PROBLEMİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL 125 ZNU
    Dostlar Merhabalar,
    Bu camiada bende yeniyim 2016 model Mondial 125 ZNU motosikletim de garip bir arka fren problemi var.
    Genellikle soğuk havalarda ve motoru uzun süre park halinde bıraktığım (min 3-4 saat) zamanlarda motorun ilk hareketinde arka fren manetine dokunduğum an fren direkt tekeri kitliyor.

Sıkmaya gerek bile kalmadan manete dokunmam yetiyor , özellikle havanın soğuk olduğu zaman sabahları bindiğim zaman çok uzun sürüyor bu kitleme olayı , çözüm olarak her motora tekrar bindiğimde güvenli bir yerde iyice hızlanıp arka freni tamamen sıkıyorum, bunu bu şekilde yaklaşık 5, 10 kez tekrarlıyorum bu süreden sonra fren artık anca yumuşuyor. Bunun sebebi hakkında bir fikriniz var mı ? Bu arada arka fren kaliper. Yardımlarınız ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler. İyi Forumlar ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23" Hedef M696
    Arka fren kaliperden kastınız kampana sanırsam, Kapmananın hareket eden kısımlarını ve tellerini kontrol edin eğer çözüm bulamazsanız balatayı ve balatanın temas eden yerlerini zımparalayıp temizleyin.
    zeyteymen bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka fren kaliperden kastınız kampana sanırsam, Kapmananın hareket eden kısımlarını ve tellerini kontrol edin eğer çözüm bulamazsanız balatayı ve balatanın temas eden yerlerini zımparalayıp temizleyin.
    o motorun arka freni kampana sanıyorum, böyle bir problemi ilk defa duydum açıkçası, arabada başıma gelmişti fakat ıslanan frenlerin soğuktan donması kaynaklı oluyordu. arka frene bir bakım yaptırmak sorunu çözebilir bence fren mekanizmasını temizlemek gerekebilir

Motosikleti
    MONDİAL 125 ZNU
    değerli fikriniz için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Evet kampana fren, soğuktan donma değil aslında sorun. Havanın soğuk olması veya kampanaya su gelmesi yetiyor örnek vermek gerekirse birgün seyir halinde yağmura yakalandım frenler yağmurdan önce gayet normaldi fakat yağmur yağınca tekrar aynı problem oldu seyir halinde, allahtan tarfik vardı ve yavaştım manete dokunduğum an direk göt attı motor ve garip bir şekilde ben maneti bıraktığım halde manet kendisi sıkılı kalıyor teker kitleniyor ve motor duruna kadar freni bırakmıyor çok garip bir durum

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23" Hedef M696
    Alıntı zeyteymen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli fikriniz için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Evet kampana fren, soğuktan donma değil aslında sorun. Havanın soğuk olması veya kampanaya su gelmesi yetiyor örnek vermek gerekirse birgün seyir halinde yağmura yakalandım frenler yağmurdan önce gayet normaldi fakat yağmur yağınca tekrar aynı problem oldu seyir halinde, allahtan tarfik vardı ve yavaştım manete dokunduğum an direk göt attı motor ve garip bir şekilde ben maneti bıraktığım halde manet kendisi sıkılı kalıyor teker kitleniyor ve motor duruna kadar freni bırakmıyor çok garip bir durum
    Arka tekerliği söküp balatanın takıldığı yerleri ve yüzeyleri iyice inceleyin. Eğer sorunu bulamazsanız fren sisteminin fotoğraflarını bizle paylaşırsanız sorunu bulabiliriz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler