Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150 hs yi yolda vitesten çıkartabilirmiyiz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 HS idi artık 125 kt
    selamlalar arkadaşlar 150 hs kullanıcısıyım ilk motorum ve motor kullanmayı bu motorda öğrendim bir sorum olacak;yüksek hızda giderken motoru boşa atabilirmiyiz acaba cvt vites olduğunu biliyorsunuz birde dik rampalarda motor viteste değilmiş gibi boştaymış gibi kontrolsüz bir şekilde hızlanıyor acaba bir gaz verme veya başka hareketle motoru kompresöre alabilirmiyiz acaba şimdiden sağolun yardımlarınız için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 100 kh
    bence otomatik vites olduğu için bir şans yok...

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    yolda giderken yüksek hızda bunu yapamazsın... fakat düşük bir devirde yokuş aşağı bıraktığında debriyaj kavramaya geçmiyor.. sanki vites boştaymış ya da debriyaj sıkılıymış gibi.. gaz verdiğinde de vitese takıp gazlamışsın gbi oluyo.. çok eğlenceli.. bunu biz 125mt de yaptık.. sanmıyorum ki hs bundan farklı olsun.
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Mondiallerde Otomatik vites biraz farklı... Gazı açıp kapatarak vites ayarlaması yapılıyor. Eski model vespa- Hint imalatı Lambretta motorlarda vitesle debriyaj sol elcikte idi. Şimdi o teknoloji değişti... Otomobillerde ki gibi motor kendi devrini yolun durumuna göre ayarlıyor. Ben çeyrek gazla motoru gaz açıp kapatarak 90 km hıza kadar çıkarabiliyorum. Bir de sen dene o zaman farkedersin...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    150HS Motorun motor freni yapması için rölantinin yani motorun boşta çalıştığı devrin 1500 devirden yüksek olmaması lazım !
    Rölantiyi düşürebildiğin kadar düşür , motor soğukken tekleye tekleye çalışsın ama stop etmesin , hem yakıt tüketimini %10-15 etkiliyor
    hemde motor freni çok iyi oluyor
    Benim motor düzyolda 95km/s hızla giderken gaz kestiğimde 6-7 saniyede
    50km hıza düşüyor ve 13-15 saniye sonrada tamamen duruyor !
    Çok aşırı dik yokuş inişlerde bile motor 20-25km hızı geçmiyor frenkullanmadan

Motosikleti
    mondial 150 HS idi artık 125 kt
    ilginize teşekkür ederim arkadaşlar sağolun

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    boşa alma gıbı bır sansın yok devrı dusurmeden. ama bayır assagı ınerken motor bosa dusup hızlanınca cok hafıf gaz ver vıtese gectıgını hıssedınce cek bunu bır kac kere tekrarlarsan en dık bayırları frensız ınersın 2 kişiyken bu daha rahat oluyor ama unutma komple motora yuklenmıs oluyorsun.
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

Motosikleti
    mondial 100 kh
    motora yüklenmenin bir zararıda olmaz. sonuçta kompresyon sayesinde yavaşlıyor motorsiklet.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler