Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50

Donan gaz teline ya da koluna çözüm var mı?

Leoncino
    Motosiklet Online

Dostlar merhaba, normal hava soğutmalı 150'lik scooterım var. Öğrenciliğim sebebiyle şu an Ispartadayim. Haliyle geceleri çok soğuk oluyor. Dün sabah hastaneye gitmek üzere yola çıktım. Yolda motorun gazı düşürmediğini fark ettim. Sağda solda emniyet şeridi olmadığından fren yapa yapa gittim. Işıkta durduktan sonra bir kere bile görmediğim 7000 deviri gördü motor. Kontağı kapatıp sağa çektim. Kontagi acip calistirir calistirmaz birkac kez daha bu sekilde oldu ardından düzeldi. Bu muhtemelen donma kaynaklı oluyor. Zira sabah motorun gösterge cami, aynalar, sele bariz bir şekilde donmuştu. Bu problemi nasıl çözebilirim? Bir püf noktası var mı?

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı ydnydn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar merhaba, normal hava soğutmalı 150'lik scooterım var. Öğrenciliğim sebebiyle şu an Ispartadayim. Haliyle geceleri çok soğuk oluyor. Dün sabah hastaneye gitmek üzere yola çıktım. Yolda motorun gazı düşürmediğini fark ettim. Sağda solda emniyet şeridi olmadığından fren yapa yapa gittim. Işıkta durduktan sonra bir kere bile görmediğim 7000 deviri gördü motor. Kontağı kapatıp sağa çektim. Kontagi acip calistirir calistirmaz birkac kez daha bu sekilde oldu ardından düzeldi. Bu muhtemelen donma kaynaklı oluyor. Zira sabah motorun gösterge cami, aynalar, sele bariz bir şekilde donmuştu. Bu problemi nasıl çözebilirim? Bir püf noktası var mı?
    Yav ben de Isparta'da yaşıyorum senin gibi bir şey yaşamadım emin misin donduğuna?
    Gaz kolunda veya telde sorun olmasın?

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba FastWind 200R
    Sorunun donmaya benzemiyor. bir wd-40 alıp, manetin ordan biraz gevşettikten sonra gaz teli içine sık , ve teli takip ederek karburatörde dahil bütün hareketli parçaları wd-40 ile yağlamayı dene. Bir yerlerde takılıyor olmalı. Karbüratöründe arızalı olabilir. yolda giderken donması mümkün değil. Ben orda üniversite okudum. Hatta benim okuduğum dönemde Eğirdir donardı, üzerinde yürüyebilirdik (1-2m Açığa kadar). Yinede kaldığım pansiyonun 131 serçesi tık demezdi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    donmamış, paslanmış... üstteki arkadaşın deidği gibi bi WD 40 işini çözer

ANES MOTOR
    Leoncino
    Daelim Motosiklet

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)