Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Buji yuvası sorunu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetGHOST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MG
    Merhabalar Mondial drift motorum var bujisini degistirdim ngk buji aldım taktım çalışması falan herşey normal buraya kadar sorun yok yagmur yağdığı sırada motorumu çalıştırdım biyere gitmem icab etti bujinin oldugu kısım etrafindaki oyuk kisma su gelmis malum yagmurdan motoru çalıştırdım bujinin tam dib kısmı hava kaçıyor sanki patlak lasik gibi çalışırken suyu baloncuk baloncuk yaptiriyor tekrar soktum bujiyi yatagini falan guzel bezle temizledim motor soguk iken taktim tekrar diş atma yatakda bozulma falan yok gayet yerine güzel yerlesiyor sıkıyor bu sorun normalmidir yoksa anormalmi sorunmu var yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    1- kitapçıkta belirtilen buji mı ?
    2- bujiyi yeterince sıktın mı ?
    3- aldığın buji sahte ngk olabilir mi ?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    büyük ihtimal buji yuvasından kompresyonu bir miktar kaçırıyor. bujinin %100 olarak motorunuza uyumlu olduğundan emin misiniz?

Motosikleti
    Mondial 150MG
    Mondial servisinden aldım eskiyi söktüm yenisini taktım uyumludur diye tahmin ediyorum bu sorunu nasıl çözebilirim bana zararları nedir.bu hali ile..

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Bujinin hava kaçırması söz konusu olamaz. Motor çalışmaz. Motor çalışıyorsa sorun yoktur.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır

Bujinin alt kısmında şekildeki gibi conta görevi gören bi metal halka olur. Düşmüş olmasın sizde ?

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.ergurmotor.com.tr/cr8e-ng...-2941-21-B.jpgBujinin alt kısmında şekildeki gibi conta görevi gören bi metal halka olur. Düşmüş olmasın sizde ?
    o pul oradan dişleri geçip kendi başına çıkma ihtimali yok. Ancak penseyle çevire çevire çıkarabilirsin. Pul olmasa bile silindir kapağı yalama değilse buji tam sıkar. Silindir kapağı yalama olsa bile motor kompresör kaçırmayıp normal çalışmaya devam edebilir. Arkadaş bujiyi kendi değiştirdiği için kuruntu yapıyor. Ordan hava kaçıran motor çalışmaz.

Motosikleti
    Mondial 150MG
    Pul duruyor kuruntu yapıyor diyorsunuz tamam size öyle gelebilir ilk defa buji degistirmiyorum yıllardır motor kullanıyorum ilk defa başıma geldi video çekip yukleyecegim kendinizde görün motorun çalışmada sorun yok fakat sabah işe giderkende denedim yine ayni su koyuyorum dip kısmına baloncuklar oluşuyor buji tam sıkıyor yalama olacak bi durum söz konusu değil bi zararı olmaz ise öylece kullanacağım zararı varsa en yakin servise müracat

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı mehmetGHOST adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pul duruyor kuruntu yapıyor diyorsunuz tamam size öyle gelebilir ilk defa buji degistirmiyorum yıllardır motor kullanıyorum ilk defa başıma geldi video çekip yukleyecegim kendinizde görün motorun çalışmada sorun yok fakat sabah işe giderkende denedim yine ayni su koyuyorum dip kısmına baloncuklar oluşuyor buji tam sıkıyor yalama olacak bi durum söz konusu değil bi zararı olmaz ise öylece kullanacağım zararı varsa en yakin servise müracat
    yıllardır buji yuvasına su doldurup kabarcık testi mi yapıyorsun ? :D çalışan motora zorla arıza bulup servise para bayılmaya meraklıysan git.

Motosikleti
    Mondial 150MG
    Evet yapıyorum.Problem çıkarırımi bu şekilde arkadaşlar

Motosikleti
    xv250
    evet bazı bujiler hava kaçırabiliyor başıma gelmişti ama bu motordaki yagın hava filtresie gitmesine sebebiyet verebilir de

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)