Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Akü hak

Motovento
    REKLAM ALANI
    artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    Merhaba üzerinde alarm olduğu için 11 volta fln düşüor marş o yuzden basmıor sanırım evde şarj ettim taktım 2 gun gitti 3. Gun kontrol ettiğimde marş basmıordu sadece ışıklar yanıordu. Gene şarj etsem toparlar fakat aküyü durmadan söküp takmamak için bir cihaz arıorum anlık marş bassın aküyü sökmeye gerek kalmadan. şu sıralar pek kullanamadığım için akü boşalıor her gun kullanmış olsam belki toparlardı

Jump starter bizim motosiklet akülerine uygun mu acaba ?
    Bir de C7 önermişsiniz onun içinde kendi adaptörü varsa kurtarır diye düşünüorum almışken öle bişey alayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Madem sarj cihazın var bir akü daha satın al evde sarj et indir garaja takviye yap , hem ilerde akün eskiyince yer değiştirirsin , jump starterlarda aküden çok daha pahalı diye hatırlıyorum.. C7 nin özelliği 24 volt aküleride sarj edebilmesi başka bir numarası yok..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    "Maşallah" dediğim 3 gün yaşamıyor. Buradaki akü konu başlığını okudum, eve gelirken alışveriş için durduğumda motoru çalıştıramadım. Mecburen yokuş yukarı elde çıkarıp motoru vurdurarak çalıştırdım. Bakalım sıkıntı aküde mi, statörde mi, konjektörde mi ya da aklımın ermediği başka bir yerde mi yarın belli olur.
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Maşallah" dediğim 3 gün yaşamıyor. Buradaki akü konu başlığını okudum, eve gelirken alışveriş için durduğumda motoru çalıştıramadım. Mecburen yokuş yukarı elde çıkarıp motoru vurdurarak çalıştırdım. Bakalım sıkıntı aküde mi, statörde mi, konjektörde mi ya da aklımın ermediği başka bir yerde mi yarın belli olur.
    gecmis olsun tommygun, mars dinamosu da olabilir. mars dinamosu komurleri bitince, motor sicakken mars basma sorunu olabiliyor. Akunun voltajini olcebilirssn fikir verecektir aslinda.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun tommygun, mars dinamosu da olabilir. mars dinamosu komurleri bitince, motor sicakken mars basma sorunu olabiliyor. Akunun voltajini olcebilirssn fikir verecektir aslinda.
    Çok teşekkürler. Yarın götüreyim de ustama, bakalım bir ne varmış ne yokmuş.
    Mr.wind bunu beğendi.

artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    Hocam keşke farklı bi konu başlığında açsaydın sen yazdın konu başka bi yere gitti. Yine de geçmiş olsun. İyi akşamlar.
    Artun K.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı artun17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam keşke farklı bi konu başlığında açsaydın sen yazdın konu başka bi yere gitti. Yine de geçmiş olsun. İyi akşamlar.
    Sizin problem belli ama; akünüz bitmiş veya akünüzü durduğu yerde ve çabuk deşarj eden bir elektrik probleminiz var. Şarj ettikten üç gün sonra marş basamayan akü diye bir şey olmaz. Önce sorunu tespit edin, çözümü sonra düşünün. Bence yanlış yolda ilerliyorsunuz şu anda.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    veyası yok bence o akü bitmiş. Bu deşarjların sebebi akünün bitmesi değil başka bir şey olabilir tabii ama bu deşarjlar bu kadar çok olduysa o akü öldü zaten.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı artun17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 volta düştüyse akünü sülfatlaşma vardır aküde desülfatör görevi gören şarj cihazıyla şarj edip kurtarma ihtimaliniz düşükte olsa var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)