Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooterkarda sübap ayarı oluyor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    ben scooter kullanıcısı olarak diğer arkadaşlara soruyorum.. scooter da sübap ayarı oluyor mu benim scooterım 1000 km yi geçti bu sübap ayarı kaç km de yapılıyor.. acil cevaplarınızı bekliyorum
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

daha dur bakalım canım 1000km de ne subap ayarı filan bu böyle?
    benim bildiğim kadarıyla öyle düşük km lerde pek oynanmaz subaplarla yani en azından kaliteli motorlarda böyle olduğunu biliyorum...

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    haydaaaaaaa......Arkadaşım bilgilenmen açısından..

1===>Bu motorun 4 zamanlı ise evet..
    2===>Motorun kullanma kılavuzunda yazar/yazmaz ne zaman ayar yapılacagı, gerçi yetkili servisi daha iyisini bir...
    3===> Egerki "şık şık şık" diye bir ses ince ama tiz sesinden biraz kalın geliyor ise motordan ki 1000 km de olmaz ozaman sana servis yolu görünmüştür....

Benim nacizane görüşüm scootur motorlar vitesli motorlara göre daha devirli çalışan makinelerdir..O bakımdan kulagın herdfefasında motorda olsun demiyorum ama arada hafta veya iki haftada bir motoru dinle bakalım ne diyor....

hadi kolay neyim gelsin..
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    evet yapılır ama daha km yapman gerekir bildiğim kadarıyla. markaya göre değişiyo bakımları 5bin 10 bin 20bin de bakımları yapılıyo motorun

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

4 zamanlı motorlarda subap bulunur. Subap ayarı eğer subaplar hidrolik değilse belli aralıklarla yapılır. Ama genelde subap ayarı bozulduğunda belli ettiği zaman yaptırmakta fayda var. Hidrolik subaplar'da ayara gerek yoktur kendisi otomatik ayarlar. Örn: Günümüzdeki en son teknoloji otomobillerin çoğu.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    ilgiler için tşk ederim benim motosikletim 5000 km de rektefe gördü şuan yaklaşık 1000 km de 3. defa yağ değişimini yaptım ama motosiklet ilk günkü gibi değil arada şıkırtı sesi geliyor(çok çok nadir) birde çekişten düştü ... motosikletim 4 zamanlı 50 cc bujisi falanda değişti galiba hava filtresinde problem var
    sizin dediğiniz gibi ben 5000 km de subap ayarı yaptırayım yazdıklarınız için tşk ederim...
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    O şıkırtı sesi zincirinin gevşemesinden olmasın
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    gu gukk arkadaşım kardeşimzin motoru scooter miş scooterdede tahrik kayışla oluyor onun i,çin bi baktırmasında fayda var kafasındaki soru işaretleri gider bi baktır zaten servis gerekeni sana söyleyecektir

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    benim motordan gelen sesleri bir duysanız.. trampet çalıyor.

ama 50 milyon bulup yaptıramıyoruz.gittiği yere kadar gider.

motoru fazla zorladım ilk aldığımda.bir ara yağsız kalmış.eksantrik zinciri şimdi değişmesi gerekiyor.sübaplar sağlam.ama acilen eksantrik zincirini değiştirmezsem piston sübap eksantrik birbirine girebilir

bu ararda 7094 km'ye gelmiş bulunuyorum ve bu ses 3000 km'den beri mevcut.

saygılar!
    itina ile kaza yapılır

vampir112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY cup100
    ARKADAŞIM MOTORUN DÖRT ZAMANLIYSA MUTLAKA VARDIR......
    [COLOR="Red"]UMUT DENEN ŞEY UMUTSUZLUK KORKUSU İNANÇ DENEN ŞEY YOKLUĞUN DUYGUSU[/COLOR]

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı firtina110 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motordan gelen sesleri bir duysanız.. trampet çalıyor.

ama 50 milyon bulup yaptıramıyoruz.gittiği yere kadar gider.

motoru fazla zorladım ilk aldığımda.bir ara yağsız kalmış.eksantrik zinciri şimdi değişmesi gerekiyor.sübaplar sağlam.ama acilen eksantrik zincirini değiştirmezsem piston sübap eksantrik birbirine girebilir

bu ararda 7094 km'ye gelmiş bulunuyorum ve bu ses 3000 km'den beri mevcut.

saygılar!

bence biraz daha az dolaşıp bakımı yaptırsan daha iii olur benim gibi sonra pişman olmadan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler