Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Muayene Süresini Yasal Süresine uzatmak Için Yapilmasi Gerekenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    güncel ............................................
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Dilekçeyi 3 mağdur arkadaşla beraber trafik tescil şube müdürlüğüne verdik yaklaşık 6 gündür beklemedeyiz.Genel müdürlüğe yazı yazmışlar cevabı bekliyorlarmış.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    En iyisi benim gibi göztepe muayene istasyonuna gidip 54 ytl verip 2 yıl uzatmak. Yanlız motor ve şase numarasının nerde olduğunu öğrenip öyle gidin.
    Birde sıraya gireceksin lafına bkamayıp sıranın arkasından yandan yine en öne yerleşin. Gıcıgınamı rastladık nedir. Sıraya gie diyor. Allahtan öbür arkadaş
    anlayışlıydyda aldı yaptı işlemi. Öbürkü kesin motorcu düşmanıydı

ben bu dilekçeyi göndereli nerdeyse 6 ay oldu halen daha bir cevap gelmedi. heleki motor benim uzerime değil. motorda yarı çalışıyor(arızalı biraz). yani motor pederin uzerine. ve motoru çalıştırıp da muayene ye de goturemıyorum. ne yapmak lazım sımdı. bu ruhsat ıcın ben vekalet cıkarttırsam pedere, kendim yapabılıyormuyum?

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Arkadaşlar Cuma günü 17.03.2006 tescil tarihli ruhsatımı Maltepe Emniyeti nden hiçbir ücret ödemeden 2009 a kadar uzattılar... Üzerine elektronik daktilo ile 2009 yazıp yeniden PVC kaplıyorlar...
    Bilgilerinize...
    Cüneyt Eralp

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı cankan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu dilekçeyi göndereli nerdeyse 6 ay oldu halen daha bir cevap gelmedi. heleki motor benim uzerime değil. motorda yarı çalışıyor(arızalı biraz). yani motor pederin uzerine. ve motoru çalıştırıp da muayene ye de goturemıyorum. ne yapmak lazım sımdı. bu ruhsat ıcın ben vekalet cıkarttırsam pedere, kendim yapabılıyormuyum?
    vekalete gerek yok.
    motoru çalıştır ve istasyona git, önce muayene için temiz kağıdı al, vezneye harcı öde, sonra iki belgeyi de şefe imza mühür yaptır, ve dışarıdaki sıraya gir.
    geri kalanı onlar söyleyip, yönlendiriyorlar zaten.

Alıntı 007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Cuma günü 17.03.2006 tescil tarihli ruhsatımı Maltepe Emniyeti nden hiçbir ücret ödemeden 2009 a kadar uzattılar... Üzerine elektronik daktilo ile 2009 yazıp yeniden PVC kaplıyorlar...
    Bilgilerinize...
    gözünaydın.
    bu işlemi aynen beşiktaş da yaptı.
    fakat üsküdar yapmadı. motorcu için yapmaya deymezmiş.
    memur bey öyle söyledi.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER ABS
    10 sayfada gerekli açıklamayı yapmıştım

isteyene Emniyet Genel Müdürlüğünün cevabını mail atabilirim.

özel mesaj yazın veya mail atın.

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözünaydın.
    bu işlemi aynen beşiktaş da yaptı.
    fakat üsküdar yapmadı. motorcu için yapmaya deymezmiş.
    memur bey öyle söyledi.
    Sen o memurun yaka numarasını bir alsaydın keşke bak ne oluyordu sonra...
    Cüneyt Eralp

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bahara bi fazer olurmu ki acaba ?? : )
    Bilgilerinize...
    Arkadşım birseyi merak ettim..Acaba trafikteki dosyanda da motorunun muayene suresini değiştirip 2009 yaptılarmı ???

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    arkadaşlar bu sabah maltepe trafiğe gittim ruhsatı verdim motorumun tescil tarihi 11.12.2005
    bana dedikleri ise ''bu kanun 2006 model motorlar için geçerlidir'' dediler
    gerçekten bu kanun 2006 motorlar içinmi geçerlidir öyle değilse düzeltmem için ne yapayı bide geçen cuma muayeneden ötürü ceza yedik üstüne afiyet napayım bilmiyorum silent: silent: silent:
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Alıntı ek.engin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR SON NOKTAYI KOYMAK İSTİYORUM.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAZILI OLARAK SORDUM.

ALDIĞIM CEVABA GÖREDE KADIKÖY/MALTEPE TRAFİK ŞUBESİNE MÜRACAAT

ETTİM SÜREYİ 3 YIL OLARAK DÜZELTTİLER.

ALINAN CEVAP AŞAĞIDADIR.İSTEYENE MAİL ATARIM.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN 64093/40-07-88-1142-28737 SAYILI

07.02.2007 TARİHLİ YAZILARI

"Motosiklet fenni muayenesi ile ilgili her iki yönetmelik maddelerinin farklı hükümler içermesi nedeniyle Bakanlığımız Hukuk Müşavirliğinden görüş sorulmuş olup, alınan cevabi yazıda konunun Araç Muayene İstasyonlarının Açılması İşletilmesi ve Araç Muayenesi Hakkında Yönetmelik hükümleri çercevesinde yürütülmesi belirtildiğinden, bu konuda hazırlanan 11.08.2006 tarih ve 7853-137828 talimat İl Emniyet Müdürlüklerine gönderilmiştir.Ayrıca Karayolları Trafik Yönetmeliğinin ilgili maddesi de söz konusu yönetmeliğe uyarlanmış ve hazırlanan Yönetmelik Tasarısı ilgili birime gönderilmiştir." denilmektedir.

Bu demekki 23.09.2004 tarih 25592 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmeliğe göre 14/d maddesi gereğince 3(ÜÇ) YIL olarak uygulanmsı gerekmektedir.(23.09.2004 tarihinden sonra alınan motosikletler içindir.)

ek.engin@gmail.com

0532 246 43 30
    Görüldüğü gibi resmi gazete yayın tarihi 23.9.2004, demem ki 2006 modellere uygulanıyor denemez. Israr et bence.

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Arkadaşlar ben sabah gene maltepe trafiğe gittim bu yönergeyi gösterdim bu yasa çıkmış dedim memurun bana demesi bize gelen yöndergese 2006 tescilli araçlarda yazıyor diyip duruyor deli oldum yönergeyide gösterdim nuh diyor peygamber demiyor yaa napıcamı şaşırdım muayene istasyonuna gittim orada sorayım diye ordada danışacak kimseyi bulamadım
    başka bi yol varmı arkadaşlar ?????????
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    hemen söyliyim; war. motorum 2005 model.yeni aldım 2. el olarak.muayenesi geçmişti aldığımda.trafik tescilde ruhsat değişirken muayene süresi 2008'e uzatıldı go.paşa trafikte.hakkınızı arayın ;)
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

tifosi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 X
    Arkadaşlar; bende geçtiğimiz ay içinde İzmir Yenişehir Trafik Tescil e gittim.. Bana dedikleri ; haklısınız, ama ruhsatın değişmesi gerekiyor. Bunun içinde değerli evrak olduğundan ücretsiz verilemediğinden sadece ruhsat belgesi bedeli bir para vereceksin dediler (Yaklaşık 25-30YTL imiş) ... Bende yaptırmadım. Düşündüm, hesap ortada, motosiklet muayene ücreti 54YTL benden 25-30YTL istiyorlar, geriye kalıyor, 25 lira... Onuda yol masrafı olarak versen, yada yevmiyenden kesilse zararıma olacak ... İyisimi Muayene mi günüde (yani 1 yıl sonra) İllaki 2 yıl sonra için yazacaklar... Bu durumda Bence çok fazla koşuşturmaya gerek yok... Hakkımızı arayalım ama, vermeyince de ne yapalım ki.......

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    Arkadaşlar ben Sultanbeyli tescile gittim adamlar ruhsatı 2007 yerine 2009 yazıp tekrar preslediler hiç para vermedim
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Alıntı kozmiktohum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben sabah gene maltepe trafiğe gittim bu yönergeyi gösterdim bu yasa çıkmış dedim memurun bana demesi bize gelen yöndergese 2006 tescilli araçlarda yazıyor diyip duruyor deli oldum yönergeyide gösterdim nuh diyor peygamber demiyor yaa napıcamı şaşırdım muayene istasyonuna gittim orada sorayım diye ordada danışacak kimseyi bulamadım
    başka bi yol varmı arkadaşlar ?????????
    Bankodaki memurla değil rütbeli/sorumlu biriyle görüşmeye çalışın.

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    Arkadaşlar bende sitede okuduklarımın üzerine bugün Tatvan trafik tescil şubesine ilgili Resmi gazetenin örneği ile başvurdum sabah 9 da gittiğimde memur bana bir saat sonra gelirsem ilgileneceklerini söyledi 10 da yanına gittiğimde il trafiğe konu ile ilgili resmi yazı geçtiklerini ve cevabının sıfır motosiklere 3 yıl sonunda ve akabinde 2 yılda bir olduğunu onlar öğrenmişler ...
    işin kötüsü benim motorun trafiğe çıkışı 10.08.2005 ve ben ikinci sahibiyim 10.08.2006 da mal gibi muayene ettirdim ve bana ikinci muayene tarihi olarak 11.08.2007 verdiler Bana muayene yapılmış olmasından dolayı kendilerinin bişey yapamayacaklarını fakat muayene istasyonunda düzeltip paraf atılacağını söylediler aksi halde ruhsatı değişmem gerekiyomuş oda 33 ytl artı gitgel bende memurun dediği gibi 27.03.2007 tarihinde muayene istasyonuna gittim memura böyleyken böyle dedim.. memurun bana cevabı motosikletler 3 yıl ve daha sonrasında 3 yılda bir yapılıyo ben 2 yıl desemde ruhsatıma 3 yıl sonrasının tahini yazdılar ve sonra paraflayıp bide soğuk damga bastılar muayene tarihim 11.08.2007 den 11.08.2009 a çıkmış oldu hadi bakalım hayırlısı bu üç yıl olayı yenimi çıkmış acaba hehe
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Arkadaşlar,konudaki dilekçe örneğini doldurarak,Beyoğlu ilçe emniyet müdürlüğü trafik birimine gidip ilgili yasa gereği 2006 yılı tescilli motorumun muayene süresinin 2009 yılına dek uzatılması gerektiğini söyledim ,görevli memur siz oturun böyle bir yazı geldi dedi elindeki defterden aramaya başladı ancak bulamadı ,kendi aralarında konuştular ,evraktan havale ettirin gelin dediler ,evrak bölümündeki bayansa havaleye gerek yok bu yazı bize ulaştı ama isteniyorsa havale edeyim yanıtını verdi. Dilekçeyi ilettiğimde komiserimiz yok bize bırakın yarın gelin denildi,sonucu merakla bekleyerek ve eğer 20ytl dolaylarında bir yenileme bedeli isterlerse karşı çıkacağımı düşünerek yeniden şubeye gittiğimde üzerine 2009 sürşaj yapılmış ruhsatı hemen verdiler .
    Diyeceğim bu yazı resmi olarak ellerine ulaştırılmış,ve üzerine yazarak hiçbir bedel almaksızın yapılabiliyor ki yine Ümraniye de bir arkadaşımız yaptırmış yapan şubelerin örneğinide vererek yaptırınız ,sağlıcakla..

Selam arkadaşlar,

Benim ruhsat İstanbul Sultanbeyliden çıkarılmış şubenin nerede olduğunu bilen varsa tarif etmenizi rica ederim.

Teşekkürler.
    Levent

beetle65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BURGMAN AN 650 EXECUTİVE
    Bilgilerinize...
    BENDE BEŞİKTAŞ TRAFİK ŞB.DE 3 DK.DA HİÇ BİR ÜCRET VERMEDEN HALLETTİM
    [COLOR="Red"]HİÇ BİRŞEY HAYATINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT [/COLOR] ::pulp::

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler