Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

nmax bakım parçaları tavsiye ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Merhaba arkadaşlar. nmax im 9 bine geldi 6 bin bakımını yapmadım vakitsizlik ve nakitsizlikden.

şimdi bakım yapmalıyım

daha önce kullanıp da memnun kaldığınız fren balatası markası?

hangi marka yağ ?

hava filtresi değişmeli mi?

varyatör filtresi değişmeli mi?

buji değişmeli mi? varsa marka ismi ile yardımcı olursanız sevinirim

şimdiden teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Nmax 155'imin 6000km bakımını Mart 2018'de yaptırmıştım ve 158tl gibi bir fiyat ödemiştim yetkili servis de. Çok pahalı tutacağını sanmıyorum bugün götürsen bile. Bu yazdıklarından hiç biri değişmiyor. Sadece yağ, karter tapa pulu ve temizlik spreyi ücreti var. Kitabında zaten yazıyor bu yazdıklarının değişim zamanı ama en erken 12bin de buji var daha senin için. Ağır bakım 18bin de olan.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    aradım kardeşler yamahayı ve bir arıza durumunda incelemeye alınır dedi yani sen gel yaptır bi senden alacağımızı alalım garantilik durum olursa allem edip kullem edip bu sorunu sana yansıtırız çıkmazsa senden para kazanırız demeye çalıştı yani.

benim de balatalarım bitmiş durumda. arkayı orjinal önü ebc sipariş ettim putoline 10 40 scooter yağı sipariş ettim bakımını kendim yapacağım boşuna yamahaya para kaptırmaya gerek yok.

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    6000 bakımı için kardeşler yamaha kaç para dedi acaba

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı eyup58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 bakımı için kardeşler yamaha kaç para dedi acaba
    standart prosedür 240 tl. buna yağ, tapa pulu ve işcilik dahil sadece. geri kalan değişmesi gereken herşey uffff

çok pahalılar.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    Benim Nmax şu an 14.200km'de ve fren balataları hala kullanılabilir seviyede. Sen 9000km'de nasıl bitirdin. Nmax'ı hergün işe git gel günde en az 50km trafik de kullandım ben.

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    Alıntı Fatih kutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    standart prosedür 240 tl. buna yağ, tapa pulu ve işcilik dahil sadece. geri kalan değişmesi gereken herşey uffff

çok pahalılar.
    teşekkür ederim

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şuraya kullanım kılavuzu PDF şeklinde linkini bırakıp kaçayım
    işine yarayan alsın

https://ownersmanuals2.com/yamaha/nm...kilavuzu-57296
    hakaniko bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Nmax şu an 14.200km'de ve fren balataları hala kullanılabilir seviyede. Sen 9000km'de nasıl bitirdin. Nmax'ı hergün işe git gel günde en az 50km trafik de kullandım ben.
    hergün 8 km git gel baya trafik gaz fren gaz fren durum bu. normal.yolum uzun olsa frensiz hallederim ama istyanbul köprü rafiği sağlam fren istiyor. birde sinirden hergün sert kullanıp yavaşlamak gerekti,ğinde ani fren ihtiyacı çok oluyor

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bakımı kendiniz yaparsanız garanti dışı kalır demediler mi hayret.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    haberim var zaten bundan. 3 bin km geçmiştim bakım zamanını aslında hiç geçmedim 2 den sonra 3bin de yağ değiştirildi zaten 6 binde bi yağ değişiyor 3+6 9 bin km de zatem motorum. yemişim garantiyi keriz gibi servise para bayılmaktansa bakımını daha kaliteli malzemelerle kendim yaparım. kaldıki garantilik bi sorun olsa bile yapacaklarını sanmıyorum.

Motosikleti
    haberim var zaten bundan. 3 bin km geçmiştim bakım zamanını aslında hiç geçmedim 2 den sonra 3bin de yağ değiştirildi zaten 6 binde bi yağ değişiyor 3+6 9 bin km de zatem motorum. yemişim garantiyi keriz gibi servise para bayılmaktansa bakımını daha kaliteli malzemelerle kendim yaparım. kaldıki garantilik bi sorun olsa bile yapacaklarını sanmıyorum.
    Servisi boşver de nmax155 ten memnun musunuz? 250cc maxi scooterımı satıp bunu almayı kafaya koydum gibi. Gerçi biliyorum bir çok şeyden feragat edeceğim ama kendimce bir takım nedenler ağır basıyor. abs olması, yakıt tüketimi, şehir içi pratiklik, marka imajı ve 2. elin kuvvetli olması vs gibi.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    kesinlikle tavsiye ediyorum. her konuda. bu arada incelemeleri okuyorsundur muhtemelen içlerinde pcx ile kıyaslayanlar ve motorların birbirine çok yakın olduğunu kardeş olduklarını iddia eden birkaç ayarsız var. hiçbirini dinleme nmax pcx den fersah fersah kaliteli ve oturaklı bi motor. ikisini de süren adam kesinlikle elini vicdanına koyup da pcx le nmax i kıyaslayamaz. bunu neden anlattın şimdi dersen nmax e en yakın model pcx olarak görülüyor ama onunla bile arasında dağlar kadar fark var. imkanın olursa bir süre motoru denemeni tavsiye ederim ne demek istediğimi anlayacaksın.

Motosikleti
    kesinlikle tavsiye ediyorum. her konuda. bu arada incelemeleri okuyorsundur muhtemelen içlerinde pcx ile kıyaslayanlar ve motorların birbirine çok yakın olduğunu kardeş olduklarını iddia eden birkaç ayarsız var. hiçbirini dinleme nmax pcx den fersah fersah kaliteli ve oturaklı bi motor. ikisini de süren adam kesinlikle elini vicdanına koyup da pcx le nmax i kıyaslayamaz. bunu neden anlattın şimdi dersen nmax e en yakın model pcx olarak görülüyor ama onunla bile arasında dağlar kadar fark var. imkanın olursa bir süre motoru denemeni tavsiye ederim ne demek istediğimi anlayacaksın.
    Özellik olarak pcx in daha ucuz olması lazım nitekim aradaki farka abs alınıyor diye düşünüyordum ama son zamlardan sonra honda saçmaladı ve nmaxtan pahalı oldu. açıkçası bu fiyatlarla hala gidip pcx alanın aklına şaşarım. Bir nebze belki daha konforlu ama arka fren hala kampana ve abs yok. Yaza doğru düşünüyorum şu an elimdekini satmak çok zor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)