Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2012 GSXR-1000 Tuhaf Titreme (Gidon)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GSXR-1000
    Arkadaslar merhaba,

2012 model Suzuki GSXR-1000 motorsikletim var. Motorumla ilgili bir problemim var ve problemin cözümünü bilen varsa, yardimci olabilirse sevnirim.

Problemi anlatmaya calisayim:

Motora bindigimizde gidonu tuttugumuz elcik kisiminda inanilmaz bir titresim oluyor. Soyle ki; gazi verdigimiz elcik kisminda. Titresim okadar fazlaki bir sure sonra bu titresimden dolayi sag elim agrimaya basliyor. Evet biliyorum biraz tuhaf bir anlatim oldu. Sol kisimda okadar bir titresim mevcut degil. Gidon herhangi bir sekilde sag yada sola kisacasi tank slapper gibi hareket ettirmiyor. Yani herhangi bir etkisi olmuyor. Fakat titresimden dolayi cok rahatsizlik veriyor. Hani telefonunuz caldiginda titrer ayni onun gibi ama inanilmaz derecede daha guclu bir titresim. Surus keyfim neredeyse hic kalmadi.

Simdiden yorum yazan deneyimli arkadaslarima tesekkur ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Modifiye var mi? Aynalar, manetler, ozellikle gidon ucu agirliklari orijinal mi?

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    En basitini düşünelim ilk olarak lastik basıncı aklıma geliyor sonra lastik balansı eğer onlar ok ise amortisör bakımları gözden geçirilmeli doğrusu depo tokatlama gibi değil demişsiniz ama 2 kişi binerken daha yoğun oluyor mu titreşim?
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Sorunu bulmak için sırayla;lastik yüzeyi düzgünmü,lastikte bozulmalar varmı,jant ta yamukluk varmı,fren diskinde eğilme (yalpalama) varmı,ön jant bilyeleri ne durumda,balataları iten pistonlar geri geliyormu sağ elcik bağlantıları sıkımı gevşemişmi gibi birçok nedenden olabilir.Bence iyi bir motorcuya kontrol ettirin gsx r 1000 şaka bi makina değil.

Motosikleti
    GSXR-1000
    merhaba, egzos disinda her parcasi orjinal.
    2 Motorum Vardı.Biri 150 ZAT (Sattım) Diğerini ABİ'ye verdim.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Yabancılarda da zaman zaman dile getirilen bir konu bu, çoğu kişi üzerinde bulunandan daha ağır bir gidon ağırlığı takarak bu sorunu çözmüş eğer sorun birden veya zamanla artarak başlamadıysa en kolay çözüm bu. Dil ve yeterli teknik bilgi varsa servis manueline de bakarak olası sebepler tespit edilebilir belki.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    balans demirleri başka bir suzuki modeline aittir büyük ihtimal. (gidonun en dış ucundaki parçalar)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler