Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motolux Rossi Rs Soğuk iken Stop Ediyor LÜTFEN YARDIM.

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamün aleyküm arkadaşlar.Yardımınızı istiyorum.
    Motolux Rossi Rs Motorum 4 aylık 1000 kmde Sabahları Soğukken 15 dakikalık yolda neredeyse her durduğumda veya gazı bırakıp yavaşladığımda stop ediyor.(80 cc yapıldı)
    80 yapıldığı için karbüratör 80 lik takalım dendi olmadı.
    Otomatik jikle sorun varmı diye bakıldı.
    Benzin filtresi değişti.
    Manifolt contası ve etrafı bakıldı.
    Buji değişti.
    Kısacası neredeyse denemediğim şey kalmadı. Sıcakkende çok nadir yapmaya başladı.
    Sorunu çözemiyorum motoru aldığımdan beri servise gittim birçok kez onlarda hiç stop etmiyor cünkü dükkanda bırakıyorlar motoru sabah öyle test ediyorlar.Ben dışarıda bırakıyorum daha soğukta ve her sabah aynı problemi yaşıyorum.

Lütfen şunu beraber çözelim kafayı yemek üzereyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

1000 km sonrasında sübap boşluklarını kontrol ettirdiniz mi sübapların sıkı olmasıda verimi etkiliyor

80 yaptıktan sonra oldu 3 4 aydır ugrasıyorum her gittiğim yer aynı şeyi söylüyor. Bizde stop etmedi.
    Sadece 1 usta hava ayarı ile oynadıgında dengesizlik oldugunu motorun çiğ benzin attığını söyledi ama servise göstermemin daha uygun olduğunu söyledi.
    Servisler ise çözmüyor hep aynı muhabbet. Neredeyse 600 den beri aynı sorun var. sübap boşlukları bilmiyorum da ayarı 1 yerde yapıldı.

Motosikleti
    Jawa 250+LEDOW 250
    Karbüratör az benzin alıyor olabilir şamandıra ayarı bozuktur karbüratörü sök şamandıeayı kontrol et şamandıra karbüratörün en altına değmeye çok az Bi mesafe kaldığı zaman iğneye dokunsun iğneye basan çıkıntı demiri dikkatlice eğerek ayarla bu şekilde dene stop etmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)