Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurtdışından Grenaj Alımı konusunda..

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhabalar motoruma yurtdışından grenaj getirtmek istiyorum satın alacağım siteler arasında fairingmaster,Ebay,Aliexpress bulunuyor ama şuanda %80 ihtimal Aliexpressten alıcam fakat gümrükte yaşayacağım sıkıntılar hakkında sizden bi bilgi istiyorum birkaç arkadaş ile görüştüm birisinin bana söylediği şey ben aldım sorunsuz geldi gümrük vergisinide kargo şirketi vasıtası ile alıyorlar gümrükte takılma diye bi problem olmadı dedi diğer ise ptt den bi tebligat göndererek ürününün gümrükte takıldığını vergisini ödeyip gümrükten alması gerektiğini söyledi benim kafama takılan 2 soru var
    1-Aldığım grenaj gümrükte takılıp benim vergisini ödeyip gidip ordan almam mı gerek yoksa ürün bana gelip vergiyi kapıda mı alıyorlar?
    2-Gümrük vergisi 800-900 tl lik ürün için ne kadar tutar
    bu konuda bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı zoorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhabalar motoruma yurtdışından grenaj getirtmek istiyorum satın alacağım siteler arasında fairingmaster,Ebay,Aliexpress bulunuyor ama şuanda %80 ihtimal Aliexpressten alıcam fakat gümrükte yaşayacağım sıkıntılar hakkında sizden bi bilgi istiyorum birkaç arkadaş ile görüştüm birisinin bana söylediği şey ben aldım sorunsuz geldi gümrük vergisinide kargo şirketi vasıtası ile alıyorlar gümrükte takılma diye bi problem olmadı dedi diğer ise ptt den bi tebligat göndererek ürününün gümrükte takıldığını vergisini ödeyip gümrükten alması gerektiğini söyledi benim kafama takılan 2 soru var
    1-Aldığım grenaj gümrükte takılıp benim vergisini ödeyip gidip ordan almam mı gerek yoksa ürün bana gelip vergiyi kapıda mı alıyorlar?
    2-Gümrük vergisi 800-900 tl lik ürün için ne kadar tutar
    bu konuda bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum..
    Ürün Avrupa birliği içinde olan ülkelerden geliyorsa %18, onun dışında ülkelerden geliyorsa %20'dir. Hesabını siz yapın.

Ürünün kapıma gelip gümrük kontrol ücretini(3tl mi ne öyle birşey) ödeyip aldığım da oldu. Direkt posta dağıtımın gümrük merkezine ürünü satın aldığımı, ne kadara satın alığımın site çıktısını, kredi kartı ekstre kısmı çıktısıyla falan gidip vergisini ödeyip aldığım da oldu, aynı ürünü hiç gümrük vermeden aldığım da oldu(kask kamerası vs).
    Her halukarda gümrüklü fiyatına göre planınızı yapın, gümrük ödemesiz gelirse ne güzel, gümrük ödemeli olursa gider öder alırsınız.

"...gümrük vergisinide kargo şirketi vasıtası ile alıyorlar .." olayı diye birşey yok aliexpresste. Gönderi metodu olarak FedEx falan seçerseniz(hızlı gelsin vs diye) kesin gümrüğe girer ve vergisini ödersiniz. Onun dışında zaten ChinaPost(ve benzeri, oranın Ptt'si) + PTT ile geliyor ürün. Onda da gümrüğe girip girmemesi ürünün boyutuna,ağırlığına, adamların keyfine bakıyor. Yoğun zamanları seçerseniz(bayram öncesi, kara cuma vs gibi alışverişin yoğun olduğu zamanlar) gümrüksiüz geçmesi şansı daha fazla oluyor.

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba bildiklerimi aktarayım ;

Fairingmaster.dan almanızı şiddetle tavsiye ederim. İyi kalitede yapıyorlar. ancak ödeme yöntemleri biraz sıkıntılı. Ya korsan paypal hesabıyla ya da western unio yöntemiyle ödeme alıyorlar.

Rica ederseniz ürün bedelini düşük gösterirler, sizde o bedel üzerinden vergi ödersiniz, PTT ile ayağınıza kadar gelir ve vergisini öder teslim alırsınız. Size tavsiyem ürün bedelini 80 dolar falan göstertmeniz.

iyi alışverişler.

Alıntı zoorba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1
    getirttiniz mi?

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2
    peki istesek set paketlerini ayrı ayrı gönderseler 3-4 e bölseler olmaz mı

Alıntı D e m i r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3
    mrb şuan fairing master aliexpressden daha ucuz, eskidende mi böyleydi bilmiyorum ama acaba hala ucuz olan pahalı olandan iyimidir ki, çünkü bende fairingmaster.com u iyi diye duymuştum, ve dediğiniz gibi site biraz amatör sipariş vermek için kodu alıp biyere falan yapıştırıyoruz başka siteden saçma sapan şekilde yönlendiriyor
    insta: veli_montana_

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)