Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CB650F gaz yemiyor kalkışta boğuluyor benzin bitiyor gibi oluyor yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    habili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba motorum bazen 1 ve 2.ci viteslerde giderken kalkış yaparken çoğunlukla düşük devirlerde gaz verdiğim halde gitmiyor motor devirlenmiyor benzin biter gibi öluyor bir kaç kere gaz verip çekince çözülüyor.Bu durum neyle alakalı olabilir.Bir arkadaşım benzin pompası gerekli basınçı vermiyordur onunla alakalı olabilir dedi böyle birşey mümkünmüdür.Yada farklı olarak nasıl bir sıkıntı oluşmuştur acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Merhabalar, Motor sogukken otomatikmen devri kesiyor beyin. Bahsettiğiniz durum bununla alakalı olabilir. Herhangi bir sıcaklık göstergesi bulunmadığından fark edememiş olabilirsiniz.

Motoru ilk çalıştırmada isitmadan hareket ederseniz boğulur gibi gaz kesecektir. Sicakken yapmaz zaten.

Bahsettiğiniz problem bunun dışında birşey ise bir arıza var demektir

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Soğuk veya sıcak fark etmiyor bunu bazen yaşıyorum her zaman değil fakat kafaya takılası bir sorun olmaya başladı sebebini bulamadım bir türlü.

Motosikleti
    XT660Z Tenere 2014 ve XRV750 Africa Twin 1998
    Garip bir durum aktarayım. Kendi karbüratörlü motorumda sizin sorununuz başıma gelmişti motor sürekli benzin bitmiş gibi güçten düşüp kendine gelmeye çalışıyordu artık aksırmak mı dersiniz tıksırmak mı dersiniz, 200km yol gitmem gerekirken hem de. Neyse giderken benzin hiç ummadığım anda bitti ve hemen yedek depoya aldım. Ancak 5 dk geçmeden (aynı gaz yememe ve tekleme sorunu devam etmekteyken) bir ilçeden geçmem gerekti ve kırmızı ışıkta durdum, bir de ne göreyim... Başımı ön tekere doğru eğdiğimde motor bloğunun altından yere simsiyah bir sıvı püskürüyordu.Tabi milisaniyelik anda dedim işte herşey buraya kadarmış, motor bloğu kesin çatladı o yere akan motor yağı ve şimdi motor da kitlenecek. Hemen elektriği kestim ve motor ışıkta en ön sırada olmasından faydalanarak motoru kenara çektim. Tabi ödüm kopuyor eğilip bakmaya motorun ne hale geldiğini görmeye Nefesimi tuttum ve herşeye hazırlıkla olarak başımı eğdim ne göreyim? Yere hiçbir sıvı damlamıyor ve garip olanı motor bloğunda kılcal çizik bile yok bu nasıl olabilir? O an beynimin takla atmasına aldırış etmeden açtım kontağı, bastım elektrik düğmesine; basar basmaz karbüratörün üstündeki bana doğru dönük olan tahliye borusundan adeta fışkırarak benzin akmaya başladı tabi hemen kapattım düğmeyi ve ne yapabilirim düşünmeye başladım. Neyse ki yanımda tornavida, alyan takımı, mini ingiliz anahtarı ve pense gibi bilimum hırdavat vardı ve karbüratörün şamandıra kapağını açtım açar açmaz şelale gibi benzin dökülmeye başladı. Şamandırada ve şamandıra iğnesinde bi sorun yoktu geri kapattım ve motor çalıştı hem de hiç benzin atmadı. O şekilde benzin aldım tekrardan ve korka korka önüme eğile eğile motoru sıkıştırmadan sakince eve gittim ve aradan 2 gün geçmeden aynı sorun oldu ve benzin boşaldı. Tabi ben de sorunu kendim çözebilirsem çözene kadar yine benzin akmasın (malum 6 tl) diye tahliyeye uygun boru taktım ve borunun ucu ana depoya çıkıyor. Arada yine düşük devirlerde tekliyor ve boruyu incelediğimde benzin açısından ıslak olduğunu farkettim yani yine sorun devam ediyor. En kısa zamanda tamirciye gideceğim, sizce bu neden olmuş olabilir?

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Yorumu detaylıca okudum makinam karburatörlü olsa böyle bir şey olma olasılığı vardır diyeceğim fakat makina enjeksiyonlu :D ve daha bi kazası hasarı yok 19 bin km de sorunu daha tespit edemedik benzin atıyor desem az yakıyor normal düzeylerde ölçümler farklı bir sorun olduğu aşikar yarın benzin pompasının basıncını ölçeceğim enjektörlere baktırıcağım ve en son olarakta ateşleme sistemini kontrol ettiriceğim.Sorun sadece 100 gaz verişimden sadece 1 inde yapıyor oran çok düşük fakat gerçekleştiği sırada hem tehlikeli oluyor hemde moral bozuyor.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Depo kapağından içeri hava alamıyor olabilir. Bu 1 ihtimaldir. Diğeri ise bujilerin birinde sorun olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    hocam yanlış anlama inşaallah yanılıyorumdur ama epey sıkıntı yaşadın sen bu motorda. Bizde aldık 2016 25 binde 650f tık demedi, iyice bi araştır km düşürme veya motorda oynama felan olabilirmi acaba..

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Yakıt filtresi, yakıt pompası.Bunları sorasıyla kontrol et..

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Motorun mekanik ile oynanmamıs ustamın dediğine göre enjektör temizliği yapılıcak benzin pompasının üzerindeki filitre deişicek ve üzerine senkron ayarı yapılıcak bu olaylar olduktan sonra sorun çözülücektir dedi.Haftaya gidip yaptırıcağım bakalım sonuc ne olucak ve merak ettim en önemli husus makina sesli titreşimli çalışıyor herkes kronik yazmıs fakat garibime giden kısım motor rolantide vuruntulu gibi çalışıyor inceden sanki yataklar vuruyor gibi ama hangi ustaya göstersem sıkıntı yok normal dedi motoru yandan dinleyince gelmiyor üstüne oturup tam sürücem 2-3 bin devir aralıgında özellikle bir lık lık lık diye çalışma sesi var devir yükselince ses kayboluyor stabil oluyor ve bu devir aralıklarında motor biraz gitmekle gitmemek arasında bi gidişi var illa devir yükseltmek istiyor rahat gidebilmek için buda enjektörlerle alakalı dedi ustam bursa veya balıkkesir bandırmada test etmek için bi 650 f bulsam karşılaştırma yapıcam fakat hala bulamadım içimin rahatlaması için benmi takıntı yapıyorum yoksa normalmi emin değilim

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    Arkadaşlar enjektörler temizlenince sorun çözüldü.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Ne kadar ücretle temizlediler?

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    350 tl 150 enjektör temizliği 200 de işçilik aldı tabi bu fiyatlar değişebilir kendi ustamda yaptırıyorum ben .Şuan sorunsuz oldu makina performans kaybı yaşayanlara öneririm.

Motosikleti
    XT660Z Tenere 2014 ve XRV750 Africa Twin 1998
    Yanlışım varsa düzeltin lütfen enjektör temizliği zaten işçilik ile yapılan bişey değil midir +200 TL neyin nesi işçiliğin işçiliği mi alınıyor

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    enjektörler tamircide temizlenmiyor ayrıyetten enjektör temizleyen yerlervar daha detaylı sadece bu işi yaban yerler orda temizletildi işçilik kısmı usta aldı üzerine senkron ayarı yapıldı ve genel bakım yapıldı motorun ufak tefe iyileştirmeler o 200 tl bu işlemler içindi.Yapıtırıcak kişilere enjektör temizleyen yerlerde yapmalarını öneririm kimileri sadece depoya bi sıvı atıp temizlendiğini söylüyor fakat araştırdım işin aslı öyle değil temizliyor fakat yıpratıyorda ömrünü kısaltıyor enjeksiyon sisteminin ve bu kısımlar pahalıdır 3 kuruş uygun olsun diye 3 milyarlık olmayın.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı habili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjektörler tamircide temizlenmiyor ayrıyetten enjektör temizleyen yerlervar daha detaylı sadece bu işi yaban yerler orda temizletildi işçilik kısmı usta aldı üzerine senkron ayarı yapıldı ve genel bakım yapıldı motorun ufak tefe iyileştirmeler o 200 tl bu işlemler içindi.Yapıtırıcak kişilere enjektör temizleyen yerlerde yapmalarını öneririm kimileri sadece depoya bi sıvı atıp temizlendiğini söylüyor fakat araştırdım işin aslı öyle değil temizliyor fakat yıpratıyorda ömrünü kısaltıyor enjeksiyon sisteminin ve bu kısımlar pahalıdır 3 kuruş uygun olsun diye 3 milyarlık olmayın.
    Hocam bişey soracağım...cb650'nin km nekadar? böyle bir sorun bu modelde ilk defa duydum, bende de 2011 cb600f Hornet var 40k'da çok şükür şu ana kadar böyle sorun olmadı, sıfır sıkıntı.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    motor şuan 19.500 km de fakat km ile bir etkisi yok dedi ustam kullanılan benzin ile etkili dedi benden önceki sahibi çok kalitesiz kirli benzin kullanmış olabilir.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Bu bahsetiğin kesinti genelde depo hava hortumu dan olur altan camur dolar ve genelde yağaşlı havalarda daha sık yapar gaz kesme olayinı.
    Enjektör kirli olunca bazen deil her zaman kesintili calışır.
    Benimde başıma geldi ve depo hava hortumumunu temizleyince düzeldi k8 sizin makina daha 20 binde o enjektör tıkanması için benzin deil yanık yağa kullanmak getekir ki kurum tutsun.
    En basidinden çıkan bujiye baksaydınız belli olurdu kurumdan..

Aynı sorunu bende yaşıyorum cb650f im var arızasını hiç bir türlü bulamadılar rica etsem bana ulaşabilirmisiniz hangi ustada yaptırdığınızı öğrenmek istiyorum 543 280 6318

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Arkadaşlar aynı sorunu şuan ben yaşıyorum ve hiç bir tamirci bulamadı hangi tamirciye yaptırdıysanız bana ulaşabilirmisiniz lütfen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler