Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hava filtresinden yag

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba. Bende 2016 model Mondial vulture var. Motor 2500kmde. Motorumun söyle bir sorunu var motoru biraz sikistirdigimda hava filtresine yag atıyor. Servise goturdum 900ml yav konulmali 1lt fazla geliyor dedi. Dedigini uygulayip tekrar sikistirdim yine ayni hatta hava filtresini soktum denedim yine aynı. Bunun sebebi nedir sizce ? Yardimci olursaniz cok mutlu olurum. Simdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    fazla yağ koymuşsun sebebi bu. Komple boşalt yağı iyce süzülsün. Tam boşalttıktan sonra birazda vitesteyken marşa bas( kontak kapalıyken ayak marşına bas) . Sonra kaç ml yağ koyulması gerekiyosa koy. İçinde muhtemelen 100-200ml arası boşalmayan yağın üzerine 1 lt yağ ekliyosun.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Hava filtresinin yerini bilmiyorum fakat yağ yanma odasından mı Hava filtresine gidiyor?Fazla yağ konulan motor, yağı ya contadan ya kecelerden patlatarak, yada segman arasından yüksek basinctan dolayı yanma odasına kaçırarak, kaçırdığı yağı duman eşliğinde yakarak dışarı atar.

Hava filtresine yerleşim yerinden dolayı sızıntı oluyor sanırım..

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Bunu denicem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Alıntı vacco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Bende 2016 model Mondial vulture var. Motor 2500kmde. Motorumun söyle bir sorunu var motoru biraz sikistirdigimda hava filtresine yag atıyor. Servise goturdum 900ml yav konulmali 1lt fazla geliyor dedi. Dedigini uygulayip tekrar sikistirdim yine ayni hatta hava filtresini soktum denedim yine aynı. Bunun sebebi nedir sizce ? Yardimci olursaniz cok mutlu olurum. Simdiden teşekkürler.
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla yağ koymuşsun sebebi bu. Komple boşalt yağı iyce süzülsün. Tam boşalttıktan sonra birazda vitesteyken marşa bas( kontak kapalıyken ayak marşına bas) . Sonra kaç ml yağ koyulması gerekiyosa koy. İçinde muhtemelen 100-200ml arası boşalmayan yağın üzerine 1 lt yağ ekliyosun.
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresinin yerini bilmiyorum fakat yağ yanma odasından mı Hava filtresine gidiyor?Fazla yağ konulan motor, yağı ya contadan ya kecelerden patlatarak, yada segman arasından yüksek basinctan dolayı yanma odasına kaçırarak, kaçırdığı yağı duman eşliğinde yakarak dışarı atar.

Hava filtresine yerleşim yerinden dolayı sızıntı oluyor sanırım..
    Hayir şanzıman kismindan geliyor. Karburatore giden kisimdan değil şanzımanin hava filtresine baglanan kismindan. Egzostan herhangi bir yag yakma belirtisi yok duman atmiyor.

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Benim bildiğim ise motoru çok sıkıştırırsan hava filtresi bölümüne yağ gider. Hatta giden yağı bir yerde biriktirsin diye ufacık bir bölme olur

Alıntı Lengeli Fötr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim ise motoru çok sıkıştırırsan hava filtresi bölümüne yağ gider. Hatta giden yağı bir yerde biriktirsin diye ufacık bir bölme olur
    Ama gelen yag oylr böyle değil 300ml yi geçiyo. Sadece sıkıstirdigimda. Yalniz sıkıştırdigim zaman bazen tutup bırakıyor motor kendini acaba o siradami atıyor hava filtresine

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Karter havalanırması hava flitre odasına bağlıdır. Yağ fazla ise veya çok sıkıştırırsan oradan atar. Yani contadan keçende kaçan yağ falan yok . Normal bir durumdur. Ancak uzun sürmemeli. Fazla yağı boşalt ve motoru çok sıkıştırma.

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karter havalanırması hava flitre odasına bağlıdır. Yağ fazla ise veya çok sıkıştırırsan oradan atar. Yani contadan keçende kaçan yağ falan yok . Normal bir durumdur. Ancak uzun sürmemeli. Fazla yağı boşalt ve motoru çok sıkıştırma.
    Cevabınız icin teşekkür ederim. Hava filtresi takiliyken sanki depodan hortumla benzin ceker gibi yagin 400ml civarinda yag atmisti hava filtresine anlam veremedim. Daha onceki motorumu ne kadar sıkıştırsamda böyle birsey yapmiyodu.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Benim anlamadığım sen hava filtresine sızan yağı temizledikten sonra aynı miktarda tekrarmi doluyor zaten 1 lt yağ alan motor her seferinde 300 400 ml yağı nereden atacak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)