Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Blackster 250i Krankşaft

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Blackster 250i
    Dostlar merhaba, konu başlığında okuduğunuz gibi 2016 model RKS Blackster 250i motorsikletimin krank milinin ve biyel kollarının değişmesi gerekiyor. Lakin şuan ne RKS bayilerinde nede fabrikasında bulamıyoruz bunu. Ben motoru alırken araştırdığımda Yamaha XV250, RKS cruiser, Keeway Supershadow gibi motorlarla aynı motor bloğunu kullandığını öğrenmiştim. Tek farkının benim motorumun enjeksiyonlu olduğunu okumuştum bi yerlerde. Soracağım soru şu ki, motorsikletimin krankı bulamamam halinde bu saydığım modellerin krank’ını takabilir miyiz motora ? Bir de zor bir ihtimal ama krank’ı nereden temin edebilirim? Şimdiden çok teşekkür ederim, herkese iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı atakanemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar merhaba, konu başlığında okuduğunuz gibi 2016 model RKS Blackster 250i motorsikletimin krank milinin ve biyel kollarının değişmesi gerekiyor. Lakin şuan ne RKS bayilerinde nede fabrikasında bulamıyoruz bunu. Ben motoru alırken araştırdığımda Yamaha XV250, RKS cruiser, Keeway Supershadow gibi motorlarla aynı motor bloğunu kullandığını öğrenmiştim. Tek farkının benim motorumun enjeksiyonlu olduğunu okumuştum bi yerlerde. Soracağım soru şu ki, motorsikletimin krankı bulamamam halinde bu saydığım modellerin krank’ını takabilir miyiz motora ? Bir de zor bir ihtimal ama krank’ı nereden temin edebilirim? Şimdiden çok teşekkür ederim, herkese iyi forumlar
    Hocam ellerinde yoksa getirmek zorundalar. 10 yil parca temini zorunlulugu yokmuydu bu firmalarin? Beklemek mi istemediniz parcayi gelmesi uzun surer diye?
    atakanemre bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Blackster 250i
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ellerinde yoksa getirmek zorundalar. 10 yil parca temini zorunlulugu yokmuydu bu firmalarin? Beklemek mi istemediniz parcayi gelmesi uzun surer diye?
    Üstadım ben de böyle söyledim ama fabrikadakiler ağızlarını aylardan açıyorlar. Servisteki usta 5-6 ay bile sürebilir dedi, bu da beni tedirgin etti, o yüzden buraya sorayım dedim

2016 model cruiser motorda ne yaptın da krank'ın yenilenmesi gerekiyor?komple krank almana gerek ve beklemene gerek yok şayet xv250 ile aynı bloğa sahipse xv250'nin biyel kolu ayrı olarak satılıyor.tek sorun ölçülerini alıp krankta takılı olan biyel kolu ile karşılaştırman.ona göre sipariş verirsin.Bildiğim Antalya ,İstanbul'da işini hakkıyla yapan ustalar var biyel kolunu değiştirdiğinde sorun çözülür

Motosikleti
    RKS Blackster 250i
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 model cruiser motorda ne yaptın da krank'ın yenilenmesi gerekiyor?komple krank almana gerek ve beklemene gerek yok şayet xv250 ile aynı bloğa sahipse xv250'nin biyel kolu ayrı olarak satılıyor.tek sorun ölçülerini alıp krankta takılı olan biyel kolu ile karşılaştırman.ona göre sipariş verirsin.Bildiğim Antalya ,İstanbul'da işini hakkıyla yapan ustalar var biyel kolunu değiştirdiğinde sorun çözülür
    Valla üstadım ben de bilmiyorum. Elimden geldiğince güzel bakmaya çalıştım motora, hatta geçtiğimiz ayın 25'i gibi detaylı bir bakıma girmişti motor. Nasıl olduğunu anlamadım açıkçası.

Hocam ben de söylediğinizin şayet kısmındayım, gerçekten motor blokları birebir aynı ise durum çözülecek fakat buna dair pek kaynak bulamıyorum internette.

Alıntı atakanemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla üstadım ben de bilmiyorum. Elimden geldiğince güzel bakmaya çalıştım motora, hatta geçtiğimiz ayın 25'i gibi detaylı bir bakıma girmişti motor. Nasıl olduğunu anlamadım açıkçası.

Hocam ben de söylediğinizin şayet kısmındayım, gerçekten motor blokları birebir aynı ise durum çözülecek fakat buna dair pek kaynak bulamıyorum internette.
    bahsettiğim kısmın blok ile ilgisi yok krank komple uymayabilir misalen söylüyorum debriyaj v.b fark olabilir.önemli olan biyel kolu uyumluluğu
    https://www.ebay.com/b/Motorcycle-Cr...67/bn_20001672

Valla dostum şuan pandemiden ötürü yamahasida ayni hondasi da ayni. Çok ciddi parça temini sikintisi var. Rks ye gelirsek bende çok salakça 2014 scooteri vardi. Komple herseyini almistim. Salakcadan kastim oyle bir motordu ki ulkede bitek bende de olabilir hala emin degilim motor kismina gelirsek honda aktiva parcalari uymustu. Motor yurumuyorsa ustan sokucek motoru indiricek parcalicak sikintili parcalari alicak o bahsettiginle uyum sagliyor mu saglamiyor mu bakicak ama muhtemelen saglar. Cin mali motorlarin bloklari yuzde 70/80 japon kopyasidir. SPACY 110/SPONTİNİ 110 gibi gibi. Umarim cok yorulup parcalanmassin.

Motosikleti
    xv250
    malesef bu motor biraz zorlamada patlıyor ve dandik yağa gelmiyor. biyel kolu alman daha mantıklı ucuza gelir ve kendi krankını kullanırsın . bilyaları kaliteli ile değiştirmeyi unutma 6306 bilya no

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler