Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ebc mi Newfren mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Merhabalar dostlar,motorumun debriyaj balatalarını değiştirmek istiyorum.Bu iki marka arasında karar veremedim,yardımcı olursanız çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bilmiyorum bro bilen birininde çıkıcağını hiç sanmıyorum, bence ucuz olanı al

2 markada iyi diye biliyorum , asl'olan sizin motorun debriyaj balatası hangi maddeden mamül , buna göre yağ tipi dahi etkendir , fiber vesair gibi birden çok madde ile imal edildiklerini biliyorum , dolayısı ile orjinalden şaşmayın , değilsede aslına uygun olanı seçin.

Ek : Değişmişken sac'larıda yenileyin derim.

Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Cevap için teşekkür ederim.Motorum vulcan 800 . açıkçası hangi malzemeden olduğu hakkında bir bilgim yok,malesef

Consigliere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    L7 GSX-R 750+13' ZX-6R+14' HP4+15' Diavel Carbon
    muhtelif bir kaç ebc ekipmanları kullandım,nispeten memnun kaldım diyebilirim bilakis organik fren balataları..

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    EBC gibi bir dev varken Newfren, Brenta gibi kalite bazında düşük ürünleri tercih etmek mantıklı değil.

Ben de EBC kullanıyorum. Cruiser için organik balataları tercih ediniz. Kilerci Motorlu Araçlar (KMA) distribütörüdür. Oraya uğrayıp motosikletiniz model ve üretim yılını verirseniz ellerindeki broşürlerden size uygun balataları bulup vereceklerdir.

Daha iyi fren performansı almak için sinterli tercih etmeyiniz, zira bu tip balatalar yüksek aşındırma oranına sahiptir ve ciddi süratlerde seyreden makineler için daha uygundur.
    M.balibey bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EBC gibi bir dev varken Newfren, Brenta gibi kalite bazında düşük ürünleri tercih etmek mantıklı değil.

Ben de EBC kullanıyorum. Cruiser için organik balataları tercih ediniz. Kilerci Motorlu Araçlar (KMA) distribütörüdür. Oraya uğrayıp motosikletiniz model ve üretim yılını verirseniz ellerindeki broşürlerden size uygun balataları bulup vereceklerdir.

Daha iyi fren performansı almak için sinterli tercih etmeyiniz, zira bu tip balatalar yüksek aşındırma oranına sahiptir ve ciddi süratlerde seyreden makineler için daha uygundur.
    Yorumunuzdan sonra sanırım düşünmeden ebc alacağım.Ck serisi organik ve fiyat olarak uygun.Sizce saçları değiştirmeli miyim? Son olarak yaylar değişecek,ölçüleri servis limitinin 0.1 mm altındayı.Çok teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı ergunerbaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumunuzdan sonra sanırım düşünmeden ebc alacağım.Ck serisi organik ve fiyat olarak uygun.Sizce saçları değiştirmeli miyim? Son olarak yaylar değişecek,ölçüleri servis limitinin 0.1 mm altındayı.Çok teşekkürler
    Sacları değiştirmek için çok geçerli bir sebebiniz olması lazım. Gerek olmaz. Yayları orijinal almanızı tavsiye ederim. 0,1 mm kesinlikle çok düşük bir miktar ama motosikletinizin marka/modeline bakınca en az 10-12 yaşlarında olduğunu düşünüyorum. Zamana bağlı olarak özelliklerini yitirmiş olabilirler.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız konu "Debriyaj" balatası üzerine , sac'larda fren sac'ı değil , debriyaj sac'ları , yaylar hakeza debriyaj fren değil , sanki konuyu "Fren" ağırlıklı yormuşsunuz gibi algıladım .

Servis limitinin altına düşmüş ise değiştirin derim.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Abi italyandan her zaman için uzak dur derim. Japon, Amerikan, İngiliz, Alman tamam ama İtalyan ve fransiz... Bilemiyorum Altan bilemiyorum
    😀

Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Yanlış anlaşılma olmasın, debriyaj

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi italyandan her zaman için uzak dur derim. Japon, Amerikan, İngiliz, Alman tamam ama İtalyan ve fransiz... Bilemiyorum Altan bilemiyorum
    ��
    Brembo da italyan

bu arada ebc iyi diyebiliyorum

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Brembo da italyan

bu arada ebc iyi diyebiliyorum
    İstisnalar var tabi

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Ebc kalitelidir. Kesinlikle EBC tercih edin. Debriyaj balatasında CK serisi, fren balatasında Double H(HH) serisini tercih edin.

Newfren falan iş görmez.

Sac ve yayları da değiştirmenizi tavsiye ederim. Değiştirmezseniz en azından sacları zımparalayın.

Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebc kalitelidir. Kesinlikle EBC tercih edin. Debriyaj balatasında CK serisi, fren balatasında Double H(HH) serisini tercih edin.

Newfren falan iş görmez.

Sac ve yayları da değiştirmenizi tavsiye ederim. Değiştirmezseniz en azından sacları zımparalayın.
    Öncelikle ilginize teşekkür ederim..Yaylar sınmış zaten onlarıda ebc marka ile değiştireceğim.Fakat saçları zımparalamak yüzey kalitesini bozup,aynı zamanda yeni debriyaja da zarar vermez mi? Daha önce duymamıştım böyle bir işlemi.Teşekkürler

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Newfren ve Brenta marka balatalar da gayet kalitelidir ve iş görürler.

Ebc'yi tavsiye eden arkadaşlar diğer markaları kötülüyorlar, adeta çöp diye bahsediyorlar. Tamam Ebc iyidir ama diğer markalardan çöp diye bahsetmek ne kadar doğrudur, tartışılır.
    “Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok.”

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız konu "Debriyaj" balatası üzerine , sac'larda fren sac'ı değil , debriyaj sac'ları , yaylar hakeza debriyaj fren değil , sanki konuyu "Fren" ağırlıklı yormuşsunuz gibi algıladım .

Servis limitinin altına düşmüş ise değiştirin derim.
    Balata kısmını fren balatası olarak algılamışım. Benim hatam. Tabii ki yine EBC debriyaj balatalarını tercih etmek yanlış bir karar olmayacaktır.

Alıntı vişneçürüğü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Newfren ve Brenta marka balatalar da gayet kalitelidir ve iş görürler.

Ebc'yi tavsiye eden arkadaşlar diğer markaları kötülüyorlar, adeta çöp diye bahsediyorlar. Tamam Ebc iyidir ama diğer markalardan çöp diye bahsetmek ne kadar doğrudur, tartışılır.
    Kimse çöp demedi zaten. EBC daha iyi dendi. Aynı motosiklette hem Brenta hem EBC kullanmış olmam da bu yorumu etkiledi. Fiyatlar arasında çok uçurum olmadığından EBC daha tercih edilir yönde olmalı. B

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)