Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir Gerilip Tekrar Boşluyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    Merhabalar,

Dragon 50 kullanıcısıyım. CC yükseltme işlemi yaptıktan sonra dişli oranları yetmez oldu. Motorumun ön ve arka dişlisini değiştirdim ben de. Daha doğrusu, parçayı alıp bir ustaya değiştirttim. Eve dönüş yolunda, motor hafif hafif tutup bırakıyor gibi hissetmeye başladım.(Ses olayı da yavaş yavaş artmaya başladı, ya da benim daha çok dikkati çekti, emin değilim.) Boşta veya viteste olması fark etmiyordu. Sehpaya alıp baktığımda, zincirin belirli noktalarda bollaştığını ve gerildiğini gördüm. Arka tekeri öne kaydırayım diye düşündüm, ama sanırım öne dayanmış durumda şu an. Bir çözüm bulamadım kendi başıma.

Sizin görüşleriniz nedir? Sorun nedir ve ne yapmalıyım? Bu şekilde tamirciye kadar gitsem bir sorun olur mu?(15 KM) Aktarma organları konusunda pek bilgim yok. Fikir danışmadan hiçbir şey yapmak istemiyorum, önemli bir parça sonuçta.

Unutmadan; motorum 1500 Km'de henüz. Zincirden de 4 bakla çıkarmıştı usta. Önceki dişliler 13/46, yeni dişliler 14/38.

Teşekkürler.

Bir de ağır çekim video ekliyorum buraya. Belki yardımı dokunur.

https://www.youtube.com/watch?v=50DU...ature=youtu.be

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    zincirin ölmüş gibi duruyor. sadece tek noktadan kendini boşlamış olabilir bu durumlarda böyle yapar.
    Witcher bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    Zinciri değiştirdim 2-3 saat önce, sorun çözülmedi. Ustayla anlaşamayınca başka bir yere gittim. O da arka dişli yamuk dedi. Gittim yeni dişli aldım, taktı onu, yine hafiften yalpalıyor. Eski dişli kadar değil, motorun gidişini etkilemiyor, ses olayı da kask ile duyulmaz hale gelmiş ama zincir hala bollaşıp tekrar topluyor. Yoruldum bu işten. Taş çatlasa 70 TL tutacak iş için 175 TL para çıktı cebimden, bir işe yarasa umrumda bile olmazdı ama insanın zoruna gidiyor. :(

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her zaman orijinal iyidir

Muhtemelen baklalarda kitleyen vardır.Benim öyle olmuştu.Zinciri söküp güzelce temizleyin her baklanın rahat hareket ettiğinden emin olun.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Zincir bitmiş.zincir ve dişlileri değiştir

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    Zinciri değiştirdim zaten. İkinci mesajımda devamını anlatmıştım. Zincir ve dişliler değişti. Sonradan aldığım dişli daha iyi görünüyor. İlk takılanı kumpas ile ölçtüm, kaçıklık çok belirgin. (Ama ustaya göre dişlide sorun olmazmış!) Sorunun sebebini net olarak bulmuş oldum. Aldığım iki dişlinin de aynı şekilde kaçık olması kötü oldu. Monero diye bir markaydı aldıklarım. Farklı yerlerden aldım bu arada. En iyisi bu, en kalitelisi bu diyerek sattılar. Olan oldu diyorum artık. Bundan sonra taş yesinler. İnternetten sipariş etmeye devam. Bir kusur olduğunda iade şansı oluyor en azından.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler