Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boğulma Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, go kart buggy karışımı bir araç yapıyoruz.Elimizde 150 cc Kuba Atv motoru var fakat bir sorunumuz var bu yüzden sizden yardım istiyorum.Motoru ilk çalıştırdığımızda sorunsuz çalışıyor.Bir kaç kere aç kapadan sonra biraz ısındıktan sonra motor boğuluyor.Karbüratör boğazına 1 parmak yüksekliğinde benzin doluyor.Egzostan benzin atmaya başlıyor ve çalışmıyor.Depoyu söküyorum içindeki benzinle marş basıyorum fazla benzini attıktan sonra çalışıyor yine sorunsuz ama devamında depoyu takınca yine bir kaç marştan sonra aynı şeyi yapıyor.Bu arada çalışırkende çok zengin çalıştığını fark ettim.Karbüratörü sıfırıyla değiştim, buji değişti, benzin musluğu değişti sorun çözülmedi.Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir.Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 100 SFC SNAPPY X
    Karburatör şamandirasinin ayarini dusurun kesinlikle ondan oluyor baska biyerde aramayin sorunu.Benzin karburatore dolunca şamandira yukari kalkar ve benzin kullanildikca acilip karburatoru doldurur sizin samandira ayari bozuk oldugindan karburator doluyor var sonrasinda taşıp pistona akiyor buda bogulmaya sebep oluyor daha sonra buji ıslanip atesleyemiyor.

Alıntı ahmet.58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karburatör şamandirasinin ayarini dusurun kesinlikle ondan oluyor baska biyerde aramayin sorunu.Benzin karburatore dolunca şamandira yukari kalkar ve benzin kullanildikca acilip karburatoru doldurur sizin samandira ayari bozuk oldugindan karburator doluyor var sonrasinda taşıp pistona akiyor buda bogulmaya sebep oluyor daha sonra buji ıslanip atesleyemiyor.
    Karbüratörü sıfırıyla değiştim sorun yine devam ediyor.Karbüratör çözüm olmadı.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Karbüratör dik konumda mı? Başıma geldi benzer durum. Motoru yan ayağa kaldırınca karbüratör şamandırası kapatmıyordu.

Dediğin sorun karbüratör şamandırasından.

KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Kesinlikle katılıyorum sorun karbüratör şamandırasından.Arkadaşın motorda depoyu kapatıyorduk biraz ilerledikten sonra tekrar açıyorduk falan uğraştırdı bi süre[COLOR="Silver"]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)