Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt 07 Gaz Tepkisi Gecikmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir süredir aklıma takılan bir konu, eminim nedenini bilen birileri vardır. Özellikle ani gaz açtığım zaman, gaz kolunu çevirmemle motorun verdiği tepkime arasında bazen yarım saniye civarında bir fark oluşuyor. İki silindirin azizliği mi? Yoksa gayet mekanik sebeplerle mi bu gecikme oluşuyor?

Cevaplar için teşekkürler

Bahsettiğim motor 2017 Mart çıkışlı mt 07.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok buyuk ihtimal debriyajin kaciriyor babam. Yag ne koydun? (bahsettigin seyi gaz actiginda devrin artip, motorun bagirip hizin es zamanli artmamasi olarak degerlendirdigimden soruyorum)

Yok motor bağıracak kadar süre geçmiyor. Gaz kolunu çevirdin yarım saniye sonra motor ileri atılıyor. Acaba lastik patinaja mı düşünüyor anlık. Lastikler de battlax malum zincirle ilgili de olabilir sanki. Debriyaj kaçırmak için çok genç yahu kızım ki vites geçişleri de şıkır şıkır

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok motor bağıracak kadar süre geçmiyor. Gaz kolunu çevirdin yarım saniye sonra motor ileri atılıyor. Acaba lastik patinaja mı düşünüyor anlık. Lastikler de battlax malum zincirle ilgili de olabilir sanki. Debriyaj kaçırmak için çok genç yahu kızım ki vites geçişleri de şıkır şıkır
    Arka tekerin sarip sarmadigini anlamiyor musun ben uyanamadim ki. Zincirden olmaz oyle seyler de. Kafalari iyice karistirdin

Yarım saniye söz konusu olunca tekeri anlamam zor yoksa teker sardığında anlıyorum tabi ben genel olarak bilinen bir şeydir belki diye sorayım dedim

Videolarıma bakayım eğer anlaşılabilir gibiyse video koyayım buraya.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)