Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorcu bu motor temizlenmesi gerekiyo dedi

Motovento
    REKLAM ALANI

ve motoru motorcuya bıraktım, krank temizlenmesi gerekiyor dedi, içinde çok pislik tortu toz demir var falan dedi, mıknatısa geliyo dedi, debriyaj kısmını söküp ordan içeriye bir parça soktu sanırım mıknatıstı, sonra temizlenmesi gerekiyor dedi iyi dedim bıraktım onun için 250 tl alıcak, ama bu yağ değiştirerek düzelmiyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    usta değilim ama motoruna göre değişiyor.mesela pulsarımda böyle bir sistem vardı.demirleri vs topluyordu adını unuttum.hepsinde olan bir şey değil bence kandırmaya çalışmıyor ama bir soruştur istersen.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    tamirciyi zan altında bırakmak istemem ama bana biraz şaibeli geldi bu iş..

bütün motorların yağ boşaltma tapasını sökün, az bir miktar demir tozu vardır..

eğer aşırı miktarda tortu varsa biyerlerde büyük bir aşınma söz konusudur ve sadece temizlik yaparak sağlıklı sonuç alınamaz..

aşınan parçanın sökülerek yenilenmesi gerekir , yenileme yapılmassa büyük ihtimal yatak sarar , krank keser , piston erir kol çıkarır vs..

bu saydıklarımda yolda ilerlerken kaza yapmanıza neden olabilecek ciddi problemlerdir..

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamirciyi zan altında bırakmak istemem ama bana biraz şaibeli geldi bu iş..

bütün motorların yağ boşaltma tapasını sökün, az bir miktar demir tozu vardır..

eğer aşırı miktarda tortu varsa biyerlerde büyük bir aşınma söz konusudur ve sadece temizlik yaparak sağlıklı sonuç alınamaz..

aşınan parçanın sökülerek yenilenmesi gerekir , yenileme yapılmassa büyük ihtimal yatak sarar , krank keser , piston erir kol çıkarır vs..

bu saydıklarımda yolda ilerlerken kaza yapmanıza neden olabilecek ciddi problemlerdir..
    Debriyaj balatalarindan biri hic kalmamis o birikmistir dedi, banada cok mantikli gelmedi boyle bisey ilk kez yaptiriyorum, tabiiki is yapmak icin yapiyorsa bunuda anlarsam illaki ilerleyen zamanlarda anlarim ve bir daha gitmem ama o da hic bisey kaybetmez ywni kurbanlar gelir

atakan123123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 DL650 ,2015 Cbf 150
    Ben hayatımda bir ustanın bu motor temizlenmesi gerekiyor tarzında bir cümle kurduğunu duymadım...
    bir sebebten kaynaklı birikme bir şey varsada temizlenmesi gerekiyor denmez.
    Açılmadan bir şey söylenmez bakalım problem var mı denir.
    Düzgün usta motoru sökmeden bir şey söylemeyen ustadır.
    Sen ustanı değiştir arkadaş.
    Selamlar...
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)