Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tricity 125 amörtior kovanı karıncalanması için çözüm

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar ,Tricity 125 kullanıyorum. Bir süredir amortisör keçelerinden çok fazla yağ sızdırmaya başladı. fren balatalarına kadar akıyor. Servisine gösterdiğimde amörtisor kovanından karıncalanma olduğunu söyledi. ön amortisor kovanlarının değişmesi gerekiyormuş parçaları sipariş ettim ancak nisan sonuna kadar gelmeyecek sanırım , bu esnada motorumu idareten de olsa kullanabilmek için o süre zarfında ne yapabilirim. Konu hakkında bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar yol gösterebilir mi?

Amörtisor keçesi değişimi durumunda, amortisorün kovanının dış yüzeyinin bozuk olması sebebiyle keçeler yine patlayıp yağ kaçıracakmış diye bilgi verdiler bana o yüzden sözümona kkovanın değişmesi gerekiyormuş bu arada karıncalanma parçanın dış yüzeyindeki çizik ve paslara diyorlar sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Krom kaplama yapıyorlar ama uzun ömürlü bir çözümmüdür bilmiyorum , parça bulunamıyorsa denenebilir..

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krom kaplama yapıyorlar ama uzun ömürlü bir çözümmüdür bilmiyorum , parça bulunamıyorsa denenebilir..
    nikfurie kardeş merhaba ne kadar uzun ömürlü olut çünki sipariş verdim yenilerini, nisan sonnunda kargolanacak sanırım o süreye kadar idare etse yeter birde bunu uygun fiyata nerede yaptırabilirim

Krom kaplamaların ömrü kısa olur. Paranızı çöpe atmış olursunuz.

Forumda “Kural Z” var ona sorun, kendisi “Nikkfurie” den daha tecrübelidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)