Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150cc Scooter, ilginç bir aktarma arızası.

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamın aleyküm arkadaşlar. Motosikletim Mondial 150 ZC, motorumun yaklaşık "3000 KİLOMETRE ÖNCE" ön varyatör arka varyatör kayış ne varsa değiştirdim. Şu iki gündür motor biyonik mobilet gibi kaldı. Daha 3000 kilometredeki varyatörlerde ne gibi bi arıza olabilir diye düşündüm ama yinede ikisine söktüm herşeyine kadar ayırdım gözle görülür birşey yok çalışmasında gözle görülür birşey yok. Adi 15TL'lik bir kayış takmıştım o haliyle 3000 kilometrede intihar etmiş. Gittim Bando marka kayış aldım taktım denedim. Biraz etkisi oldu ama motor hayla ilk kalkışı kavrayamıyor. motoru 5-6 bin devire vurunca anca kalkıyor yerinden. Ben 5 bin devirde 65km hızla giderdim. Tabi bu sizin aklınıza ilk olarak varyatör balatasını getirecek, balatalarımın durumu gayet iyi. Ön varyatörümün bilyaları gayet iyi. Motor kalkmıyor kalkış diye birşey yok yarım gazla anca kaldırıyor totosunu. İşte kalkarken şöyle çok az yürüdümü kalkması için verdiğim gazı daha yeni yiyor sanki arabada debriyajı yavaş çekiyormuşsun gibi bir anda hızlanmaya başlıyor. Sabit 20 ile giderken ani bir şekilde gaz verince motor sadece bağırıyor devir alıyor herhangi bir hızlanma felan olmuyor. Birde hafif titreme mevcut. Ne yaptım ettim hakkından gelemedim acaba varyatörün arkasındaki dişli kutusundamı bir noksanlık olabilir aydınlatırsanız bu anlattıklarıma göre minnettar kalırım teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Nc 750s dct
    Doğru varyatör tahrik bagası taktığınıza eminmisiniz ağır tahrik bagalarından olabilir yada ön varyatör hareket etmiyor olabilir.

Mondial için Mecidiyeköy'de Prestij Motor'da Suat ustayı önerebilirim.

bagaları değiştireli 3000 km oldu. benim sorunum yeni başladı. ön varyatörde gayet güzel kaydırıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler