Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

krom - nikalaj parçaları koruma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    .
    krom - nikalaj parçaları nasıl koruyabilirim far ve sinyal kulak demiri gibi krom parçalar var 1 hafta önce temizledim yine pas tutmaya başladı.
    Polikor ince polisaj pasta ile yaptım çok güzel oldu parladı ama paslandı yine.
    Vernik sprey ile 1-2 kat atsam nasıl olur acaba matlaşır mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kromajın amacı zaten altındaki malzemeyi korumaktır. Malesef gerçekten fark yaratabilecek hiçbir şey yapamazsınız. Sorun kromajın hatalı uygulanması veya kalitesizliğinden kaynaklı. Tek yapabileceğiniz; önce pası iyice temizleyin, ardından bir beze bir miktar yağ döküp kromajları sık aralıkla bu yağlı bezle silin. Görüntüyü kötüleştirmeyecek, yağ kendisini belli etmeyecektir ama sık uygulama nedeniyle bir süre sonra adamı iyice sıkar. Ancak başka bir yolu yok malesef.

Motosikleti
    .
    onu da denedim akşamına çiğ düşüp sabahına yağ gidiyodu

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Çiğ olayını engelleyebilirseniz o kadar çabuk paslanmaz belki ama kapalı garaj olmadan kolay değil. Branda çözüm değil. Krom kalitesi birinci etken. İyi üretilmiş parçaya çiğ bir şey yapmıyor.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Benim aracımda sonradan ekleme krom parçalar var. Birinde sürekli pas değil ama kireç lekesi gibi oksit oluyordu. Seramik katkılı hızlı cila ile aracı komple cilaladım, krom parçalara da sürdüm. 2 hafta oldu hala parlak duruyor.

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Su kaydirici spreyler var, film tabakasi yapiyorlar. Far kuruyken guzelce uygulayabilirsin 3 gunde bir tekrar…

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler