Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Haojue da135s hangi yağ

Motovento
    REKLAM ALANI

Haojue da135s motorum var kitapçığında bir bilgi vermemişler hangi yağı koymam lazım motora yardımcı olurmusunuz. Motul 7100 koyacaktım ama bazı yerlerde tek silindir yağ filtresi ayrı olmayan motorlara zarar verdiğini yazmışlar, 5100 mü koymam lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Surada motosikletin konusu var, konuda 150cc oldugu soylenmis, linkler olu muhtemelen, zaten paylasan arkadasta basariyla paylasamamis.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ue-da135s.html

Motosikletinizin sasisi uzerinde tip plakasinda modeli ne yaziyor? DA135S Turkiye'ye geldigi isim olabilir ama o model hic gorunmuyor bir yerlerde. 150cc olmasindan hareketle HJ150 olabilir dedim baktim, surada da yag bilgisi var, Ispanyolca ama idare edin

https://tinyurl.com/hj150

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Alıntı Wabien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haojue da135s motorum var kitapçığında bir bilgi vermemişler hangi yağı koymam lazım motora yardımcı olurmusunuz. Motul 7100 koyacaktım ama bazı yerlerde tek silindir yağ filtresi ayrı olmayan motorlara zarar verdiğini yazmışlar, 5100 mü koymam lazım.
    Kitapçıkta yazan bu "Motor yağı:
    Kaliteli 4 zamanlı motor yağı motorun servis ömrünü uzatacaktır. Haojue 4 zamanlı motor yağı tavsiye edilir. Bayilerden veya yetkili servislerden temin
    edebilirsiniz. Ayrıca standart API SG ve viskoz SAE 10W-40 yağ kullanabilir ya da yerel iklim şartlarına göre aşağıdaki gibi uygun ilaveleri yapabilirsiniz"

Ben zamanında marka olarak Castrol ve Motul kullandım .Hep 10W40 kullandım ama hiç yarı sentetik mi yoksa Tam sentetikmi diye bakmamıştım.

10w 40 koyucam motul iyi diyorlar marka olarak sadece yarı sentetik tam sentetik arasında kaldım, bir motor usta videosunda tek silindire koyulmaz bunlar rulmanlı falan tam sentetik koyunca krank kırmaya kadar gidebilir diyordu motordan çok anlamıyorum benim motorum onun söylediği sınıfa giriyor mu girmiyor mu emin değilim, bahsettiği motor cbr 250, cbf 150 ve ybr tarzı motorlar cbr hariç diğer 250 lere tam sentetik olur diyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)