Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çalınan motorumu buldum fakat çalışmıyor! Help!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal Raptor 250/Mondial 151RS
    Arkadaşlar merhaba.
    Geçen hafta Mondial 151rs scooterim kapının önünden çalındı ertesi akşam sokağın aşağısında buldum kaporta aksamını kırıp kontak kablolarına ulaşmışlar sökmüşler kesmişler vs. Direksiyon kilitini de zorlayıp kilit mil yuvasını açtırmışlar.

Yeni kontak aldım fişli 4 uçlu
    "KIRMIZI / YEŞİL / SİYAH / SİYAHBEYAZ" renklerinde

Motorun altından gelen anahattında'da 4 adet aynı renklerde uçları açık kablolar var
    (siyah kesilmiş , siyahbeyaz dişi yuvarlak fişli , kırmızı ve yeşil ise dişi düz fişli.)

renkleri eşitleyip bağladım far sinyal marş hiçbir elektirik yok. Renklerde hata yapıyor olabilir miyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Kırmizi kabloda kontaksiz elektrik olmasi lazim diye hatırliyorum elektrik geliyormu bak once

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Aküsü duruyor mu ?

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kırmızıda direk elektirik var. Önce bi kontrol kalemi bulup orayı deneyerek başlayabilirsin. Elektiriğin gelip gelmediğine bakarsın.

Siyah kablo kontak açıldığında gelen elektirik. Kırmızıyı bağladıktan sonra kontağı açıp siyahı kontrol et. Elektirik gelip gelmediğine bak.

Yeşil şase.

Siyah beyaz ise söndürme ucu. Siyah beyaz kablo şaseye değdiğinde motor stop eder. Buji ateşlemez.

Kontrol lambası yoksada bi tane ampülün artı ucunu kırmızıya bağlayıp eksi ucunu yeşile bağlayıp dene. Yada şaseye değdir kabloyu.

Senin sorunun bence kontakta değil. Elektirik gelmiyor olabilir kontağa. Akü tamamen boşalmış olabilir.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    sigortaları kontrol ettiniz mi? kabloları kestiklerinde sigorta atmış olabilir... elektrik bu yüzden yoktur.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Eğerki kontakla oynadılarsa sigortayı da attırmış olabilirler onu kontrol etmekte fayda var geçmiş olsun

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Benzin var mı benzin. Depoda benzinde olmayabilir.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Motoru bulduğuna şükredip bence bir tamirciye götür ve 50 TL ye hallet bu işi.. Neden kendin yapmaya çalışıyorsun anlayamadım ? Üzerinde epey uğraştıklarına göre senin gözden kaçıracağınutlaka bir nokta olacaktır..

Motosikleti
    Regal Raptor 250/Mondial 151RS
    Depoyu benzin filitresini söküp aşağıdan yukarı basarak doldurmuş. Neyse ki depoya ulaşmak için seleyi kırmamış.

Akü 2 gündür şarjda idi , sigorta patlamıştı doğru onu da ince telle temas sağladım.

Kontak kablolarına elektrik geliyor siyah hariç kırmızı,yeşil,siyahbeyaz uçlar ampülü yakıyor

Daha önce scooteri çok defa söküp taktım değişmeyeni değişen parçasından azdır herhalde kaportayı elden geçirdim boyadım bu temizlikte başka bir mondial sanırım yoktur

Tamircilere ne zaman götürsem en az 3 vidası eksik geliyor kapaklar takılmamış kablolar hortumlar dışarıda vs.

Kontak bağlantısı nasıldı hatırlamıyorum ama arada başka parçaların olup olmadığından şüpeliyim çünkü :

"Motorun altından gelen anahattında'da 4 adet aynı renklerde uçları açık kablolar var
    (siyah kesilmiş , siyahbeyaz dişi yuvarlak fişli , kırmızı ve yeşil ise dişi düz fişli.) "

Bu uçlarda dişi fişlerin ne işi var çözemedim. Kablolar kesilmiş olsaydı uçları açıkta olurdu

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Arkadaşlar Belkı ARKADAŞA YARDIMCI OLMAYA CALISILIYOR Fakat Sıtelere HERKESLER GIRIYOR,
    O Sebepten DÜZ KONTAK bılgılerını yazmasanız daha ıyı olur,

ACEMI HIRSIZIN BIRI GORUR ve sayenızde Motor çalar ve motor sahıbı olur,,,

En yakın mOTORcuya götür,,,
    babaçi bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)