Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[!] 125lik Scooter Motoru temizliği Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedatpecinka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selam dostlar,elimde şöyle bi 125lik scooter motoru var,başına ne geldiğini sormayın yağmur çamur görmüş uzun süre de depoda yatmış,dışı gördüğünüz üzere baya çamurlu ve pis duruyor.Tekrar topluyorum yavaş yavaş ama bu dış yüzeyini neyle nasıl temizleyebilirim? özellikle kafa kısmının petekleri baya sıkıntılı,barlanmış dirayetli toz kalıbı var,tel fırça girmek istemiyorum çizip zarar verir diye,etkili bi temizlik spreyi vs varmıdır? kirini pasını akıtacak?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    bir kaç kutu WD40 ile girişebilirsin de başına büyük iş almışsın gibi geliyor bana. Tamirci falansan zaten buraya sormana gerek yoktu.

tamirci değilim ama başıma ne iş aldığımın da farkındayım,söke taka kendi arızamı giderir düzeye geldim,gördüğün motoru parçalayıp geri birleştirip ayar verme olayları elimden geliyor "tamirci" likten kastın buysa eğer :} hem ne kadar biliyorsan da bir bilene danış demişler :} wd40 önerisi için teşekkürler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer tüm contaları değiştireceksen benzin ile girişebilirsin bence.
    Çokta kirli durmuyor pastan ziyade yağlı yüzeyin toz biriktirmesi gibi gözüküyor resimlerden.
    sedatpecinka bunu beğendi.

aynen toz,yağmur yağınca çamur olmuş,yağ ile birleşince de katman haline gelmiş,wd40 gibi bişey var sıktım çözmedi,benzin biraz daha iyi çözdü,ace veya diğer temizlik ürünleriyle girişsem mi diyorum?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    fren hidrolik yağını kaçık fırça ile çitiler gibi sür , bir kaç saat dursun sonra tazyikli su ile durula değil pasını eski boyasını bile söker atar , hidrolik yağı gözlerinize veya başka bir aracın boyasına sıçramasın dikkat !

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ver kumlamacıya 0 gibi yapar geri verir zaten contalarda değişecekmiş mis gibi olur

Biraz maket bıçağı ile kazıdım,sonra yağ-çöz varmış evde,temizlik ürünü,sıktım,biraz bekleyip tel fırça ile giriştim,sonuç bu. Kabasını aldım burdan sonrası ince işçilik.Diş macunu ve diş fırçası ile ince temizliğe gireyim diyorum.

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Fren balata sprayı kullanabilirsin ama ben mazot veya benzin tercih ederdim güzel temizler

aynen balata spreyi ve fırça yardımıyla benzin de yedirdim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)