Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Egzoz Patırdaması

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun aleyküm. Motorumda gazı salınca hafiften egzozun patırdamasını istiyorum ama bi türlü yapamadım. Bazıları bundan şikayetçi olsa da benim çok hoşuma gidiyo(Apaçilik değil demek istediğim). Mondial driftler bi zaman sonra yapmaya başlıyo bu sesi benim motor 17xxx km oldu hala yok. Var mıdır bi yolu ? (125 cg)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Drift 150 akrapovic egzoz taktim aşırı gürültülü ve gazı bırakınca çatırdılar alev atmalar patlamalar başlıyor istiyorsan sana vereyim.

Çok gürültü yapsın istemiyorum ama şöyle gazı salınca hafiften patırdaması çok hoş. Akrapoviç güzel durmaz hem benim motorda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    karbüratör üzerinde bulunan hava ayar civasatasını saat yönü tersine çevir,(rölenti değil)

Sıkıntı olmasın. Performans düşüklüğü falan.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratör üzerinde bulunan hava ayar civasatasını saat yönü tersine çevir,(rölenti değil)
    +1 ilaveten hava filtresi ve buji kontrol edilmeli.

Motosikleti
    MT-07
    Benim egzozumda patırdamıyor. Patırdatmak için en az 1600tl gerekiyor...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Patırdatmayın yahu; uzun vadede motor ve/veya egzos için iyi bir şey değil ki? (Etraftakilerin kulağı ve psikolojisini kapsam dışı bıraktım...)

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    patırdama egzoz gazı karışımının içinde bulunan az miktarda benzinin egzoz sıcaklığı ile yanmasından kaynakli duyulan bir ses. bu yüzden diyebiliriz ki patırdama demek verimsiz yanma demek. Motora doğrudan bir zararı var mı yok mu bilmiyorum internette bir sürü hurafe var yok subap ayarı kaçırır yok motor ömründen yersin yok subap yakar vsvs gibi.
    Arkadaşların dediği gibi hava ayarını bozmak ve filtreyi daha fazla hava akımı geçen bir filtre ile değiştirmek patırtı sağlayabilir ama yakıtını arttırır

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Rks rn180 al o zaman fare kadar boyu var ama egsoz patlatınca yerinden sıçrıyorsun. Hatta arada çift silindir falan gibi sıralı patlatma yaptığı oluyor çok nadir. Benim büyük ihtimal hava ayarım kaçık ya da egsozun üretimde teee en başında çizim hatası var.

Hava filtresini açıp benzin ayarınıda biraz arttırıp deneyeyim o zaman belki patırdar

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Egsoza küçük bir delik açtırabilirsin. Başka egsoz taktığın zaman polislerin çevirmesine denk gelebilirsin. Fakat orjinal egsozun susturucu kısmın küçük bir delik açtırırsan hem orjinal egsozun üzerinde olur hem de istediğin gibi gazı kapatınca pata pata pata sesini alırsın.

Hava ayarı vs. denerken bişeyler oldu. Simdi gazı salıp 3 4 saniye sonra tekrar gaz verdiğimde çok sert patlama oluyo. Patırdama için daha farklı şeyler denemem gerek galiba.

Cevreye rahatsizlik veriyorsunuz bilginiz olsun. Beddua aliyorsunuz, ben olsam kesinlikle ve kesinlikle yapmazdim. Size de tavsiye etmem. Bebek arabasinda uyuyan bir cocugun yanindan gecip uyandirinca annenin ahini alarak kullanmaya devam etmeyin o motoru.

Amacım rahatsızlık vermek değil zaten. Dediğim şekilde sert patlamasına izin vermem eski haline geri çevirdim. Fakat rahatsız etmeyecek şekilde az da olsa patırdamasını istiyorum.

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    orjinal egzosla eğer patırdıyorsa hava ayarında sıkıntı var demektir boşver patırdamasın daha iyi

Alıntı sinan151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal egzosla eğer patırdıyorsa hava ayarında sıkıntı var demektir boşver patırdamasın daha iyi
    Bu kesin bilgi mi yoksa hafif patırdamasında sorun yok mudur? Benim egzos hiç istemediğim halde hafiften patırdıyo, motorda herhangi bi problem gözlemlemiyorum ama yine de bu bilgi kesinse kontrol ettiricem.

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kesin bilgi mi yoksa hafif patırdamasında sorun yok mudur? Benim egzos hiç istemediğim halde hafiften patırdıyo, motorda herhangi bi problem gözlemlemiyorum ama yine de bu bilgi kesinse kontrol ettiricem.
    motor nedir
    .......

Motosikleti
    2003 Kanuni Seyhan 125
    Arkadaşlar, egzoz çok paslanmışsa, orta devirlerde patırdama ve hafif tekleme yapar mı? Bujiyi değiştirdim, sonra da karbüratör hava ayarıyla biraz oynadım fakat fayda etmedi. Gerekiyorsa yeni egzoz alıp taktıracağım, hem çevreye gürültü hem de tekleme beni rahatsız ediyor. Cevaplar için çok teşekkürler. (Motorum 2003 Kanuni Seyhan 125 klasik)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dikkat edin 125 lik motorları motordan saymayan bir üye vardı dün forunda, kendi 1100 cclik motoru için egzosunun patırdayabileceğini falan söylüyordu

sakin sakin fıtı fıtı sürün işte boşverin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler